با بهترین فیلترهای اینستاگرام در سال 2020 آشنا شوید

بهترین فیلترهای اینستاگرام در سال 2020 کدام یک از آن‌ها هستند؟ چگونه از فیلترهای اینستاگرام استفاده کنیم؟ برای پاسخ به این سوالات با ما همراه باشید.

سپتامبر 20, 2020 - 08:12
 0  1255
با بهترین فیلترهای اینستاگرام در سال 2020 آشنا شوید
بهترین فیلترهای اینستاگرام در سال 2020

شبکه اجتماعی اینستاگرام با به کارگیری ویژگی‌ها و نوآوری‌های خلاقانه روز به روز به شمار کاربران خود از پیر و جوان اضافه می‌کند. فیلترهای مختلف و رنگارنگ اینستاگرام تنها نمونه‌ای از این نوآوری‌ها بوده که توانسته‌اند توجه طرفداران این پلتفرم را به خود جلب کنند. امروزه بسیاری از افراد از این فیلترهای چشم نواز در تصاویر موردنظرشان استفاده می‌کنند تا آن‌ها را به بهترین شکل ممکن با دنبال کنندگان خود به اشتراک بگذارند. هرچند انتخاب مناسب‌ترین و بهترین فیلترهای اینستاگرام برای تصاویر ممکن است کار ساده‌ای به نظر برسد، اما این کار بسیار حائز اهمیت است و انتخاب فیلتر نامناسب و ناسازگار می‌تواند نمایه کلی تصویر را به طور قابل توجهی خدشه دار کند. به همین علت در این مقاله از مجله پوبل قصد داریم بهترین فیلترهای اینستاگرام در سال 2020 را به شما معرفی کنیم تا گزینه‌های مناسبی برای آزمایش بر روی تصاویر خود داشته باشید.

فیلتر آرایش اینستاگرام / Instagram Makeup Filter

فیلتر اینستاگرام چیست؟

فیلتر اینستاگرام قابلیتی در بستر این شبکه اجتماعی است که به کاربر این امکان را می‌دهد تا به راحتی با چند گام ساده بتواند ویرایش‌های از پیش تنظیم شده را بر روی عکس‌ها و لایوهای خود امتحان کند. اولین فیلتر اینستاگرام در سال 2011 میلادی معرفی شد که تنها دارای گزینه‌های ساده‌ای برای ویرایش تصاویر بود؛ رزولوشن بالاتر، حاشیه تصویر و تعدادی افکت تیلت شیفت جز برخی از این گزینه‌ها بودند. با وجود اینکه ویرایش‌های این چنینی ‌برای تصاویر ممکن است امروزه بسیار مبتدیانه به نظر برسند، اما در آن زمان برای افرادی که با مهارت‌های ویرایش عکس آشنایی نداشتند، از جذابیت بالایی برخوردار بودند.

فیلترهای استوری اینستاگرام / Instagram Story Filters

امروزه کاربران اینستاگرام می‌توانند 25 فیلتر مختلف را در کمترین زمان ممکن بر روی تصاویر امتحان کنند تا به طور قابل توجهی حالت و سبک و سیاق عکس را بر اساس سلیقه خود تغییر دهند. هرچند، بایستی به این نکته توجه داشت که با وجود اینکه امتحان کردن فیلترهای مختلف کار جذابی به نظر می‌رسد، نباید در استفاده از آن‌ها زیاده روی کرد؛ زیرا این کار سبب غیرطبیعی جلوه کردن عکس و همچنین دلزدگی افرادی که آن را مشاهده می‌کنند، می‌شود. بنابراین همواره اعتدال و یکپارچگی در استفاده از فیلترهای استوری اینستاگرام باید رعایت شود.

بهترین فیلترهای اینستاگرام در سال 2020

انتخاب بهترین فیلترهای اینستاگرام برای تصاویر می‌تواند در پسندیده شدن آن‌ها توسط دنبال کنندگان‌تان بسیار حائز اهمیت باشد. امروزه فیلترهای زیادی در اینستاگرام وجود دارند که انتخاب مناسب‌ترین و بهترین آن‌ها برای تصاویر موردنظر می‌تواند تجربه لذت بخشی را برایتان رقم بزند.

کاربران معمولا برای ساخت افکت اینستاگرام بر روی تصاویر و ویرایش‌ها دیگر حوصله به خرج نمی‌دهند. به همین علت، استفاده از فیلترهای آماده که تلفیقی از بهترین افکت های اینستاگرام هستند، می‌تواند برای آن‌ها انتخاب خوبی باشد. محبوب ترین فیلترهای اینستاگرام از جمله فیلتر آرایش اینستاگرام یا فیلتر براق اینستاگرام به طور قطع می‌توانند طراوت و تازگی خاصی به تصاویر ببخشند. وبسایت‌های Relatable و Iconosquare پس از بررسی محبوب ترین فیلترهای اینستاگرام گزارش‌هایی ارائه داده‌اند که ما بر طبق آن‌ها، در ادامه لیستی از 10 عدد از بهترین فیلترهای موجود اینستاگرام را برای شما آورده‌ایم.

 

فیلتر Normal اینستاگرام

فیلتر نرمال اینستاگرام / فیلترهای استوری اینستاگرام

ممکن است باور کردن این مسئله سخت باشد، اما اغلب اوقات بهترین فیلتر استوری اینستاگرام یا حتی یک عکس معمولی، استفاده از هیچگونه فیلتری است. فیلتر نرمال اینستاگرام می‌تواند به عنوان محبوب‌ ترین فیلتر اینستاگرام در میان کاربران محسوب شود؛ زیرا استفاده از فیلترهای گوناگون بر روی تصاویر دیگر مانند گذشته رواج ندارد. این روزها اکثر افراد علاقه خاصی به تصاویر طبیعی و واقع گرایانه نشان می‌دهند و اینگونه عکس‌ها را به تصاویری با رنگ‌های غیرطبیعی و اشباع شده ترجیح می‌دهند.

علاوه بر این، تکنولوژی دوربین گوشی‌های همراه پیشرفت زیادی داشته است و عکس‌های گرفته شده کیفیت بالایی دارند که به همین علت دیگر نیازی به استفاده از فیلترهای مختلف نیست. همچنین اینستاگرام قابلیت‌های متعددی درون خود برنامه برای ویرایش عکس اضافه کرده است که کاربران بدون استفاده از هیچگونه فیلتری می‌توانند تنظیمات مختلفی مانند روشنایی، کنتراست و ساختار را در تصاویر موردنظر تغییر دهند. بنابراین علاوه بر طبیعی سازی و ویرایش دلخواه عکس، با به کارگیری فیلتر Normal اینستاگرام همچنین می‌توانید هنگامی که برای پست کردن تصویر عجله دارید، در وقت خود صرفه جویی کنید.

 

فیلتر Clarendon اینستاگرام

فیلتر Clarendon اینستاگرام / چگونه از فیلترهای اینستاگرام استفاده کنیم

دومین فیلتر محبوب اینستاگرام در میان کاربران فیلتر Clarendon اینستاگرام است که به علت حالت سرد کلی و ظاهر نسبتا گرم‌تر خود، بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. این فیلتر براق اینستاگرام میزان خلوص رنگ و کنتراست تصویر را افزایش می‌دهد تا نواحی روشن و تیره عکس برجسته‌تر به نظر برسند. اما بایستی به این نکته نیز توجه داشت که با به کارگیری فیلتر Clarendon اینستاگرام، رنگ پوست افراد داخل تصویر غیرطبیعی یا غیر واقعی نمی‌شود و از این بابت جای نگرانی وجود ندارد. بنابراین، برای براق کردن، روشن کردن و جذاب کردن کلی تصاویر می‌توان از فیلتر Clarendon اینستاگرام با اطمینان خاطر استفاده کرد.

 

فیلتر Juno اینستاگرام

فیلتر Juno اینستاگرام / بهترین افکت های اینستاگرام

فیلتر Juno اینستاگرام با ظاهر خیره کننده خود در رتبه سوم  لیست بهترین فیلترهای اینستاگرام قرار دارد. این فیلتر چشمگیر کنتراست و پویایی تصویر را به طور قابل توجهی افزایش می‌دهد که برای این کار ته رنگ‌های سردتری به رنگ‌های آبی و سبز اضافه می‌کند و همچنین رنگ‌های قرمز و زرد را گرم‌تر می‌سازد. اگر واقعا قصد دارید رنگ‌های موجود در تصاویر موردنظرتان را برجسته سازی کنید، فیلتر Juno اینستاگرام بهترین انتخاب برای این منظور است.

 

فیلتر Ludwig اینستاگرام

فیلتر Ludwig اینستاگرام / فیلتر آرایش اینستاگرام

فیلتر Ludwig اینستاگرام بهترین فیلتر برای برجسته سازی طیف‌های قرمز رنگ موجود در تصاویر است. با به کارگیری این فیلتر، تمام رنگ‌های دیگر از جمله زرد، آبی، سبز و حتی صورتی تضعیف می‌شوند، درحالی که خلوص رنگ قرمز افزایش می‌یابد. فیلتر Ludwig اینستاگرام به طور مطبوعی رنگ قرمز را برجسته می‌کند که به همین علت، به تصویر ظاهری گرم‌تر، کم رنگ‌تر و روشن‌تر می‌دهد. از این فیلتر می‌توان زمانی که قصد دارید تا به طور دقیق نواحی روشن و تیره موجود در اشکال هندسی یا سازه‌های معماری را مجسم نمایید، استفاده کنید.

 

فیلتر Lark اینستاگرام

فیلتر Lark اینستاگرام / ساخت افکت اینستاگرام

فیلتر Lark اینستاگرام روشنایی تصاویر را درست همان میزان که مورد نیاز است، افزایش می‌دهد و ظاهر سردتری به تصویر می‌بخشد. با به کارگیری این فیلتر، خلوص رنگ قرمز کاهش یافته، در حالی که رنگ‌های آبی و سبز اشباع‌تر می‌شوند. فیلتر Lark اینستاگرام با افزایش نوردهی و کاهش پویایی نسبی باعث به وجود آمدن حالت آرامش‌بخش‌تر و ظاهری نسبتا کم رنگ‌تر در عکس می‌شود. به علت تمام این موارد ذکر شده، فیلتر Lark اینستاگرام انتخابی عالی برای استفاده بر روی تصاویر خارج از منزل محسوب می‌شود. بنابراین، به منظور کاهش پویایی نسبی، دستیابی به ظاهری طبیعی و براق یا حفظ کلی تُن سردتر تصاویر می‌توان از فیلتر Lark اینستاگرام استفاده کرد.

 

فیلتر Gingham اینستاگرام

فیلتر Gingham اینستاگرام / فیلتر براق اینستاگرام

فیلتر Gingham اینستاگرام می‌تواند بهترین انتخاب برای دستیابی به حالتی کلاسیک بدون غیرطبیعی جلوه کردن تصاویر باشد. در این حالت کلاسیک شدت برجستگی برخی نواحی و خلوص رنگ‌های تصویر کاهش می‌یابند. همچنین، ممکن است حاشیه تصویر کمی تیره شده و از افکت وینیت استفاده گردد. تمام این موارد ذکر شده سبب می‌شوند که تصویر موردنظر ظاهری گرم و نا واضح داشته باشد. بنابراین، از فیلتر Gingham اینستاگرام می‌توان برای کاهش پویایی رنگ‌ها و همچنین نسبتا کلاسیک اما گرم‌تر و روشن‌‌تر ساختن تصاویر استفاده کرد.

 

فیلتر Lo-Fi اینستاگرام

فیلتر Lo-Fi اینستاگرام / بهترین فیلتر استوری اینستاگرام

فیلتر Lo-Fi اینستاگرام یکی از بهترین فیلترهای اینستاگرام در میان فیلترهای غیرطبیعی است. اگر قصد دارید تا تصویرتان طبیعی به نظر برسد، بایستی از انتخاب فیلتر Lo-Fi اینستاگرام منصرف شوید؛ زیرا این فیلتر مناسب افرادی است که با افزایش میزان عمق و خلوص رنگ‌ها می‌خواهند به طور قابل توجهی جنبه‌های بصری مختلف تصاویرشان را تشدید کنند تا تصاویر پویاتری داشته باشند. از این فیلتر زمانی استفاده می‌شود که فرد به طور جدی قصد دارد تا تصویر را برای تاثیرگذاری هر چه بیشتر آن برجسته کند. بنابراین، فیلتر Lo-Fi اینستاگرام را بایستی به منظور بزرگنمایی سایه‌ها و افزایش پویایی رنگ‌ها به کار برد.

 

فیلتر Valencia اینستاگرام

فیلتر والنسیا اینستاگرام / محبوب ترین فیلترهای اینستاگرام

به کارگیری فیلتر Valencia اینستاگرام بر روی تصاویر برای دستیابی به ظاهری کم رنگ اما گرم و روشن انتخابی بسیار مناسب است. این فیلتر طیف‌های زرد رنگ موجود در تصویر موردنظر را برجسته می‌کند که به همین علت برای نمایان ساختن رنگ‌های روشن‌تر و بی جلاتر گزینه‌ای عالی است. بنابراین، کاربران اینستاگرام می‌توانند از فیلتر والنسیا اینستاگرام بر روی تصاویر خود برای دستیابی به ظاهری گرم و صمیمانه و همچنین برجسته سازی رنگ‌های روشن‌تر استفاده کنند.

 

فیلتر Aden اینستاگرام

فیلتر Aden اینستاگرام / بهترین فیلترهای اینستاگرام

فیلتر Aden اینستاگرام یکی از جذاب‌ترین و بهترین فیلترهای اینستاگرام است که با کاهش پویایی رنگ‌های برجسته موجود در تصاویر، آن‌ها را در مقابل دیدگان شما ملایم‌تر می‌کند. علاوه بر این، نواحی برجسته موجود در تصاویر ملایم‌تر خواهند شد و همچنین با کاهش تندی رنگ‌ها، چشم نوازتر می‌شوند. این نکته نیز قابل ذکر است که این فیلتر ظاهری نسبتا کلاسیک و آرامش‌بخش به عکس می‌دهد. بنابراین، از فیلتر Aden اینستاگرام می‌توان برای ملایم سازی تصاویر، کاهش سطح پویایی و افزودن سایه رنگ خفیف به آن‌ها بهره گرفت.

 

فیلتر X-Pro II اینستاگرام

فیلتر X-Pro II اینستاگرام / فیلترهای استوری اینستاگرام

زمانی که فردی از فیلتر X-Pro II اینستاگرام برای تصاویر خود استفاده می‌کند به این معنا است که در کار خود با کسی شوخی نداشته و بسیار جدی عمل می‌کند و می‌خواهد تصاویرش به طور قابل توجهی در معرض دید قرار گیرند. این فیلتر بالاترین سطح کنتراست را در میان فیلترها دارد و به طور قابل توجهی از افکت وینیت برای افزایش تمرکز بر روی قسمت مرکزی عکس استفاده می‌کند. با به کارگیری فیلتر X-Pro II اینستاگرام، سایه‌های موجود در عکس بسیار تیره تر و رنگ‌ها پویاتر می‌شوند. همین مسئله سبب شده تا تمام جنبه‌های بصری تصویر کاملا اغراق آمیز و خیره کننده به نظر بیایند، اما این بزرگنمایی‌ها دلپذیر و مطبوع هستند. بنابراین، اگر قصد دارید با تشدید رنگ‌ها و نواحی تیره‌تر، ظاهری غیرطبیعی اما دلپسند به عکس‌های خود اضافه کنید، یکی از بهترین فیلترهای اینستاگرام به نام فیلتر X-Pro II انتخاب مناسب و معقولی است.

کلام آخر

بهترین افکت های اینستاگرام / Best Instagram Filters

هرچند اعمال فیلترهای محبوب Instagram بر روی عکس‌های موردنظر همواره برای کاربران اطمینان بخش است، اما هر یک از تصاویر منحصر به فرد بوده و نیاز به تغییرات خاص خود را دارند. بنابراین، هنگام ویرایش عکس، فیلتری را انتخاب کنید که بهترین حالت ممکن را در تصویرتان ایجاد می‌کند. همچنین، مخاطبان هدف تصویر نیز بایستی در انتخاب فیلتر مناسب در نظر گرفته شوند. با وجود اینکه کار انتخاب بهترین فیلترهای اینستاگرام برای تصاویر موردنظر ممکن است آسان به نظر برسد، اما بایستی توجه داشت که این کار از اهمیت بالایی برخوردار است.

موارد مختلفی قبل از انتخاب فیلتر مناسب برای تصاویر بایستی بررسی شوند که مرتبط بودن فیلتر با موضوع عکس و توانایی آن برای جلب توجه مخاطبین از مهم‌ترین آن‌ها هستند. در این مقاله از پوبل سعی داشتیم تا شما را در انتخاب مناسب‌ترین و بهترین فیلترهای اینستاگرام برای تصاویر موردنظرتان یاری کنیم که امیدواریم توانسته باشیم رضایت شما را جلب کنیم. به نظر شما بهترین فیلترهای اینستاگرام کدام یک هستند؟ آیا لازم است اینستاگرام فیلترهای جدیدتر و بهتری را به برنامه اضافه کند؟ نظرات خود را در پایین صفحه با ما در میان بگذارید. همچنین پیشنهاد می‌کنم مقاله ما را با عنوان «آموزش نحوه مخفی کردن استوری اینستاگرام برای بعضی از افراد» مطالعه کنید.

واکنش شما نسبت به این مطلب چیست؟

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

مجله پوبل مجله اینترنتی پوبل به عنوان مکانی برای افزایش دانش و سطح آگاهی شما دوستان عزیز راه‌اندازی شد. هدف ما در مجموعه پوبل آشنایی همه مردم با حوزه‌های تکنولوژی، سرگرمی، هنری، علمی، وسایل نقلیه و سایر موارد است. امیدواریم مطالب مجله اینترنتی پوبل به نیازهای شما پاسخ دهد و شما را بیشتر با فناوری های جدید و روز آشنا کند. به امید فردایی با دانش بیشتر و افزایش معلومات همه مردم ایران