چطور از جوش آوردن ماشین جلوگیری کنیم؟

در هنگام رانندگی ممکن است که ناگهان آمپر خود را ببینید که در بیشترین حد خود است، این یعنی ماشین شما جوش آورده و باید خیلی سریع برای حل مشکل آن است به کار شوید. برای جلوگیری از جوش آوردن خودرو کارهای زیادی است که می توانید انجام بدهید.

سپتامبر 23, 2020 - 08:01
 0  1452
چطور از جوش آوردن ماشین جلوگیری کنیم؟
جلوگیری از جوش آوردن خودرو

لحظه جوش آوردن ماشین چکار کنیم؟

How to Stop an Engine from Overheating

در زمان جوش آوردن ماشین باید چند قدم بسیار مهم را بردارید تا سعی کنید که ماشین خود را از این حالت خارج کنید. زمانی که ماشین جوش آورده است، لازم است تا آرامش خود را حفظ کنید و گام به گام برای حل این مشکل تلاش کنید.

اقدامات لازم در هنگام جوش آوردن خودرو برای حل مشکل

ماشین جوش آورده

اگر فکر می کنید وسیله نقلیه شما در حال گرم شدن است A / C را خاموش کنید و بخاری را روشن کنید. بخاری را به طور کامل روشن کنید و پنجره خود را پایین بیاورید.

ماشین جوش آورده

اگر متوجه شدید دمای موتور شما در حال بالا رفتن از منطقه گرم یا نارنجی / قرمز است ، رانندگی خودرو را ادامه ندهید. به محض انجام این کار، به کنار جاده بروید. چراغ های خطر خود را روشن کنید تا سایر رانندگان بدانند که مشکلی در زمینه مکانیکی دارید.

ماشین جوش آورد چکار کنیم

برای پاسخ به سوال چگونه موتور ماشین را خنک کنیم باید گفت که ماشین خود را خاموش کنید و کاپوت را باز کنید تا گرمای اضافی سریعتر پخش شود و بخار خارج شود.

جلوگیری از جوش آوردن خودرو

مخزن نزدیک رادیاتور را بررسی کرده و در صورت لزوم آن را پر کنید. برای پر کردن مخزن به دنبال علامت هایی باشید که سطح مناسب مایع خنک کننده را نشان می دهد و بررسی کنید که آیا خنک کننده در آن سطح یا پایین تر است یا خیر. اگر مشکل تان برطرف شد به رانندگی ادامه بدهید.

جلوگیری از جوش آوردن خودرو

حل مشکل و علت جوش آوردن ماشین

قدامات لازم در هنگام جوش آوردن خودرو

در صورتی که ماشین شما جوش آورده و به هیچ عنوان خنک نمی شود برای تشخیص و ترمیم، وسیله نقلیه خود را به یک تعمیرگاه معتبر ببرید.

جلوگیری از جوش آوردن ماشین

برای حل مشکل و علت جوش آوردن پژو ۲۰۶ و ۴۰۵ و جلوگیری از جوش رادیاتور ماشین لازم است تا هرگونه نشت موجود در سیستم خنک کننده را تعمیر کنید. جوش دادن رادیاتور ماشین یکی از روش های حل مشکل است.

مایع خنک کننده ممکن است از رادیاتور، شیلنگ ها، هسته بخاری یا واشر منیفولد ورودی نشت کند. منبع نشت را پیدا کنید و اجزای لازم را جایگزین کنید تا وسیله نقلیه خود مجدداً کار کند. جریان هوا را نیز چک کنید تا مطمئن شوید که هوای خنک وارد رادیاتور می شود و چیزی جلوی جریان هوا را نمی گیرد.

علت جوش آوردن ماشین در هوای سرد

اگر همچنان مشکل دارید ترموستات جدید نصب کنید. در صورت بسته بودن ترموستات، مانع از خنک شدن مایع خنک کننده در موتور می شود.

راه های جلوگیری از جوش آوردن ماشین

هسته بخاری را بررسی کنید. اگر هیچ گونه نشتی وجود ندارد، می توانید هسته بخاری را فشار دهید تا ببینید که آیا این دستگاه به درستی کار می کند یا خیر.

قدامات لازم در هنگام جوش آوردن خودرو

مطمئن شوید که پمپ آب شما به درستی کار می کند. یک پمپ آب خراب می تواند انواع مشکلات را ایجاد کند. نشت در پمپ آب و اطراف آن را بررسی کنید. اگر مشاهده کردید، ابتدا واشر را تعویض کنید. اگر درست نشد، پمپ آب را جایگزین کنید.

راه های جلوگیری از جوش آوردن ماشین

علت جوش آوردن ماشین

یکی از اقدامات لازم در هنگام جوش آوردن خودرو آن است که سطح خنک کننده خود را یک بار در ماه بررسی کنید. پایین بودن سطح خنک کننده یکی از مهمترین دلایلی است که وسیله نقلیه را بیش از حد گرم می کند. برای جلوگیری از بروز این مشکل، مرتباً سطح خنک کننده خود را بررسی کنید.

علت جوش اوردن ماشین با کولر

بکسل کردن وسایل سنگین یا حضور در شیب های تند باعث ایجاد فشار بر روی موتور ماشین شده و آن را جوش می آورد. برای جلوگیری از جوش آوردن ماشین سعی کنید تا فشار زیادی بر روی موتور خود نیاورید.

چگونه موتور ماشین را خنک کنیم

برای جلوگیری از جوش آوردن خودرو سیستم خنک کننده خود را هر ۱ یا ۲ سال یکبار شستشو دهید. حتی اگر هرگز با گرمای بیش از حد مشکل نداشته باشید، گرفتگی سیستم خنک کننده شما بخش مهمی از نگهداری روزمره خودرو است.

علت جوش آوردن ماشین در هوای سرد و گرم

ماشین جوش میاره چه کنیم

دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است ماشین شما بیش از حد گرم شود و در برخی شرایط آب و هوایی می تواند مشکل شدید شود. شایع ترین دلایل گرمای بیش از حد، مشکلات سیستم خنک کننده خودرو مانند سطح خنک کننده پایین یا مشکل گردش هوا است.

علت بالا رفتن آمپر آب پراید و خطرات احتمالی

ماشین جوش میاره چیکار کنیم

مهم ترین علت بالا رفتن آمپر زمانی است که ماشین جوش بیاورد. اگر سریع و با خیال راحت به این مشکل رسیدگی کنید، گرمای بیش از حد نباید صدمه ای به وسیله نقلیه شما وارد کند.

با این حال اگر ندانید ماشین جوش میاره چیکار کنیم و به این مسئله رسیدگی نکنید، ممکن است آسیب های جدی به خودرو شما وارد شود.

پاسخ به سوالات در رابطه با جوش آوردن ماشین

سوالات بسیاری مثل ماشین جوش آورد چکار کنیم وجود دارد که در این بخش به آنها پاسخ می دهیم.

سوال) ماشین جوش آورده ولی خنک کننده کامل است، علت چیست؟

گاهی اوقات ممکن است خنک کننده شما پر باشد اما ماشین گرم شود. در این حالت مسئله ای وجود دارد که مربوط به خنک کننده نیست. در این شرایط باید حتما ماشین خودرو به یک مکانیک نشان بدهید تا بخش های مختلف آن بررسی بشود.

سوال) ماشین جوش آورده ولی حرارت ندارد

بعضی اوقات ممکن است درجه حرارت ماشین شما بالا باشد اما موتور خنک باشد. دماسنج بالا و گرمایش بیش از حد خودرو ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد که ارتباطی با موتور نداشته باشد و گرمای محیط علت آن باشد.

سوال) چه مدتی برای خنک شدن موتور باید صبر کنیم؟

مدت زمان خنک شدن موتور به عوامل مختلفی بستگی دارد و نباید عجله کرد. صبر کنید تا به خوبی حرارت از ماشین خارج شود.

نکات جلوگیری از جوش آوردن ماشین

پیش از آن که به مرحله ای برسید که بپرسید ماشین جوش میاره چه کنیم، بهتر است با نکاتی آشنا شوید که از جوش آوردن ماشین جلوگیری می کند.

ماشین خود را در سایه پارک کنید
شما می توانید اختلاف دما بین سایه و خورشید را احساس کنید. پارک در سایه نه تنها شما را خنک نگه می دارد بلکه می تواند عمر ماشین شما را طولانی تر کند.

از محافظ پنجره اتومبیل استفاده کنید
این سپرهای حرارتی UV باعث می شوند فضای داخلی از گرمای فوق العاده حفظ شود، به علاوه باعث می شود فضای داخلی شما در برابر محافظت شود.

پنجره های ماشین را کمی باز کنید

پنجره های بسته هوای گرم را درون ماشین نگه می دارند. پنجره های خود را کمی باز بگذارید تا هوا بتواند آزاد شود البته مراقب باشید که به قدری باز نباشد که امکان سرقت ماشین فراهم شود.

درجه حرارت ماشین را همیشه چک کنید

مراقب باشید که درجه حرارت به سمت مرکز باشد. اگر به سمت گرم است، موتور را خاموش کنید و بگذارید ماشین خنک شود.

بخاری را روشن کنید

روشن کردن بخاری می تواند هوای گرم را از محفظه موتور بیرون بکشد و موتور را خنک کند. این مشکل اساسی را برطرف نمی کند ، اما این یک اقدام خوب برای خنک کردن ماشین است.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در پوبل ۸ روش جلوگیری از جوش آوردن خودرو را به شما آموزش دادیم. می توانید در بخش دیدگاه این پست، تجربیات خود را در زمینه جوش آوردن خودرو با ما در میان بگذارید.

واکنش شما نسبت به این مطلب چیست؟

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

مجله پوبل مجله اینترنتی پوبل به عنوان مکانی برای افزایش دانش و سطح آگاهی شما دوستان عزیز راه‌اندازی شد. هدف ما در مجموعه پوبل آشنایی همه مردم با حوزه‌های تکنولوژی، سرگرمی، هنری، علمی، وسایل نقلیه و سایر موارد است. امیدواریم مطالب مجله اینترنتی پوبل به نیازهای شما پاسخ دهد و شما را بیشتر با فناوری های جدید و روز آشنا کند. به امید فردایی با دانش بیشتر و افزایش معلومات همه مردم ایران