مهم ترین ویژگی های بازی های رومیزی و برد گیم ها

تا به حال فکر کرده‌اید که مهم ترین ویژگی بازی های رومیزی چیست؟ در ادامه 5 ویژگی مهم برد گیم ها و بازی های کارتی را با هم مرور می‌کنیم.

آگوست 6, 2020 - 19:18
 0  819
مهم ترین ویژگی های بازی های رومیزی و برد گیم ها
ویژگی های مهم بازی های رومیزی

اینکه اغلب آدم‌ها تصور می‌کنند که بردگیم فقط یعنی منچ یک طرف، اینکه بعد از تجربه کردن و درک ماجرا دیگر ول نمی‌کنند هم همان طرف! حقیقتا چه سری در این سرگرمی نهفته است که تجربه‌اش این چنین خاطره انگیز و لذت بخش می‌شود؟ چرا تنها یکی دوبار تجربه‌ی بردگیم باعث می‌شود تا برای دفعه‌ی بعد لحظه‌شماری کنیم؟ آیا تجربه‌ی بازی رومیزی با سرگرمی‌های دیگر متفاوت است؟ به ظاهر که اینطور است. حداقل این چند مورد در باب این سرگرمی خیلی صادق است:

بازی‌ برای معاشرت! انصافا چه پدیده‌ای می‌تواند دوست، دشمن، غریبه، خانواده، فامیل، پیر، جوان، کوچک و بزرگ را دورهم جمع کند؟ آن هم درحالیکه همه مشغول انجام یک سرگرمی واحد باشند! تازه از این هم بهتر؛ این سرگرمی بابی می‌شود برای معاشرت و صحبت کردن و خندیدن و لذت بردن از بودن کنار یکدیگر. تجربه‌ای که از یک بازی به بازی‌ای دیگر متفاوت می‌شود؛ گاهی ترکیبی است از بلوف و رودست زدن، و گاهی تبدیل می‌شود به یک فعالیت فکری جدی، و گاهی هم یک فعالیت هیجانی و اکشن!

بردگیم Above and Below
بردگیم Above and Below

تنوع در طرح و رنگ و چیزهای دیگر! راستش یکی از دلایل بدبختی ما هم همین است! ایییییییینهمه بازی آخر چرا؟؟‌ به ازای هر یک عنوانی که می‌خریم صدها عنوان دیگه هست که داغش به دلمان می‌ماند! در صدها تم و قالب متفاوت! بازی‌هایی با موضوعاتی از دزدان دریایی تا شوالیه‌های میزگرد و از دخمه‌های تاریک تا ایستگاه‌های فضایی! تنوع این بازی‌ها دیگر واقعا دارد سر به فلک می‌گذارد و شاهد آن هم تم‌های عجیب و نوآورانه‌ای است که در سال‌های اخیر می‌بینیم:‌ بردگیم با تم قرص نعنا، بردگیم با تم کلاس نقاشی، بردگیم با تم صبحانه!! مهم نیست چند ساله باشید و یا چه سلیقه‌ای داشته‌باشید یا اهل کجا باشید، کافی است اراده کنید تا صدها عنوان مناسب برای خودتان بیابید!

بردگیم Mysterium
بردگیم Mysterium

بازی‌ها، راهی برای ماجراجویی! کشف، جستجو و کاوش از زیبایی‌های دنیای بردگیم است. دنیای بازی‌های رومیزی پر است از رمز و راز و قصه. تخیل بازیکنان حین بازی گسترده می‌شود و ذهنشان شروع به خیال‌پردازی و داستان‌گویی می‌کند. با این بازی‌ها ما همراه با دوستانمان در دنیای جادو و کیمیاگری و معجون‌های رنگ و وارنگ غرق می‌شویم، و یا درحالیکه تبرهایمان را دور سرمان می‌چرخانیم به جنگاوری در قرون وسطی تبدیل می‌شویم، یا به کاشفی به دنبال معبدی گم‌شده در قلب جنگل‌های آمازون، و یا محققی به دنبال نسخه‌ی خطی از یک کتاب باستانی پشت درب اتاقی تاریک در عمارتی مخوف! بازی‌ها برای ما قصه تعریف می‌کنند، آن قصه ای که دوست داریم بشنویم.

بردگیم Quest for El Dorado
بردگیم Quest for El Dorado

بازی‌های رومیزی واقعی و قابل لمسند! عصر، عصر دیجیتال است! بسیاری از وسایل دور و برمان هستند که خصلت دیجیتالی دارند؛ اینترنت پرسرعت، کنسول‌های بازی، گوشی‌های موبایل هوشمند، یخچال هوشمند، قندان هوشمند و … اما «باحالی» بازی‌های رومیزی این است که پدیده‌ای واقعی و قابل لمس هستند؛ و به شکل مشخصی قابل مالکیت! بُر زدن کارت‌های بازی و ریختن تاس‌ها روی میز و حرکت مهره‌ها با دست، حسی از بازی کردن با اسباب‌بازی‌های دوران کودکی در خود دارد که باعث می‌شود عمیقا از تجربه‌ی آن لذت ببریم.

بردگیم Ice Cool
بردگیم Ice Cool

بازی های رومیزی برای تجربه‌ای مشترک! وقتی دور یک میز می‌نشینیم و بازی می‌کنیم، در واقع بزرگترین کاری که می‌کنیم این است که یک تجربه‌ی مشترک می‌سازیم! یک قصه‌ی واحد! لحظاتمان را با دوستان و عزیزانمان به اشتراک می‌گذاریم و داستان جدیدی از کنار هم بودنمان خلق می‌کنیم. و نهایتا مجموعه‌ی این لحظات و تجربیات تبدیل می‌شوند به خاطره‌ای ماندگار که بدون نیاز به شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شود.

بردگیم Zomicide
بردگیم Zomicide

واکنش شما نسبت به این مطلب چیست؟

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

مجله پوبل مجله اینترنتی پوبل به عنوان مکانی برای افزایش دانش و سطح آگاهی شما دوستان عزیز راه‌اندازی شد. هدف ما در مجموعه پوبل آشنایی همه مردم با حوزه‌های تکنولوژی، سرگرمی، هنری، علمی، وسایل نقلیه و سایر موارد است. امیدواریم مطالب مجله اینترنتی پوبل به نیازهای شما پاسخ دهد و شما را بیشتر با فناوری های جدید و روز آشنا کند. به امید فردایی با دانش بیشتر و افزایش معلومات همه مردم ایران