بیوگرافی و تاریخچه گروه کی پاپ بلک پینک - Blackpink

بلک پینک - Blackpink گروهی است از کشور کره جنوبی که فعالیت خود را از سال 2016 آغاز کرد و چهار عضو دختر دارد. در این مقاله به بیوگرافی بلک پینک می‌پردازیم.

نوامبر 24, 2020 - 13:54
 1  4655
بیوگرافی و تاریخچه گروه کی پاپ بلک پینک - Blackpink
بیوگرافی گروه بلک پینک + آهنگ‌های گروه بلک پینک

گروه بلک پینک (به کره‌ای 블랙핑크 و به صورت BLΛƆKPIИK طراحی شده است) در سال 2010 دوران کارآموزی خود را آغاز کردند. ابتدا کمپانی YG اعلام کرد که این گروه شامل 7 دختر خواهد بود و اوایل سال 2012 کارشان را شروع خواهند کرد. اما همه چیز تغییر کرد و در نهایت گروه بلک پینک در سال 2016 با چهار عضو آغاز به کار کرد. در ادامه این مقاله از پوبل با معرفی آهنگ‌ها، اعضا و بیوگرافی Blackpink همراه ما باشید.

گروه موسیقی blackpink

بیوگرافی اعضای گروه بلک پینک

در این بخش از مقاله به معرفی اعضای گروه کره ای Blackpink با نام‌های جیسو (Jisoo)، جنی (Jennie)، رزی (Rose) و لیسا (Lisa) می‌پردازیم. همچنین در این قسمت می‌توانید با تاریخ تولد اعضای بلک پینک به شمسی آشنا شوید.

مقاله پیشنهادی:

کی پاپ چیست؟ تاریخچه پاپ کره ای به همراه برترین آهنگ ها

 

کیم جی-سو

بیوگرافی اعضای گروه بلک پینک

کیم جی-سو (Kim Ji-soo) که بیشتر با نام کوچک خود جیسو شناخته می‌شود متولد 13 دی ماه سال 1373 بوده و 25 سال دارد. کیم جی-سو خواننده و بازیگر است و زادگاه او کشور کره جنوبی و شهر گونپو است. جیسو در دبیرستان هنر School of Performing Arts Seoul تحصیل کرده است. وی در سال 2011 برای پیوستن به گروه جدید کمپانی YG تست داده و به عنوان کارآموز پذیرفته شد. جیسو پیش از آغاز فعالیت گروه بلک پینک در سال 2015 نقش کوتاهی را در سریال The Producers ایفا کرد و همچنین به عنوان مدل تبلیغاتی شرکت Samsonite، شرکت LG و Nikon فعالیت کرد. کیم جیسو همچنین در سال 2019 نقشی کوتاه در سریال تاریخچه آرثدال بازی کرد.

 

جنی کیم

گروه بلک پینک

کیم جنی (Kim Jennie) خواننده و رپر اهل کره جنوبی و متولد 26 دی ماه سال 1374 است. جنی به مدت 5 سال از سن 8 سالگی در نیوزیلند زندگی و تحصیل کرد و مادرش تصمیم داشت او را این بار به آمریکا بفرستد تا تحصیلاتش را در رشته حقوق در آنجا ادامه دهد. اما جنی که به صنعت کی پاپ علاقه‌مند شده بود، مخالفت کرد و در سال 2010 به کره جنوبی بازگشت و در همان سال برای کمپانی YG تست خوانندگی داده و به عنوان کارآموز پذیرفته شد. جنی اواسط اکتبر سال 2018 برای اولین بار جدا از گروه Blackpink و به صورت سولو تک آهنگی با همین نام (Solo) منتشر کرد. این ترک موفق شد به رتبه 1 در چارت گائون کره جنوبی برسد و در جشنواره گائون چارت جایزه آهنگ سال را ببرد.

 

رزان پارک

عکس رزی بلک پینک

رزان پارک (Roseanne Park) که بیشتر با نام رزی شناخته می‌شود، در تاریخ 23 بهمن 1375 در استرالیا متولد شد. او از کودکی به یادگیری خوانندگی و نواختن گیتار و پیانو پرداخت و گاهی در کلیسا اجرا می‎‌کرد. در سال 2012 رزی به پیشنهاد پدرش در همان استرالیا برای کمپانی YG تست خوانندگی داد و از بین 700 شرکت کننده رتبه اول را آورد. خیلی زود او از مدرسه خود خارج شد و با کمپانی YG قرارداد بست و به سئول مهاجرت کرد. در همان سال رزی با G-Dragon در آهنگ Without you همکاری کرد، اما نام او در زمان انتشار آهنگ اعلام نشد؛ چرا که هنوز فعالیت گروه بلک پینک آغاز نشده بود. رزی چهار سال به عنوان کارآموز آموزش دید و در سال 2016 در گروه Blackpink کارش را شروع کرد.

 

لالیسا مانوبان

گروه کره ای blackpink

لالیسا مانوبان (Lalisa Manoban) که با نام لیسا شهرت دارد، رپر، خواننده و رقصنده تایلندی است و متولد 7 فروردین ماه 1376 بوده و 23 سال دارد. لیسا از چهار سالگی به کلاس رقص رفت و در نوجوانی به واسطه گروه‌های 2NE1 و BigBang به صنعت موسیقی کره جنوبی علاقمند شد. او در سال 2010 در تایلند برای کمپانی YG تست خوانندگی داد و از میان 4000 شرکت کننده تنها کسی بود که به عنوان کارآموز پذیرفته شد. او در سال 2011 با کمپانی YG قرارداد بست. لیسا همچنین در سال 2016 مدل تبلیغاتی برند آرایشی Moonshot شده و در همان سال به عنوان عضوی از گروه موسیقی Blackpink آغاز به کار کرد.

مقاله پیشنهادی:

با گروه کی پاپ بی تی اس بیشتر آشنا شوید؛ بیوگرافی گروه BTS

 

آهنگ های گروه Blackpink

بلک پینک که اولین گروه دختر کمپانی YG پس از هفت سال بود، تبلیغات خود برای اولین آلبومشان را از اولین هفته آگوست سال 2016 آغاز کردند. در ادامه این بخش به آلبوم‌ها و تک آهنگ های بلک پینک می‌پردازیم.

 

سینگل آلبوم Square One

بیوگرافی گروه بلک پینک

اولین آلبوم گروه Black Pink با نام Square One در تاریخ 18 مرداد 1395 منتشر شد. این آلبوم که شامل دو ترک با نام‌های Whistle و Boombayah می‌شود، موفق شد رتبه اول و دوم چارت جهانی دیجیتال بیلبورد را از آن خود کند که این موفقیت بلک پینک را به اولین آرتیست در کره جنوبی تبدیل کرد که در فرصتی چنین کوتاه به این رتبه دست می‌یابد و ترک Whistle توانست در چارت دانلود، دیجیتال و استریم گائون رتبه اول را به دست آورد. گروه بلک پینک همچنین موفق شد رتبه اول موزیک ویدئو محبوب هفته را از آن خود کند.

 

سینگل آلبوم Square Two

گروه موسیقی blackpink

گروه موسیقی بلک پینک دومین آلبوم خود را در تاریخ 11 آبان 1395 منتشر کرد که شامل دو ترک با نام‌های Playing With Fire و Stay می‌شود. ترک Playing With Fire تبدیل به دومین آهنگ بلک پینک شد که توانست در چارت دیجیتال جهانی بیلبورد رتبه 1 را به دست آورد و همچنین اولین آهنگ از یک گروه دختر در کره جنوبی است که موفق شد به چارت هات 100 کانادا راه پیدا کند. همچنین ترک Playing With Fire توانست رتبه سوم و Stay موفق به کسب رتبه دهم در کره جنوبی شد.

 

تک آهنگ As If It’s Your Last

آهنگ های گروه blackpink

در تاریخ 18 دی ماه سال 1395 گروه کره ای Blackpink اولین تک آهنگ خود را با نام As If It’s Your Last منتشر کردند. این آهنگ یک روز پس از انتشار رتبه اول چارت دیجیتال جهانی بیلبورد را کسب کرد و تبدیل به سومین ترک این گروه با این دست آورد شد. همچنین موزیک ویدئوی این آهنگ توانست در 24 ساعت اول انتشار رکورد بیشترین لایک برای گروه دختر و بیشترین بازدید آن زمان در کی‌پاپ را از آن خود کند. تک آهنگ As If It’s Your Last موفق شد در میان 25 آهنگ تاپ سال 2017 یوتیوب حاضر شود.

 

مینی آلبوم Square Up

جوایز گروه بلک پینک

گروه بلک پینک اولین مینی آلبوم خود را در تاریخ 25 خرداد سال 1397 منتشر کردند که شامل ترک‌های Ddu-Du Ddu-Du، آهنگ Forever Young، آهنگ Really و See U Later می‌شود. ترک اصلی این آلبوم با نام Ddu-Du Ddu-Du توانست با رتبه 17 در چارت رسمی انگلیس و با رتبه 55 در چارت هات 100 بیلبورد وارد شود. همچنین بلک پینک با آلبوم Square Up و آوردن رتبه 40 در چارت 200 بیلبورد تبدیل به اولین گروه دختری شدند که به این دست ‌آورد می‌رسد.

در کشور کره جنوبی این آلبوم با رتبه 1 در چارت گائون وارد شد و ترک‌های Ddu-Du Ddu-Du و Forever Young به ترتیب در چارت‌های دانلود، استریم و دیجیتال گائون رتبه‌های اول و دوم را به دست آوردند. موزیک ویدئو ترک Ddu-Du Ddu-Du به اولین موزیک ویدئو در گروه‌های کی‌پاپ تبدیل شد که یک میلیارد بازدید را رد می‌کند.

 

تک آهنگ Kiss and Make Up

در تاریخ 17 مهر 1397 بلک پینک با خواننده دوآ لیپا (Dua Lipa) در ترک Kiss and Make Up همکاری کردند. این آهنگ با رتبه 93 وارد چارت هات 100 بیلبورد و با رتبه 36 وارد چارت سینگل انگلیس شد و بلک پینک به اولین گروه دختر در کره جنوبی تبدیل شدند که وارد چارت تاپ 40 می‌شوند.

 

مینی آلبوم Kill This Love

عکس های گروه بلک پینک

گروه Blackpink مینی آلبوم بعدی خود را با نام Kill This Love در تاریخ 16 فروردین 1398 منتشر کردند که شامل ترک‌های Kill This Love، آهنگ Dont Know What To Do، آهنگ Kick it، آهنگ Hope Not و رمیکس Ddu-Du Ddu-Du می‌شود. آلبوم Kill This Love با رتبه 24 در چارت بیلبورد 200 و ترک اصلی این آلبوم با همین نام با رتبه 41 در چارت هات 100 بیلبورد وارد شدند.

 

ترک Sour Candy

در تاریخ سوم اردیبهشت 1399 کمپانی وای جی اعلام کرد که بلک پینک در یکی از ترک‌های آلبوم پیش روی لیدی گاگا به نام Chromatica همکاری خواهند داشت. این ترک با نام Sour Candy برای پروموت آلبوم گاگا در تاریخ 13 خرداد منتشر شد و توانست با رتبه 33 در چارت هات 100 وارد شود.

 

تک آهنگ How You Like That

کنسرت گروه blackpink

گروه بلک پینک تک آهنگ بعدی خود را با نام How You Like That در تاریخ 6 تیر 99 منتشر کردند. این ترک با استقبال بسیار خوبی در شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شد و توانست در 16 ساعت رتبه 12 چارت دیجیتال گائون را به دست بگیرد. همچنین این آهنگ در چارت هات 100 بیلبورد نیز به رتبه 33 دست یافت. How You Like That جایزه بهترین آهنگ تابستان را از جشنواره MTV 2020 دریافت کرد.

 

تک آهنگ Ice Cream

رقص گروه بلک پینک

دوم مرداد 99 کمپانی YG اعلام داشت که تک آهنگی با اسم Ice Cream و با همکاری سلنا گومز (Selena Gomez) در تاریخ 7 شهریور 99 منتشر خواهد شد. این آهنگ موفق شد به رتبه 13 چارت هات 100 بیلبورد دست پیدا کند و تبدیل به بالاترین رتبه بلک پینک در این چارت شد.

 

آلبوم The Album

آهنگ های بلک پینک

گروه Blackpink اولین فول آلبوم خود را با نام The Album در تاریخ 11 مهر 99 منتشر کردند. ترک لیست این آلبوم شامل آهنگ‌های زیر می‌شود:

 • How You Like That
 • Ice Cream (با همکاری سلنا گومز)
 • Pretty Savage
 • Bet You Wanna (با همکاری کاردی‌بی)
 • Lovesick Girls
 • Crazy Over You
 • Love To Hate Me
 • You Never Know

آلبوم The Album به رتبه دوم چارت بیلبورد 200 و چارت انگلیس دست یافت و بلک پینک حالا بالاترین رتبه را در میان گروه‌های دختر کره جنوبی دارد. از این آلبوم 590,000 نسخه تنها در روز اول انتشار و پس از کمتر از یک ماه 1.2 میلیون نسخه به فروش رفت و بلک پینک به تنها گروه دختر با فروش میلیونی در کره جنوبی تبدیل شد.

 

رکورد‌ها و جوایز گروه Black Pink

در این بخش به رکورد‌ها و جوایز گروه بلک پینک از سال 2016 می‌پردازیم.

 

سال 2016

جوایز گروه بلک پینک

در تاریخ 24 مرداد سال 1395 گروه بلک پینک تنها پس از 13 روز از انتشار سینگل آلبوم Square One توانستند در موزیک شو Inkigayo شبکه SBS رتبه اول را به دست آورند. آن‌ها همچنین در مراسم‌های آخر سال کره جنوبی از جمله گلدن دیسک، آسیا آرتیست، ملون میوزیک و سئول میوزیک موفق به دریافت جایزه روکی (تازه کار) سال شدند.

 

سال 2017

کنسرت گروه blackpink

در تاریخ 29 تیر 96 بلک پینک در توکیو ژاپن در یک Showcase با حضور 14.000 نفر آهنگ‌های Boombayah، آهنگ Playing With Fire و As If It’s Your Last را اجرا کردند. همچنین در این سال و در جشنواره گائون چارت برنده دو جایزه روکی سال و بهترین آهنگ سال شدند.

 

سال 2018

جشنواره Golden Disc Awards:

 • دیجیتال بونسانگ

جشنواره Seoul Music Awards:

 • جایزه بونسانگ

جشنواره Melon Music Awards:

 • بهترین رقص گروه دختر
 • تاپ 10 آرتیست سال

جشنواره MTV:

 • بهترین ویدئو رقص

 

سال 2019

جوایز گروه بلک پینک

سال 2019 گروه بلک پینک در جشنواره People’s Choice Awards برنده جوایز زیر شد:

 • بهترین کنسرت سال 2019
 • بهترین گروه سال 2019
 • بهترین موزیک ویدئو سال 2019

جشنواره Gaon Chart Music Award:

 • آهنگ سال 2019

جشنواره Golden Disc Awards:

 • آرتیست بین‌المللی
 • دیجیتال بونسانگ

 

سال 2020

جشنواره iHeartRadio Music Awards:

 • بهترین طراحی رقص

جشنواره Melon Music Awards (نتایج هنوز مشخص نشده است):

 • کاندید جایزه آرتیست تاپ 10

جشنواره Mnet Asian Music Awards (نتایج هنوز مشخص نشده است):

 • کاندید جایزه آرتیست سال
 • کاندید بهترین رقص گروه دختر
 • کاندید بهترین گروه دختر
 • کاندید بهترین آهنگ سال
 • کاندید منتخب طرفداران

 مقاله پیشنهادی:

بیوگرافی گروه اکسو - EXO یکی از بهترین‌های کی‌پاپ

نکات جالب درمورد گروه کره ای Blackpink

در ادامه بیوگرافی گروه بلک پینک به نکاتی از این گروه می‌پردازیم که ممکن است از آن‌ها بی‌خبر باشید.

 

تسلط به چند زبان

تمام اعضای گروه بلک پینک مسلط به زبان‌های کره‌ای و ژاپنی هستند. جالب است بدانید که علاوه بر این جیسو مسلط به زبان چینی، لیسا مسلط به انگلیسی و تایلندی، جنی و رزی مسلط به انگلیسی هستند.

 

نام فندوم Blackpink

تاریخ تولد اعضای بلک پینک به شمسی

نام طرفداران گروه بلک پینک Blink است که از ترکیب Black و Pink ساخته شده است.

 

فعالیت تک نفره

به گفته کمپانی YG این طور برنامه ریزی شده است که رزی، جیسو و لیسا مانند جنی فعالیت سولو یا تکی داشته باشند و اولین نفر رزی خواهد بود.

 

بازیگری

عکس های گروه بلک پینک

جیسو که تاکنون فعالیت‌هایی در حوزه بازیگری داشته حالا گفته شده است که او در سریال Snowdrop به عنوان یکی از شخصیت‌های اصلی نقش آفرینی خواهد کرد و این سریال در سال 2021 به نمایش در خواهد آمد.

 

معنی اسم گروه

Black Pink هم زمان به دو سبک و ویژگی این گروه اشاره دارد. Black نشان دهنده کاریزماتیک بودن و Pink بیان‌گر لطافت و دختر بودن اعضای این گروه است.

 

سخن پایانی

بیوگرافی گروه بلک پینک

در این مقاله از مجله اینترنتی پوبل به معرفی اعضا، آهنگ‌ها و فعالیت‌های گروه بلک پینک پرداختیم و متوجه شدیم که این گروه یکی از موفق‌ترین بند‌های صنعت کی‌پاپ به شمار می‌آیند. همچنین نگاهی هم به عکس های گروه بلک پینک انداختیم. آیا شما از طرفداران این گروه و بلینک هستید؟ نظرتان راجع به فعالیت‌های گروه Black Pink چیست؟ با کدام آهنگ یا آلبومشان به این گروه علاقه‌مند شدید؟ شما می‌توانید نظراتتان را پایین همین مطلب برای ما بنویسید

واکنش شما نسبت به این مطلب چیست؟

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

مجله پوبل مجله اینترنتی پوبل به عنوان مکانی برای افزایش دانش و سطح آگاهی شما دوستان عزیز راه‌اندازی شد. هدف ما در مجموعه پوبل آشنایی همه مردم با حوزه‌های تکنولوژی، سرگرمی، هنری، علمی، وسایل نقلیه و سایر موارد است. امیدواریم مطالب مجله اینترنتی پوبل به نیازهای شما پاسخ دهد و شما را بیشتر با فناوری های جدید و روز آشنا کند. به امید فردایی با دانش بیشتر و افزایش معلومات همه مردم ایران