چگونه عکس‌های سلفی حرفه‌ای و جذاب بگیریم

برای گرفتن یک سلفی حرفه ای و زیبا می‌بایست فاکتورهای خاصی را رعایت کرد. در ادامه انواع ترفندها و لوازمات جانبی لازم برای گرفتن یک عکس سلفی زیبا را با هم مرور کرده و 5 برنامه سلفی اندروید و آیفون را معرفی می‌کنیم.

آگوست 2, 2020 - 11:53
 0  804
چگونه عکس‌های سلفی حرفه‌ای و جذاب بگیریم
آموزش سلفی حرفه ای

عکس‌های سلفی یک ابزار جالب برای نمایش اعتمادبه‌نفس، شخصیت و ظاهر هر کاربر است. امروزه تقریبا همه با دوربین گوشی خود، عکس سلفی انداخته و معمولا در فضای مجازی به اشتراک می‌گذارند. اما دقت داشته باشید که برای عکس سلفی تنها نگاه کردن به دوربین و فشردن دکمه شاتر، کافی نیست. اگر می‌خواهید یک عکس سلفی حرفه ای را از خود ثبت کرده و با اعتماد به‌نفس کافی آن را در اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید، بهتر است با اصول اولیه آن آشنا شوید. درواقع برای گرفتن یک عکس سلفی خوب می‌بایست ابتدا پوزیشن و حالت مناسب چهره خود را پیدا کرده و سپس صحنه و پس‌زمینه عکس خود را به بهترین شکل تنظیم کنید. در ادامه علاوه بر آموزش سلفی گرفتن، به معرفی لوازم جانبی و 5 برنامه عکس سلفی هم می‌پردازیم. با پوبل همراه باشید.

آموزش سلفی حرفه ای

روش های گرفتن عکس سلفی زیبا و حرفه ای

برای گرفتن عکس سلفی خوب و زیبا باید اصولی را رعایت کنید. در این بخش از مطلب، به معرفی هر یک از مواردی که باید در عکاسی سلفی رعایت کنید، می‌پردازیم.

1- بهترین زاویه برای گرفتن عکس سلفی را پیدا کنید

آموزش سلفی گرفتن حرفه ای

به جای آنکه تنها به صورت مستقیم به دوربین نگاه کرده و از خود عکس بگیرید، بهتر است سر خود را کمی چرخانده و از زوایای مختلف چهره خود، سلفی بگیرید. در نتیجه اگر سر خود را چند درجه به چپ یا راست بچرخانید، ویژگی‌های ظاهری چهره شما، بهتر در دوربین ثبت می‌شوند. بنابراین بهتر است گوشی خود را کمی بالاتر از سر خود نگه دارید و زاویه دوربین را طوری تنظیم کنید که به سمت پایین باشد، در این حالت چشم‌های شما کمی بزرگ‌تر دیده شده و تصویر بهتری از بینی‌تان ثبت می‌شود.

علاوه براین بهتر است طرف مثبت چهره خود را شناسایی کنید و از این پس تمام عکس‌های سلفی خود را از این زاویه بگیرید. چرا که معمولا یک طرف از چهره متقارن‌تر دیده می‌شود.

 

2- چیز جدیدی از خود را نمایش دهید

آموزش گرفتن عکس سلفی حرفه ای

اگر قصد دارید که نکته جدیدی مثل مدل موی جدید و یا عینکی که به‌تازگی خریداری کرده‌اید را در عکس سلفی به نمایش بگذارید، اطمینان حاصل کنید که این نکته به خوبی در عکس‌تان آمده باشد و درواقع این ویژگی به صورت برجسته در سلفی دیده شود.

 

3- عکس سلفی خود را با لبخند و چهره شاداب بگیرید

روش گرفتن عکس سلفی خوب

مطمئنا یک چهره ناراحت یا اخمو، عکس سلفی شما را زیبا نخواهد کرد. سعی کنید همیشه با یک لبخند زیبا و چهره‌ای شاد، سلفی بگیرید.

 

4- روی یک ویژگی تمرکز کنید.

روش گرفتن عکس سلفی خوب

اگر قصد دارید از چهره خود یک کلوزآپ بگیرید، سعی کنید روی یک ویژگی از چهره خود فوکوس کرده و باقی را عادی‌تر نشان دهید. این کار به‌ویژه برای حالتی که از یکی از ویژگی‌های چهره خود راضی هستید، می‌تواند خیلی کاربردی باشد.

برای مثال اگر چشمان خود را دوست دارید، بهتر است با آرایش مخصوص، زیبایی چشمان خود را پررنگ‌تر از قبل جلوه دهید. و یا اگر از لبخند خود احساس رضایت دارید، پیشنهاد می‌شود چشمان و گونه‌های خود را در حالت طبیعی خود نگه داشته اما با استفاده از لوازم آرایشی مناسب، جلوه لبخند خود را بیشتر از پیش کنید.

 

5- یکی از حالات احساسی جالب خود را به نمایش بگذارید

ممکن است بگویید لبخند زدن به دوربین در اکثر موارد، کار احمقانه‌ای است اما باید بگوییم که گرفتن عکس‌های سلفی تصادفی با گوشی خود، به مراتب احمقانه‌تر به‌نظر می‌رسد. اگر شما فردی جدی هستید، بهتر است از سایر حالات و احساسات خود نیز عکس‌های سلفی متفاوتی بگیرید.

شما می‌توانید لبخندهای مختلف را نیز امتحان کنید، یک لبخند ملیح با لب‌های بسته نیز می‌تواند به اندازه یک خنده دندان‌نما، زیبا باشد. فرقی نمی‌کند چطور لبخند بزنید و بخندید اما همواره به خاطر داشته باشید که لبخند یکی از جذاب‌ترین حالت‌هایی است که می‌توانید در عکس‌های خود آن را به اشتراک بگذارید.

در حقیقت بهتر است حالات چهره خود را شناسایی کرده و در عکس‌های مختلف آنها را ثبت کنید. برای مثال وقتی در حال تماشای یک فیلم هستید، با توجه به موضوع و شرایط فیلم، می‌توانید از حالت تعجب و یا خنده خود عکس گرفته و با حالت طبیعی چهره خود در مواقع مختلف آشنا شوید.

 

6- عکس تمام قد از خود بگیرید

اگر قصد دارید لباسی را که به‌تازگی خریداری کردید، نمایش دهید و یا پس از گرفتن یک رژیم غذایی، از اندام خود عکس بگیرید، می‌بایست در مقابل یک آینه تمام قد ایستاده و از سر تا انگشتان پای خود را در عکس بیندازید. در این عکس‌ها دیگر صورت شما، نقطه طلایی عکس نخواهد بود. سعی کنید به‌گونه‌ای از خود، عکس تمام قد بگیرید که در تصویر، موقعیت بدن شما در اولویت باشد و اشیای موجود در پس‌زمینه از جذابیت عکس شما نکاهد.

اگر تمایل دارید که اندامتان کمی قلمی‌ و باریک‌تر به‌نظر برسد کافی است مثلا اگر گوشی را با دست راست خود گرفته‌اید، پای راست خود را کمی جلوتر بیارید. در این حالت شانه سمت مخالف کمی جلوتر می‌آید، شما می‌توانید دست آزاد خود را به کمر تکیه زده و یا آن را روی پای خود بگذارید. در این حالت قفسه سینه به صورت طبیعی کمی جلوتر آمده و مچ پاها به صورت متقاطع در کنار هم قرار می‌گیرند.

 

7- از نگاه طبیعی خود استفاده کنید

در یک عکس فیلترهای زیادی استفاده نکنید. شما می‌توانید عکس‌های سلفی از خود بگیرید که معمولا همیشه دیگر افراد، شما را در آن حالت می‌بینند اما گرفتن عکس سلفی در حالتی که تازه از خواب بیدار شده‌اید و یا حداقل آرایش را دارید، سبب می‌شود که فالورهای اینستاگرام و دیگر افراد در فضای مجازی، «خود واقعی‌تان» را ببینند.

 

8- از کفش‌های خود عکس بگیرید

اگر کفش‌های جدیدی خریده‌اید و دوست دارید از آنها عکس بگیرید، بهتر است زاویه دوربین را طوری تنظیم کنید که از ران تا کفش شما در عکس ثبت شود. در این حالت همان‌طور که دوربین را به سمت پایین گرفته‌اید، لبه فریم باید از ران شما آغاز شود و کاملا به ران‌ها نزدیک باشد. این زاویه کمک می‌کنید که ران‌های شما تا حد امکان بلند و باریک به‌نظر برسند.

 

9- امتحان کنید کدامیک از حالت‌های عکس‌های سلفی بیشتر به شما می‌آید

در حال حاضر پوزیشن‌های مختلفی در عکس‌های سلفی رایج شده‌اند که بسیار محبوب هستند. شما نیز می‌توانید از این حالات و پوزیشن‌ها در سلفی‌های خود استفاده کنید، البته توجه داشته باشید که حالاتی نظیر صورت اردکی، نشان دادن عضلات و یا خواب‌آلودگی، همواره مورد انتقاد برخی از افراد قرار می‌گیرد.

پس از آنکه تمام نکات بالا را رعایت کردید، حال برای آنکه بتوانید عکس سلفی زیباتری را ثبت کنید بهتر است پس‌زمینه خود را نیز تنظیم کنید. در این مرحله باید به موارد زیر توجه داشته باشید:

 

10- به نور عکس دقت داشته باشید.

وجود یک منبع نور مناسب فاکتور مهمی در امر عکاسی است و عکس‌های سلفی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. در نتیجه اگر بخواهید در فضایی با نور کم و یا با روشنایی نور فلورسنت یک عکس سلفی بگیرید، مطمئنا نتیجه رضایت بخش نخواهد بود. نور طبیعی یکی از بهترین منابع در عکاسی است؛ بنابراین بهتر است عکس‌های سلفی خود را کنار پنجره و یا در فضای بیرون از خانه بگیرید.

به خاطر داشته باشید برای عکسبرداری در فضای آزاد، می‌بایست نور خورشید یا هر نور دیگری در مقابل شما و کمی بالاتر از سطح چشم شما باشند. در این حالت نور، چهره شما را روشن کرده و سبب می‌شود که ویژگی‌های چهره شما به‌خوبی دیده شوند بدون آنکه سایه‌ای روی صورت شما ایجاد شود. اما اگر نور در کنار و یا عقب شما باشد، مقداری سایه روی چهره شما خواهد افتاد و عکس شما خراب می‌شود.

اگر در منزل عکاسی می‌کنید، سعی کنید از پرده نسبتا نازکی استفاده کنید که بتواند نورخورشید را از خود عبور دهد. این کار موجب می‌شود که نور ملایم‌تر تابیده و عکس شما را جذاب‌تر می‌کند. گفتنی است نور طبیعی خیلی بهتر از نور مصنوعی رنگ‌ها را پردازش می‌کند، اما اگر می‌خواهید سایه‌های ایجاد شده در عکس را برطرف کنید می‌توانید از نور مصنوعی کمک بگیرید. اما اگر باز هم نوردهی مناسبی ندارید، می‌توانید از افکت گوشی خود کمک بگیرید. درواقع امروزه دوربین اکثر گوشی‌های هوشمند از ویژگی پردازش و اصلاح خودکار رنگ بهره می‌برند.

همچنین سعی کنید تا جای امکان از فلاش دوربین گوشی خود استفاده نکنید زیرا نور فلاش موجب روشنایی بیش از حد چهره شما شده و احتمالا چشمان شما را در عکس قرمز نشان خواهد داد.

 

11- از دوربین عقب گوشی خود استفاده کنید

امروزه معمولا همه گوشی‌های هوشمند از یک دوربین در پنل جلوی خود و یک یا چند دوربین در پنل عقب خود بهره می‌برند، با این حال بهتر است برای ثبت عکس‌های سلفی از دوربین عقب گوشی خود استفاده کنید. دوربین‌های عقب گوشی معمولا پیکسل بالاتری داشته و عکس‌هایی با رزولوشن بالاتر را ثبت می‌کنند. برای این کار شما می‌بایست گوشی خود را چرخانده و با دوربین عقب آن، در حالی‌که خود را نمی‌بینید از خود یک عکس سلفی بگیرید.

 

12- برای عکس گرفتن از آینه استفاده نکنید

اگر در آینه عکس بگیرید باید این نکته را به خاطر داشته باشید که تصویر شما برعکس خواهد شد و البته گوشی شما در عکس مشخص می‌شود. همچنین این احتمال وجود دارد که شیشه آینه همیشه نور را با دقت انعکاس نکرده و ممکن است عکس سلفی شما خراب شود. سعی کنید دستان خود را تا جای امکان کشیده و  از مسافتی دورتر از خود عکس بگیرید. البته اگر بخواهید یک عکس سلفی تمام قد بگیرید، ناچارا باید از آینه استفاده کنید.

سعی کنید امتحان کنید که با هر دو دست چپ و راست خود بتوانید سلفی بگیرید، امتحان کنید و ببینید کدام دست به شما زاویه بهتری می‌دهد.

 

13- حواستان به پس‌زمینه عکستان باشد

یک عکس سلفی خوب فراتر از یک چهره است. بهتر است در هنگام گرفتن عکس سلفی، پس‌زمینه‌ای داشته باشید که برای بیننده جذاب و جالب باشد. فرقی نمی‌کند در فضای خانه و یا بیرون از آن از خود عکس می‌گیرید، در هر دو حالت می‌بایست حواستان به پس‌زمینه عکستان باشد.

 

14- مواظب عکس خراب‌کن‌ها باشید

همیشه وقتی در حال سلفی گرفتن هستید، حواستان باید به محیط دور و اطرافتان باشد. همیشه ممکن است کودکانی در اطراف شما باشند و عکس سلفی شما را خراب کنند پس توصیه می‌شود هنگام گرفتن عکس سلفی حتما نگاهی به اطراف خود داشته باشید.

 

15- سعی کنید عکس‌های سلفی دسته‌جمعی نیز بیندازید

برای گرفتن یک عکس سلفی، کافی است که چهره خودتان در عکس باشد اما این یک قاعده و قانون همیشگی نیست. شما می‌توانید با دوستان، اعضای خانواده و یا سگ خود یک عکس سلفی زیبا بگیرید. احتمالا در یک عکس دسته‌جمعی نخواهید توانست که همه قواعد را کنترل کرده و تنظیم کنید اما مطمئنا این عکس، یک عکس سلفی زیبا و بیادماندنی خواهد بود که بعدا می‌توانید آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. درواقع اگر فرد خجالتی هستید و آنقدر اعتماد بنفس ندارید که در یک جمع از خود عکس سلفی بگیرید، می‌توانید در کنار یک دوست و یا یکی از اعضای خانواده خود عکس سلفی بگیرید.

هرچه تعداد افراد بیشتری در عکس سلفی شما حضور داشته باشند، مطمئنا عکس جذاب‌تری خواهد بود و توسط تعداد افراد بیشتری لایک خواهد خورد.

پس از آنکه عکس سلفی خود را گرفتید، بهتر است آن را ویرایش و سپس بارگذاری کنید. برای انجام این کار توصیه می‌شود که مراحل زیر را انجام دهید:

16- انواع فیلترها را روی عکس خود امتحان کنید

تقریبا اکثر افرادی که عکس سلفی می‌گیرند از اپلیکیشن دیگری برای تنظیم نور و رنگ عکس خود استفاده می‌کنند. اما باید مراقب باشید چون هر فیلتری مناسب هر عکس سلفی نیست بنابراین بهتر است قبل از به اشتراک‌گذاری عکس سلفی خود، انواع فیلترها را روی آن امتحان کنید.

 

17- عکس خود را ویرایش کنید

اگر از یک نرم‌افزار ویرایش عکس در گوشی خود بهره می‌برید، می‌توانید به راحتی قبل از بارگذاری و به اشتراک‌گذاری عکس خود در فضای مجازی، هرگونه نقص عکس خود را برطرف کنید. شما می‌توانید به راحتی پس‌زمینه عکس خود را تغییر داده و یا سایز عکس خود را عوض کنید. البته تقریبا همه این ویرایش‌ها را خود گوشی پشتیبانی می‌کند و نیازی نیست که از اپلیکیشین‌های دیگر استفاده کنید اما اگر تمایل دارید از برنامه‌های حرفه‌ای‌تری استفاده کنید، هزاران اپلیکیشن در اینترنت وجود دارد که می‌توانند نیاز شما را برآورده سازند.

 

18- عکس خود را در همه اپلیکیشن‌های فضای مجازی بارگذاری کنید

بهتر است پس از آنکه عکس‌های خود را ویرایش کردید، عکس سلفی مربوطه را در فیسبوک، توییتر، اسنپ‌چت و اینستاگرام، با همه دوستان خود به اشتراک بگذارید. در اغلب موارد شما می‌توانید در زیر عکسی که به اشتراک گذاشته‌اید یک کپشن بنویسید و حال خود را توضیح دهید.

 

19- از ترندهای رایج برای عکس سلفی خود استفاده کنید

این روزها عکس‌های سلفی عضو ثابت همه محفل‌ها، جشن‌ها و مراسم‌ها شده‌اند. اما اگر تمایل دارید که یک عکس سلفی حرفه ای داشته باشید می‌توانید از ترندهای رایج در عکس سلفی خود بهره ببرید. برای مثال معمولا اکثر افراد پنج‌شنبه‌ها یک عکس از طول هفته خود را به اشتراک می‌گذارند؛ بنابراین شما می‌توانید یک عکس از دوران بچگی خود پیدا کرده و آن را با بقیه دوستان خود به اشتراک بگذارید. یکی دیگر از ترندهای عکس‌های سلفی، نمایش دادن موهایتان است. درواقع می‌توانید به جای لبخندتان در عکس‌های سلفی خود بر نوع آرایش موهای خود تمرکز کنید.

 

20- اطمینان حاصل کنید که برای گرفتن عکس سلفی، موقعیت مناسب باشد

در دو حالت اصلا نباید سراغ عکس سلفی بروید، یکی از این مواقع مراسم خاکسپاری و دیگری صحنه تصادف است. معمولا در این دو حالت و موقعیت اصلا شایسته نیست که عکس سلفی بیندازید. همچنین توصیه می‌شود در یک مراسم یادبود و یک موقعیت تراژیک و غم‌انگیز، گوشی‌تان را در جیب خود بگذارید و اصلا سراغ عکس سلفی نروید.

استفاده از مونوپاد برای ثبت عکس سلفی حرفه ای

در کنار تمام شرایط و قواعدی که در بالا ذکر کردیم، یکی از تاثیرگذارترین فاکتورها در ثبت یک عکس سلفی زیبا، استفاده از «مونوپاد» است. درحقیقت مونوپاد یکی از لوازم جانبی است که کمک می‌کند فرد در گرفتن یک عکس سلفی، آزادی عمل بیشتری داشته، فاصله خود را به میزان مطلوب حفظ کرده و عکس‌های بهتری را ثبت کند. درحال حاضر مونوپادهای متعددی با قابلیت‌های متنوع در بازار موجود است که در ادامه پنج مونوپاد برتر موجود در بازار را با هم مرور خواهیم کرد.

 

مونوپاد وونیو مدل Gimbal Stabilizer 3-Axis

مونوپاد وونیو مدل Gimbal Stabilizer 3-AxisWonew Gimbal Stabilizer 3-Axis Selfie Stick Monopod

میزان چرخش360 درجه

کمپانی وونیو (Wonew) مونوپادی به مدل Gimbal Stabilizer 3-Axis را تولید کرده است که به خوبی از تمامی گوشی‌ها با اندازه‌ها و سایزهای مختلف پشتیبانی کرده و کاربر می‌تواند با خیال راحت گوشی خود را در محفظه نگهدارنده این مونوپاد قرار دهد. این مونوپاد از بلوتوث 4.0، میزان چرخش 360 درجه، سیستم عامل‌های اندروید و iOS به خوبی پشتیبانی کرده و در عین حال طراحی سبک و کوچکی دارد. گفتنی است این مونوپاد مجهز به لرزشگیر است و همراه آن یک بند نیز ارائه می‌شود. این مونوپاد از کلید عکاسی، فیلمبرداری و تنظیم حالت چرخش بهره می‌برد و توسط یک کابل میکرو USB شارژ می‌شود.

 

مونوپاد WeWow مدل Fancy

مونوپاد WeWow مدل FancyWewow Fancy Selfie Stick Monopod

قابلیت شارژدارد

کمپانی چینی WeWow مونوپاد مدل Fancy را با پشتیبانی از قابلیت‌های متنوع به بازار فرستاده است. این مونوپاد از جنس آلومینیم است و مجهز به یک باتری لیتیوم پلیمری 2600 میلی‌آمپر ساعتی است که می‌تواند گوشی کاربر را نیز همانند یک پاوربانک شارژ کند. یکی از ویژگی‌های منحصربفرد این محصول، داشتن استاندارد IP54 و خاصیت ضدآب بودن است. در حقیقت این محصول تا 95 درصد در برابر آب و رطوبت مقاومت می‌کند. این مونوپاد مجهز به لرزشگیر است و قادر است لرزش دست کاربر در هنگام فیلمبرداری و عکاسی را خنثی کرده و حذف کند. این مونوپاد پایه‌ای در حدود 1 متر دارد و برای انواع گوشی‌های هوشمند مناسب است. مونوپاد ویوو مدل Fancy از طریق درگاه USB قابل شارژ است و در حالت روشن قادر است تا 8 ساعت شارژ خود را حفظ کند.

 

مونوپاد جیماری مدل ST-880مونوپاد جیماری مدل ST-880

مونوپاد جیماری مدل ST-880Jmary ST-880 Selfie Stick Monopod

نحوه اتصالگیره خلاص کننده
میزان چرخش360 درجه

یکی دیگر از مونوپادهای محبوب موجود در بازار، مونوپاد جیماری (Jmary) مدل ST-880 است. این محصول از کلید چرخش زاویه پشتیبانی کرده و کاربر می‌تواند به‌راحتی با استفاده از این کلید چرخش، زاویه دوربین گوشی را تنظیم کند. این مونوپاد از قابلیت چرخش 360 درجه پشتیبانی کرده و مجهز به لرزش‌گیر است. شما می‌توانید با استفاده از بند کوچکی که در انتهای آن قرار دارد، این مونوپاد را به‌راحتی در دست گرفته و عکس سلفی زیبایی بیندازید. این محصول حدود 350 گرم سنگینی داشته و با گیره خلاص‌کننده به گوشی متصل می‌شود. مونوپاد جیماری (Jmary) مدل ST-880 با سیستم عامل اندروید و iOS سازگار است و از کلید عکاسی، فیلمبرداری و تنظیم حالت چرخش نیز پشتیبانی می‌کند. گفتنی است حداقل طول این مونوپاد حدود 0.5 متر و حداکثر آن حدود 0.91 متر است.

 

مونوپاد وونیو مدل BR11مونوپاد وونیو مدل BR11

مونوپاد وونیو مدل BR11Wonew BR11 Selfie Stick Monopod

ریموت کنترلدارد,جهت زوم,جهت فیلمبرداری,جهت عکاسی
قابلیت شارژدارد

مونوپاد وونیو مدل BR11 محصول قدرتمندی است که توجه کاربران زیادی را به خود جلب کرده است. این مونوپاد متشکل از یک لنز 3 در 1، ریموت کنترل، اپلیکیشن اختصاصی، سه‌پایه، بند و کاور است و از تمام گوشی‌های اندرویدی و دوربین‌های ورزشی GoPro نیز پشتیبانی می‌کند. گفتنی است این مونوپاد مجهز به قابلیت چرخش 270 درجه‌ای است و حداکثر 100 سانتی‌متر، طول دارد. درواقع کاربر می‌تواند گوشی خود را روی مونوپاد گذاشته و سپس مونوپاد را روی سه‌پایه خود تنظیم کند، آنگاه با استفاده از ریموت کنترل، عکس و یا فیلم گرفته و حتی در مواقع لزوم زوم کند. این مونوپاد از آلومینیم ساخته شده است و طراحی نسبتا سبک و کوچکی دارد. باتری این محصول، لیتیوم پلیمری است و از اپلیکیشن اختصاصی نیز پشتیبانی می‌کند.

 

مونوپاد هوکو مدل K4مونوپاد هوکو مدل K4

مونوپاد هوکو مدل K4Hoco K4 Selfie Monopod

نحوه اتصالگیره نگهدارنده
میزان چرخش180 درجه
قابلیت شارژدارد

کمپانی هوکو برند خوشنامی در زمینه تولید انواع لوازم دیجیتال برای گوشی‌های هوشمند، تبلت و سایر گجت‌ها است. مونوپاد هوکو K8 یکی از محصولات قدرتمند و باکیفیت این کمپانی است. این محصول از قابلیت تنظیم 180 درجه‌ای برخوردار است و حداکثر طول آن 0.65 سانتی‌متر است. این مونوپاد از طریق بلوتوث و جک هدفون 3.5 میلی‌متری به گوشی هوشمند متصل شده و قابلیت شارژ نیز دارد. مونوپاد هوکو K8 با سیستم عامل اندروید و iOS به‌خوبی سازگار است و نگهدارنده آن کاملا قابل تنظیم است. اگر می‌خواهید از مونوپادی با قیمت مناسب و کارایی آسان بهره ببرید، مونوپاد هوکو K8 بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

 

5 برنامه سلفی حرفه ای برای اندروید و iOS

با استفاده از یک برنامه سلفی می‌توانید به عکس‌های خود زیبایی بخشیده و آن‌ها را برجسته‌تر کنید. این اپلیکیشن‌ها دارای ابزارهایی هستند که زیبایی طبیعی شما را ارتقا داده و بهترین ویژگی‌های شما را بهبود می‌دهد. در ادامه 5 اپلیکیشن سلفی برای ثبت عکس‌های بسیار زیبا را معرفی می‌کنیم.

 

اپلیکیشن سلفی Facetune 2

Facetune 2 را می‌توان بهترین برنامه سلفی دانست. هر ایرادی که فکر می‌کنید در چهره خود دارید را می‌توانید با این اپلیکیشن اصلاح کنید. ابزارهای روتوش به شما اجازه می‌دهند تا اصلاح مشکلات مربوط به پوست، سفید کردن دندان، لاغر یا چاق کردن بخش‌هایی از چهره، روشن‌تر کردن چشم‌ها و اصلاح ابروها را انجام داده یا آرایش اعمال کنید. این برنامه عکس سلفی ابزارهای پیشرفته‌ای را برای تغییر منبع نور، حذف سایه‌ها و کنترل دما و اشباع بودن رنگ‌ها ارائه می‌دهد. یک ابزار مقایسه‌ای، حالت‌های قبل و بعد از اعمال تغییرات را نمایش می‌دهد. Facetune 2 همواره در حال بروز شدن است و ویژگی‌های جدیدی ارائه کرده و رابط کاربری را بهبود می‌دهد. از ویژگی‌های جدید این برنامه سلفی می‌توان به فیلترهای نئون، افکت‌های منشوری و مشاهده زنده افکت‌ها هنگام ثبت تصاویر اشاره کرد.

دانلود برنامه سلفی Facetune 2 برای اندروید و iOS

 

برنامه عکس سلفی Airbrush

Airbrush یک ابزار ساده و انعطاف‌پذیر برای کسانی است که به دنبال ثبت بهترین عکس سلفی هستند و گزینه‌های زیادی را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. با این اپلیکیشن سلفی می‌توانید اصلاحات مختلفی را روی پوست و صورت خود تنها با زدن یک انگشت انجام دهید. بخش سرگرم‌کننده این برنامه در این است که می‌تواند هرکدام از ویژگی‌های چهره خود را تغییر دهید؛ مثلا چشمان خود را بزرگ‌تر کنید، چهره خود را باریک‌تر کنید یا بینی خود را کوچک‌تر کنید و با آرایش‌های مختلف، چهره‌ای هالیوودی به خود بگیرید. اگر از انجام آرایش واقعی خوش‌تان نمی‌آید، Airbrush می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند.

دانلود برنامه عکس سلفی Airbrush برای اندروید و آیفون

 

برنامه سلفی Selfie City

آیا شهرها هویت دارند؟ آیا شخصیت شما بازتاب‌کننده شهر خاصی است؟ اپلیکیشن سلفی Selfie City از این مفهوم استفاده کرده و برنامه‌ای خلق کرده که متفاوت از سایر ابزارهای سلفی است. در این اپلیکیشن، هر کدام از شهرهای فورموسا، توکیو، نیویورک، پاریس و هنگ کنگ فیلترهای مخصوص به خود را دارند که منعکس‌‌کننده محله‌ها و شخصیت آن‌ها است. علاوه براین، قابلیت کلاژ سلفی‌ها تا 16 عکس، افکت‌های AR زنده و ابزاری که شبیه اپل لایو است هم در این اپلیکیشن وجود دارند. ویژگی زیباسازی هوشمند برنامه سلفی Selfie City با استفاده از قابلیت تشخیص چهره، بافت و رنگ پوست شما را بهبود می‌دهد. بسیاری از نتایجی که با این برنامه کسب می‌کنید، مفهومی و هنری هستند که یا باعث می‌شوند عاشق این برنامه شوید و یا از آن خوشتان نیاید.

دانلود برنامه سلفی Selfie City برای اندروید و iOS

 

نرم افزار سلفی YouCam Perfect

اگر به دنبال ثبت بهترین عکس سلفی از خود هستید، YouCam Perfect قطعا به کمک شما خواهد آمد. این اپلیکیشن به شما اجازه می‌دهد تا در حالی که ویژگی زیباسازی خودکار فعال است، هم عکس و هم ویدیو از خود بگیرید. برنامه سلفی YouCam Perfect ایرادات پوست شما را پوشش می‌دهد و ابزاری مخصوص چشم دارد که می‌تواند چشمان شما را بزرگ‌تر کرده و پف‌کردگی زیر چشم‌ها را از بین ببرد. در سلفی‌های گروهی، این برنامه می‌تواند با کمک قابلیت تشخیص چند چهره، ظاهر هر یک از صورت‌های موجود در تصویر را بهبود دهد. YouCam Perfect عکس های سلفی شما را با استفاده از عناصری مانند استیکرها، پس‌زمینه‌ها، کلاژ و قاب‌های مختلف بهبود داده و می‌توانید برخی از موارد پس‌زمینه را هم در آن حذف کنید. در تصاویری که به صورت کامل از بدن خود می‌گیرید، با این برنامه سلفی می‌توانید خود را بلندتر یا کوتاه‌تر کرده یا خودتان را لاغرتر نشان دهید.

دانلود نرم افزار عکس سلفی YouCam Perfect برای اندروید و آیفون

برنامه عکس سلفی Camera360

با Camera360 می‌توانید عکس‌های جالب و خنده‌داری را از خود ثبت کنید. در این اپلیکیشن می‌توانید با واقعیت افزوده، استیکرهای چهره‌های حیوانات، قاب‌های متحرک، تم‌ها و موارد مختلف دیگر، عکس های سلفی بسیار جالبی را از خود بگیرید. افکت‌های صوتی که روی تصاویر و ویدیوهای خود قرار می‌دهید به شما در بیان بهتر احساسات کمک خواهند کرد. Camera360 ابزارهای سنتی عکاسی مانند برش، شارپ‌کردن، دمای رنگ‌ها و ابزارهای زیباسازی را هم در خود جای داده است که می‌توانید با آن چهره خود را آرایش کرده و ایرادات آن را مخفی کنید، چشم‌هایتان را بزرگ‌تر کنید، لب‌های خود را جذاب‌تر نشان دهید، بینی و گونه‌های خود را نازک‌تر کنید و به سفیدسازی دندان‌ها بپردازید. فیلترها و افکت‌های مختلف زیادی هم در این برنامه وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را به چهره خود اعمال کنید.

دانلود برنامه عکس سلفی Camera360 برای اندروید و آیفون

همانطور که مشاهده کردید، برای ثبت یک عکس سلفی زیبا و حرفه ای تنها داشتن دوربین باکیفیت مهم نیست. در این مطلب آموزش و اصول عکاسی سلفی را با هم مرور کردیم. سپس چندین مونوپاد برای عکاسی سلفی از فروشگاه پلازامگ معرفی کردیم که می‌توانند باعث ثبت عکس‌های زیبایی از شما و دوستان‌تان شوند. در نهایت، 5 مورد از بهترین برنامه های سلفی را معرفی کردیم که می‌توانید با استفاده از آن‌ها، عکس‌های خود را ویرایش کرده و بهبود دهید و بهترین چهره از خودتان را با دیگران به اشتراک بگذارید. شما از کدام نرم افزار یا برنامه سلفی استفاده می‌کنید و چه پیشنهاداتی به دیگران برای گرفتن عکس سلفی دارید؟ نظرات خود را می‌توانید در پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

واکنش شما نسبت به این مطلب چیست؟

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

مجله پوبل مجله اینترنتی پوبل به عنوان مکانی برای افزایش دانش و سطح آگاهی شما دوستان عزیز راه‌اندازی شد. هدف ما در مجموعه پوبل آشنایی همه مردم با حوزه‌های تکنولوژی، سرگرمی، هنری، علمی، وسایل نقلیه و سایر موارد است. امیدواریم مطالب مجله اینترنتی پوبل به نیازهای شما پاسخ دهد و شما را بیشتر با فناوری های جدید و روز آشنا کند. به امید فردایی با دانش بیشتر و افزایش معلومات همه مردم ایران