چگونه حالت Game DVR را در ویندوز 10 غیرفعال کنیم؟

حالت Game DVR یکی از قابلیت های ویندوز 10 است که برای همه کاربرد ندارد. در این مطلب نحوه غیرفعال کردن حالت Game DVR و افزایش سرعت ویندوز 10 را به شما نشان می‌دهیم.

آگوست 6, 2020 - 21:14
 0  884
چگونه حالت Game DVR را در ویندوز 10 غیرفعال کنیم؟
غیر فعال کردن حالت Game DVR در ویندوز 10

اگر قصد ضبط گیم پلی خود را ندارید ، ممکن است بخواهید  این ویژگی را غیرفعال کنید. البته ، Game DVR به طور پیش فرض بر روی همه سیستم ها نیست و اینکه به سخت افزار شما بستگی دارد. Game Bar نیز یک عنصر گرافیکی است که در هنگام بازی ویژگی های بازی DVR را به شما می دهد. امکاناتی مانند ضبط گیم پلی ، ذخیره کلیپ های ضبط شده و تصاویر ضبط شده.

یکی از تفاوت های اصلی Game DVR با نوار Game این است که Game Bar سرعت پردازش سیستم شما را کند نمی کند ، اما عنصر نسخه ی نمایشی آن ممکن است کمی از صفحه نمایش شما را اشغال کند.

همچنین بر خلاف Game DVR ، ویژگی Game Bar همیشه بصورت پیش فرض روی سیستم ها فعال می شود. حتی پس از غیر فعال کردن حالت Game DVR و Game Bar ، ویژگی های ساده بازی در بازی برای تصاویر و قابلیت های ضبط Nvidia با نام ShadowPlay وجود دارد.

در حقیقت ، Game DVR فقط یکی از راه هایی است که می توانید برای ضبط یک صفحه نمایش از آن استفاده کنید.

غیر فعال کردن Game DVR

مایکروسافت طی یکی از بروزرسانی های خود ، قابلیت های DVR و Game Bar را به تنظیمات اصلی ویندوز اضافه کرد. بنابراین اکنون برای دسترسی به این تنظیمات نیازی به اجرای یک برنامه Xbox ندارید. برای خاموش کردن Game DVR ، به تنظیمات و سپس بخش Gamin مراجعه کنید. در بخش Game DVR توجه داشته باشید که گزینه “Background Playback” باید خاموش باشد. در این حالت باز هم می توانید گیم پلی را به صورت دستی با استفاده از Game Bar ضبط کنید. اما ضبط دیگر اتوماتیک نیست.

غیر فعال کردن Game Bar

برای خاموش کردن Game Bar کافیست به قسمت تنظیمات ،Gaming و در آخر بخش Game Bar بروید. توجه کنید که “ضبط کلیپ های بازی ، تصاویر و پخش با استفاده از نوار بازی” روی “خاموش” تنظیم شده است. دیگر خبری از نوار بازی نیست ، مگر اینکه دوباره بروید و آن را روی “روشن” تنظیم کنید.

واکنش شما نسبت به این مطلب چیست؟

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

مجله پوبل مجله اینترنتی پوبل به عنوان مکانی برای افزایش دانش و سطح آگاهی شما دوستان عزیز راه‌اندازی شد. هدف ما در مجموعه پوبل آشنایی همه مردم با حوزه‌های تکنولوژی، سرگرمی، هنری، علمی، وسایل نقلیه و سایر موارد است. امیدواریم مطالب مجله اینترنتی پوبل به نیازهای شما پاسخ دهد و شما را بیشتر با فناوری های جدید و روز آشنا کند. به امید فردایی با دانش بیشتر و افزایش معلومات همه مردم ایران