لیست پرفروش ترین کتاب های جهان 2020

نظرتان درباره آشنایی با کتاب های پرفروش روز چیست؟ اگر موافقید با هم به بررسی فهرست پرفروش ترین کتاب های جهان 2020 می‌پردازیم. با پوبل همراه باشید.

دسامبر 20, 2020 - 09:45
دسامبر 20, 2020 - 10:07
 0  2266
لیست پرفروش ترین کتاب های جهان 2020
پرفروش ترین کتاب های جهان 2020

دوستداران کتاب و ادبیات ، عموم بحث هاشان درباره کتابها، داستان های برجسته و تاثیرهای آن هاست. بحث هایی فنی درباره زمینه های ذهنی نویسنده و تاثیرات داستان ها. اما مسئله پرفروش ترین کتاب ها از مسئله بهترین کتاب ها جداست.

دوستداران آثار کلاسیک یا آثار شاخص قرن نوزدهمی در عوم جوامع کم تعداد و حتی شاید کمیاب باشند. کمتر کسی در این روزگار حوصله در جست و جوی زمان از دس رفته هفت جلدی یا آثار پرتوصیف و پیچیده داستایوسکی و تولستوی را دارد.

در این شرایط ژانر خاصی از کتاب ها نیز هستند که به دلایل مختلفی با تیراز بالا و در تعداد زیاد به فروش میرسند. این پرفروش بودن البته خود معلول عواملی چند مانند تبلیغات یا سابقه نشر و نویسنده نیز میشود. این دسته از آثار میتوانند مجموعه رمان های مانند اثار جوجو مویز باشند که من آنها را عاشقانه های آبکی میدانم.

اما از طرف دیگر دسته دیگری از اثار پرفروش را آن دسته از کتابهایی تشکیل میدهند که عموما برآورنده نیاز جامعه هستند. مانند کتب آموزشی در حوزه های مختلف و دسته مهم ادبیات کودک و نوجوان.

فهرست پرفروش ترین کتاب های جهان 2020

هیچ مرجع خاصی برای تعیین تعداد کتاب های فروخته‌ شده وجود ندارد. ناشران معمولا تعداد کتاب فروش‌رفته از هر اثر را اعلام نمی‌کنند یا آمار تعداد کتاب‌های فروش‌رفته از سوی آنها صحیح نیست. به ویژه زمانی که قرار است نسخه‌ی فیلم سینمایی یک کتاب به زودی روی پرده سینما بیاید، ناشران در اعلام تیراژ فروش خیلی اغراق می‌کنند.

نکته‌ی بعدی که باعث گیج‌شدن درباره‌ی شمار کتاب‌های منتشر شده می‌شود، این است که بعضی‌اوقات در طول سال‌های متمادی، تنها یک ناشر اقدام به نشر یک کتاب نمی‌کند. برخی کتاب های معروف و قدیمی را چندین ناشر وارد بازار کتاب می‌کنند. به همین خاطر تهیه‌ی فهرست پرفروش ترین کتاب های دنیا بعضا کار سختی می‌شود.

همان‌طور که گفته شد، تعیین فهرستی از پرفروش ترین کتاب های دنیا با چالش‌هایی روبه‌رو است. به ویژه زمانی که پای کتاب‌های مذهبی مانند قرآن و انجیل نیز به میان می‌آید. مثلا درباره کتاب معروف شازده کوچولو همواره این نقل قول وجود دارد که بعد از انجیل، پرفروش ترین کتاب دنیاست یا مثلا داستان دوشهر دیکنز را پرفروش ترین کتاب انگلیسی زبان میدانند.

در این مواقع، یافتن شمار کتاب‌های منتشر شده، غیرممکن هم می‌شود؛ چون بحث خواندن کتاب‌های دینی کاملا متفاوت است و مقایسه‌ی میزان استقبال از آنها و تعداد مجلدهای فروش‌رفته از آنها با کتاب‌های هری‌پاتر و … قیاسی کاملا عجیب و نادرست است.

درباره‌ی کتاب‌های دینی پای افراد مذهبی و طرفداران ادیان به میان می‌آید و نمی‌توان به سادگی هیچ‌گونه مقایسه‌ای صورت داد. بنابراین در فهرستی که در ادامه از پرفروش ترین کتاب های دنیا می‌خوانید، بدون احتساب کتاب‌های الکترونیکی و بدون درنظرگرفتن کتاب‌های مذهبی، تهیه شده است.

Where the Crawdads Sing

با بیش از 6 میلیون نسخه فروش در سراسر جهان، Where the Crawdads Sing و بهترین عنوان از نظر نیویرک تایمز است. این کتاب که اولین اثر نویسنده محسوب میشود پس از انتشار توانسته موفقیت خوبی را در نظر عموم افراد و کارشناسان جلب کند. 

Where the Crawdads Sing
پرفروش ترین کتاب های جهان 2020

برای سالیان دراز، شایعه “Marsh Girl” شهر کوچک و آرامی به نام “Barkley Cove” در “کارولینای شمالی” را تهدید کرده است. در سال 1969، هنگامی که جسد مردی خوش چهره به نام “Chase Andrews” پیدا می شود، ساکنین محلی به سرعت به “کایا کلارک” ملقب به “مارش گرل” مظنون می شوند.

اما “کایا” چیزی که دیگران فکر می کنند نیست. این دختر حساس و باهوش، سال های سال است که تنها و بی کس در این منطقه که نامش را خانه گذاشته و دوستی جز مرغان دریایی و ساحل دریا نداشته، دوام آورده است. سپس زمانی فرا می رسد که او مشتاق می گردد تا لمس و دوست داشته شود. زمانی که دو تن از مردان جوان شهر مجذوب زیبایی بی همتای او می شوند، “کایا” به زندگی جدیدش خوش آمد می گوید – تا اینکه اتفاقات غیر منتظره ای رخ می دهد.

My First Learn to Write Workbook

یکی از عناوین مناسب برای کودکان که از قضا از جمله پرفروش ترین کتاب های جهان 2020 نیز محسوب میشود My First Learn to Write Workbook: Practice for Kids with Pen Control, Line Tracing, Letters, and More! (Kids coloring activity books). البته خب طبیعتا شما هم به مانند من متوجه نام بیش از حد طولانی کتاب شدید. 

My First Learn to Write Workbook: Practice for Kids with Pen Control, Line Tracing, Letters, and More! (Kids coloring activity books)
پرفروش ترین کتاب های جهان 2020

اما به این علن خواستم از عنوان کامل کتاب استفاده کنم که توضیح جامعی از همه مطالب کتاب را در خود دارد. این عنوان در حقیقت کتابی برای تقویت مهارت های خواندن و نوشتن برای کوذکان بالای 5 سال محسوب میشود. در تمرین ها کودک شما میتواند مهارت هایی که یاد گرفتهاست را در حوزه های مختلفی مثل نامه نگاری یا یادداشت های روزانه به کار بندد.

Untamed

از دیگر عناوین پرفروش نیویورک تایمز و بهترین کتاب سال در نظر مخاطبان کتاب Untamed محسوب میشود. این کتاب در نظر بسیاری از منتقدان ادبی آمریکا یکی از برجسته ترین آثار جدید محسوب میشود و برایش موفقیت های جهانی بسیاری را تصور میکنند. 

Untamed
پرفروش ترین کتاب های جهان 2020

Little Fires Everywhere: A Novel

یک رمان جدید و پرفروش. جودی پیکالت منتقد برجسته ادبی این رمان را نفس گیر توصیف کرده است. کار جدید نویسنده ای که پیشتر خود را اثبات کرده است یک داستان روانشناسانه عمیق است درباره مناسبات قدرت در جامعه. شاید بتوان آنرا در زمره بهترین رمان های فلسفی دهه جدید دانست. البته که برای این اظهار نظر در آغاز دهه شاید کمی زود باشد.

Little Fires Everywhere: A Novel
پرفروش ترین کتاب های جهان 2020

با آتش گرفتن خانه ی خانواده ی ریچاردسون ها Richardson ، داستان آغاز می شود. طبق گفته ی سه فرزند بزرگ خانواده، این آتش سوزی با اشتباه دختر کوچک خانواده صورت گرفته است. البته در ادامه حادثه ی آتش سوزی تبدیل به موضوع حاشیه ای می‌شود و موضوع اصلی داستان، به ندرت برای خواننده آشکار می شود.
داستان آتش های کوچک اساساً حول سه داستان اصلی در مورد فرزندان سه خانواده مرتبط با خانواده ریچاردسون Richardson است. فرزندانی که هریک از آنها به دلیلی درگیر پرونده‌های حضانت هستند و مادران آنها که عموما از شرایط مادی بدتری برخوردارند، درگیر پس گرفتن آنها هستند.

The Ballad of Songbirds and Snakes

یکی دیگر از پرفروش های نیویورک تایمز The Ballad of Songbirds and Snakes میباشد. این کتاب وجد و اشتیاق برجسته ترین منتقدان ادبی را برانگیخته و توانسته در مدت کوتاهی به چاپ های متعددی برسد. بر اساس آمار، این کتاب همچنین از جمله پرفروش ترین کتاب های الکترونیکی سال 2020 نیز محسوب میشود. 

The Ballad of Songbirds and Snakes

If Animals Kissed Good Night

گذری هم داشته باشیم به دنیای ادبیات کودک. این عنوان که توانسته یکی از پرفروش ترین کتاب های جهان 2020 باشد، داستانکی است جدید از نویسنده ای توانا که تخصص خود حوزه ادبیات کودکان را ثابت کرده است. اثر جدید او در زمان کوتاهی پس از انتشار، در تیراژ بالا و به تعداد زیاد خریدار داشته است.

If Animals Kissed Good Night

در حوزه ادبیات کودک، مسئله تصویر پردازی کارها میتواند در جذابیت و اقبال عمومی به آثار تاثی گذار باشد. زحمت تصویرپردازی این کار را نیز دیوید واکر طراح و کاریکاتوریست معروف به عهده گرفته است.

Magnolia Table, Volume 2: A Collection of Recipes for Gathering

در مقدمه این را گفتیم که کتابهای آموزشی از جمله عناوین پرفروش محسوب میشوند. به هرصورت افراد اگر فراغتی پیدا کنند فرصت را برای یادگیری مهارت های جدید از دست نخواهند داد.

Magnolia Table

از جمله مهمترین بخش ها در دسته کتابهای آموزشی، کتاب های آموزش آشپزی هستند که در هر کشوری طرفداران پرشمار و خاص خود را دارند. آشپزی ملل مختلف همواره برای خانمها جذاب بوده و هست. در جدیدترین عنوان از این سری میتوان به Magnolia Table اشاره کرد که از استقبال خوبی برخوردار شده است.

American Dirt

یک شاهکار جدید برای دهه جدید؟ به اعتقاد منتقدان ادبی امریکایی، هیچ کتابی بعد از گتسبی بزرگ نتوانسته حق مطلب را برای ادبیات امریکا ادا کند. اما همین منتقدان با کلماتی چون شگفت انگیز، غیرعادی، فوقالعاده و غیره American Dirt را توصیف کرده اند. 

 

American Dirt
پرفروش ترین کتاب های جهان 2020

یکی از منتقدین در توصیف این اثر گفته است که آنرا مهمترین رمان امریکا و جهان میداند. به هر صورت؛ گذر زمان همه چیز را مشخص میکند.

The Big Book of Silly Jokes for Kids: 800+ Jokes

مورد بعدی در پرفروش ترین کتاب های جهان 2020 بازهم اثری است مختص کودکان. البته که سبک کار نیز از سبک های پرطرفدار حتی برای بزرگسالان محسوب میشود.

The Big Book of Silly Jokes for Kids: 800+ Jokes
پرفروش ترین کتاب های جهان 2020

اساسا کتابهایی تحت عنوان گزیده سخنان یا مجموعه لطیفه و معما آثار پرطرفدار و پرفروشی محسوب میشوند. این عنوان شامل بیش از 800 معما و جوک برای کودکان است و توانسته فروش خوبی تجربه کند.

Becoming 

اتوبیوگرافی میشل اوباما فقط در ایران از پرفروش ترین ها نیست. با وجود اینکه مدت زیادی از انتشار این اثر میگذرد و ترجمه های متعددی نیز از آن به زبان های دیگر منتشر شده است؛ همچنان این خود زندگی نامه نوشت محبوب که با کمی رویکردهای فمینیستی نیز مخلوط شده است؛ از محبوب ترین و پرفروش ترین کتاب های جهان 2020 محسوب میشود.

Becoming
پرفروش ترین کتاب های جهان 2020

The Splendid and the Vile: A Saga of Churchill, Family, and Defiance During the Blitz

یک رمان تاریخی جدید که بیانگر بخشی از زندگی چرچیل است. در دورانی که چرچیل به نخست وزیری رسید، هیتلر بی از نیمی از اروپا را به تسخیر درآورده بود و ساحل دانکرک در حال سقوط بود. این کتاب با توصیف وضعیتی که چرچیل در آن به نخست وزیری رسید سعی دارد به بررسی چگونگی مواجهه چرچیل با بحران موحود بپردازد.

The Splendid and the Vile
پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز

The Very Hungry Caterpillar

با فروش بیش از 12 میلیون نسخه در سراسر جهان The Very Hungry Caterpillar اثر جدید اریک کارل توانسته در هر 30 ثانیه یکبار در هرجای دنیا به فروش برسد. 

The Very Hungry Caterpillar
پرفروش ترین کتاب های جهان 2020

The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

داستانی کودکانه با زبانی جهان و بیانگر پیام هایی انسان دوستانه. اگر نگوییم در قد و قواره کسی نمیتواند معترض شود اگر بگوییم The Boy, the Mole, the Fox and the Horse اثری است در سبک و یا شبیه به شازده کوچولوی معروف خودمان. آنچه از برداشت های متخصصین برمیایید اینکه انتظار بازتاب جهانی زیادی برای این اثر دارند.

The Boy, the Mole, the Fox and the Horse
پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز

The Mamba Mentality: How I Play 

اثری از کوبی برایانت و دربردارنده دیدگاه شخصی این اسطوره فقید NBA به زندگی و حرفه خود در قامت یک بسکتبالیست. نگرش کوبی به بسکتبال، ورزش و زندگی در کنار محبوبیت او از جمله عوامل موفقیت این اثر محسوب میشود.

The Mamba Mentality: How I Play 
پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز

The Silent Patient

“بیمار خاموش” یک داستان هیجان انگیز روانشناسی تکان دهنده از الکس میخائلیدس درباره رفتار خشونت آمیز زنی علیه همسرش – و روانشناس او که سعی زیادی در فاش کردن انگیزه او دارد – است.
زندگی آلیشیا برنسون به ظاهر عالی است. یک نقاش مشهور که با یک عکاس بی نام و نشان ازدواج کرده است. آنها در یک خانه بزرگ با پنجره های بزرگ مشرف به پارکی در یکی از مناطق خوب لندن زندگی می کنند. یک شب همسرش گابریل از محل کارش، که عکاسی از مدل ها بود، دیر به خانه برمی گردد و آلیشیا پنج بار به صورت او شلیک می کند و پس از آن هرگز حرف دیگری نمی زند.

The Silent Patient
پرفروش ترین کتاب های جهان 2020

امتناع آلیشیا از صحبت کردن و هر نوع توضیحی، این تراژدی خانگی را به موضوعی ناگوارتر تبدیل می کند. داستان مرموزی که تصورات عمومی را به خود جلب کرده و آلیشیا را سرزنش می کند. قیمت آثار هنری وی بسیار افزایش می یابد، و این بیمار ساکت، به دور از توجهات، در یک واحد پزشکی قانونی مطمئن در شمال لندن مخفی شده است.

A Very Stable Genius: Donald J. Trump’s Testing of America

کاری از خبرنگاران واشنگتن پست درباره دونالد ترامپ و تصدی گری بر پست ریاست جمهوری. مسئله ترامپ آنقدر جالب توجه و پرطرفدار بوده است که حتی کتاب آلن بدیو فیلسوف معاصر درباره ترامپ نیز به سرعت به عنوان یکی از کتب پرفروش در سطح جهان مطرح شد.

A Very Stable Genius: Donald J. Trump's Testing of America
پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز

My First Toddler Coloring Book: Fun with Numbers, Letters, Shapes, Colors, and Animals

بازهم کتب کودک. یک کتاب کار و تمرین برای یادگیری رنگها و انواع آن با تمرین رنگ آمیزی توانسته در سراسر دنیا با استقبال خوبی مواجه شود.

My First Toddler Coloring Book: Fun with Numbers, Letters, Shapes, Colors, and Animals

The Four Agreements: A Practical Guide to Personal Freedom

یکی از پرفروش ترین عناوین نیویورک تایمز با فروش بیش از 5 میلیون نسخه در امریکا و ترجمه به 46 زبان مختلف. 4 دستورالعمل راهنمای علمی ازادی های شخصی یکی از محبوبترین عناوین این مدت اخیر بوده است.

The Four Agreements: A Practical Guide to Personal Freedom
پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز

کتاب چهار میثاق نوشته ی دون میگوئل روئیز از سرخپوستان آمریکای مرکزی است. وی اندیشه های خود را در قالب چهار میثاق نوشت و بر این باور است که انسان هرگز نباید شکست های زندگی اش را مورد قضاوت قرار دهد. پس عمل به این چهار میثاق تغییرات شگفت انگیزی را موجب می شود.
این چهار میثاق عبارتند از:
1. با کلام خود گناه نکنید
2. هیچ چیز را به خود نگیرید
3. تصورات باطل نکنید
4. همیشه بیشترین تلاشتان را بکنید

Educated: A Memoir

از پرفروش ترین کتاب های جهان 2020 Educated: A Memoir که از پرفروش ترین کتابهای نیویورک تایمز و وال استریت ژورنال نیز هست. یک اتوبیوگرافی محبوب در نظر بیل گیتس و باراک اوباما. تحسین شده توسط منتقدین نیویورک تایمز به عنوان یکی از ده کتاب برتر سال و در عین حال نامزد کسب جوایز بسیار در سطح امریکا.

Educated: A Memoir
پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز

Educated روایت گر داستان دختری هفده ساله به نام تارا وست اور (Tara Westover) است که در منطقه ای محروم و بدون امکانات در کوه های Idaho زندگی می کند. پدرش شخصی است که به دارو و پزشکان اعتماد ندارد و هرگونه آسیب و جراحت سوختگی در خانه ها با استفاده از گیاهان دارویی درمان می شود. خانواده آن ها به قدری به دور از اجتماع زندگی کرده است که توجهی به تحصیلات فرزندان صورت نگرفته است.

وقتی برادر بزرگ تر او از دانشگاه و شهر بازمی گردد از دنیای ورای کوهستان صحبت می کند “تارا” به طور جدی تصمیم می گیرد تا زندگی جدیدی را برای خود رقم بزند..

The 5 Love Languages: The Secret to Love that Lasts

با بیش از 12 میلیون نسخه فروش. این کتاب به روابط عاطفی و راههای تقویت ارتباط و داشتن ارتباطی مفید و مستمر میپردازد. مطالعه آن به نظر خالی از لطف نمیرسد.

The 5 Love Languages: The Secret to Love that Lasts
پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز

1984

1984 داستان وینستون اسمیت را روایت می کند؛ فردی که نماد یک شهروند عادی دگراندیش در دنیاهای اورولی است. رمان 1984 را جورج اورول در سال 1949 نوشت، زمانی که جنگ دوم جهانی به تازگی به پایان رسیده بود و جهان خطر تسلیم شدن در مقابل دیکتاتوری را به خوبی فهمیده بود.

پرفروش ترین کتاب های دنیا
پرفروش ترین کتاب های دنیا

در آن زمان جنگ سرد هنوز به معنای واقعی آغاز نشده بود و در دنیای غرب روشنفکرانی به دفاع از کمونیسم برخاسته بودند. درواقع اورول این کتاب را برای اخطار به غرب در مورد گسترش کمونیسم نوشت؛ اما داستان این اثر را می توان تا حدود زیادی به شرایط حاکم بر تمام جوامع تحت سلطه ی حکومت ها ی استبدادی تعمیم داد.

واکنش شما نسبت به این مطلب چیست؟

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

مجله پوبل مجله اینترنتی پوبل به عنوان مکانی برای افزایش دانش و سطح آگاهی شما دوستان عزیز راه‌اندازی شد. هدف ما در مجموعه پوبل آشنایی همه مردم با حوزه‌های تکنولوژی، سرگرمی، هنری، علمی، وسایل نقلیه و سایر موارد است. امیدواریم مطالب مجله اینترنتی پوبل به نیازهای شما پاسخ دهد و شما را بیشتر با فناوری های جدید و روز آشنا کند. به امید فردایی با دانش بیشتر و افزایش معلومات همه مردم ایران