معرفی برترین و بهترین ربات های بوستون داینامیکس

در این مطلب ما قصد داریم که برترین ربات هایی که تا به حال کمپانی بوستون داینامیکس - boston dynamics ساخته را به شما معرفی کنیم.

آگوست 4, 2020 - 09:47
 0  888
معرفی برترین و بهترین ربات های بوستون داینامیکس
برترین ربات های بوستون داینامیکس

انسان ها با ساختن ربات ها کار خود را راحت کرده‌اند و در حال حاضر بسیاری از کارهای بشر توسط همین ربات‌ها انجام می‌شود. اگر به صنعت رباتیک علاقه داشتید باشید، قطعا نام بوستون داینامیکس را شنیده‌اید، یک کمپانی آمریکایی که دستاوردهایش، آینده را می‌سازد و توانسته برترین ربات ها را معرفی کند؛ از ربات‌های انسان‌نما گرفته تا ربات هایی که رفتاری مانند حشرات و حیوانات دارند و گاهی با دیدن آنها مو بر بدن سیخ می شود. آیا به راستی این ربات ها روزی در بین ما زندگی خواهند کرد و ما باید به دیدن آنها عادت کنیم؟!

در این مطلب ما قصد داریم که برترین ربات هایی که تا به حال این کمپانی ساخته را به شما معرفی کنیم. در ادامه با پوبل همراه باشید.

 

SpotMini، ربات سگ مانند

بوستون داینامیکس رباتی ساخته که می‌تواند مانند سگ‌ها راه برود، بپرد و لوازم سنگین را حمل کند. این ربات حتی می تواند درب ها را نیز باز کرده و راه خود را از میان راه‌روهای پیش در پیچ پیدا کند. ربات SpotMini گاهی سرگرم‌کننده و گاهی نیز ترسناک است.

بوستون داینامیکس می‌گوید:

 SpotMini آرامترین رباتی است که ساخته ایم و شما نمی توانید در تاریکی حرکت این ربات را متوجه شوید، در حالی که آن به سراغ شما می‌آید!

ربات انسان‌نمای Atlas

به احتمال زیاد چنین ربات‌هایی در آینده جایگزین بشر خواهند شد. بوستون داینامیکس Atlas را پویایی ترین ربات انسان نما می‌داند. این ربات به وسیله چاپ سه بعدی تولید شده و این موضوع وزن کلی ربات را کاهش داده است.

atlas

اگر روزی Atlas را اطراف خود را دیدید، نترسید و فرار نکنید، شاید آن زمان این ربات به شناسایی ترس مجهز شده باشد و شما را دنبال کند! حتی شاید روزی بتواند سریعترین ربات ساخته شده یعنی Usain Bolt را نیز بگیرد!

ربات حامل Handle

این ربات هیچ دست و پایی ندارد و تنها به چرخ مجهز شده، اما با این وجود Handle یک ربات مفید است و از چرخ های خود به عنوان پا استفاده می کند و دارای دو دست‌گیره است که از طریق آن قادر خواهد بود اجسام را حمل کند. این ربات می تواند حامل اجسامی تا 45 کیلوگرم باشد که البته وزن زیادی نیست و انسان ها معمولا می‌توانند بیش از این را بدون نیاز به این ربات جابه جا کنند. اما اگر صحبت از حمل لوازم در مسافت زیاد باشد، Handle مفید خواهد بود.

ربات LS3

این ربات شما را یاد چه حیوانی می‌اندازد؟ یک گاو نر؟ نام این ربات LS3 بوده که مخفف عبارت Legged Squad Support Systems است. این ربات ساخته شده تا بارهای سنگین وزن را در مسافت های ناهموار جابه جا کند و بجای باتری از موتور استفاده می‌کند. LS3 با هدف کمک در مراکز نظامی تولید شده و از سری ربات های حیوانی بوستون داینامیکس به شمار می‌رود.

ربات LS3 به شدت در مقابل فشار های وارده مقاومت می‌کند و شاید زورتان نرسد که آن را تکان دهید!

ربات WildCat

این ربات WildCat است که یکی از سریعترین ربات های بوستون داینامیکس به شمار می‌رود. WildCat می تواند با سرعت 32 کیلومتر در ساعت حرکت کند و مانند اسب بدود. قدرت این ربات از موتور سوخت متانول تامین می‌شود و آن را قادر می‌سازد مثل یک راکت حرکت کند.

WildCat نمونه‌ای از ربات Cheetah است که می‌تواند در شرایط کنترل شده و روی تردمیل با سرعت 48 کیلومتر برساعت نیز بدود!

ربات BigDog

شاید بتوان گفت BigDog یک نام عالی برای این ربات است، چرا که رباتی که تصویر آن را در ادامه مشاهده می‌کنید به راستی یک سگ بزرگ است. این ربات می تواند بارهای بسیار سنگین را حمل کند و بوستون داینامیکس آن را برای مصارف نظامی تولید کرده است.

این تصویر دو ربات بیگ داگ را در کنار یکدیگر نشان می‌دهد. چه احساسی به این ربات ها دارید؟ حس ترس؟!

ربات SandFlea

ربات SandFlea کوچک است اما توانایی‌های جالبی دارد. این ربات به وسیله ارتباط رادیویی کنترل می شود و می تواند بر روی زمین حرکت کند و در آسمان به پرواز در آید.

در تصویر زیر بات SandFlea در حالت پرواز نشان داده شده است.

واکنش شما نسبت به این مطلب چیست؟

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

مجله پوبل مجله اینترنتی پوبل به عنوان مکانی برای افزایش دانش و سطح آگاهی شما دوستان عزیز راه‌اندازی شد. هدف ما در مجموعه پوبل آشنایی همه مردم با حوزه‌های تکنولوژی، سرگرمی، هنری، علمی، وسایل نقلیه و سایر موارد است. امیدواریم مطالب مجله اینترنتی پوبل به نیازهای شما پاسخ دهد و شما را بیشتر با فناوری های جدید و روز آشنا کند. به امید فردایی با دانش بیشتر و افزایش معلومات همه مردم ایران