معرفی بهترین رپرهای جهان؛ توپاک، امینم و ...

رپ یکی از شاخه‌های پرطرفدار موسیقی است و در سراسر دنیا نیز رپرهای محبوب و جذابی وجود دارند که هریک صاحب سبک خاصی هستند.

دسامبر 8, 2020 - 04:28
دسامبر 8, 2020 - 04:29
 0  2073
معرفی بهترین رپرهای جهان؛ توپاک، امینم و ...
بهترین رپرهای جهان

موسیقی رپ در واقع نوعی موسیقی خیابانی است که شامل قافیه و گفتار ریتمیک بوده و معمولا برای بیان مسائل و معضلات اجتماعی، فرهنگی و بعضا سیاسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. عناصر تشکیل‌دهنده رپ شامل محتوا (متن شعر)، ریتم، ضرب آهنگ، فرود و لحن است. نوع گفتار خواننده (رپر) در موسیقی رپ عموما حالتی صریح، سریع و بی‌قفه دارد. موسیقی رپ در دهه 1960 میلادی و توسط سیاه‌پوستان آمریکایی به منظور بیان اعتراض نسبت به تبعیض‌های نژادی ابداع شد. رپ نوعی موسیقی اعتراضی جوانان است که سبک و سیاق آن با چندین دهه گذشته تفاوت پیدا کرده است. رپرهای معروف دنیا نیز از این نوع موسیقی برای بیان دغدغه‌های شخصی خود استفاده می‌کنند و صدای خود را به گوش جهان می‌رسانند. در ادامه این مقاله از پوبل بهترین رپر های جهان را به شما معرفی خواهیم کرد.

مشهورترین رپر دنیا

بهترین رپر های جهان

در این بخش بهترین رپر های جهان را به شما معرفی کرده و بیوگرافی آنها را به طور مختصر مورد بررسی قرار می‌دهیم. البته تعداد رپر های مشهور خارجی بسیار زیاد است و ما در این مطلب تعداد معدودی از آنها را معرفی خواهیم کرد.

13. لیل وین – Lil Wayne

رپر معروف جهان

لیل وین رپر معروف آمریکایی است که محبوبیت بسیاری در میان مردم دارد. او در تاریخ 27 سپتامبر 1982 (5 مهر 1361) در آمریکا به دنیا آمد و نام اصلی‌اش «دواین مایکل کارتر جونیور» است. این رپر معروف جهان نام هنری لیل وین را برای خود انتخاب کرد و در سال 1999 اولین آلبوم رسمی و مستقل خود به نام Tha Block Is Hot را با فروش بیش از 2 میلیون نسخه روانه بازار کرد که با استقبال بسیار خوبی مواجه شد. لیل وین تاکنون 13 آلبوم منتشر کرده است که معروف‌ترین آنها آلبوم Tha Carter III بوده که در سال 2008 منتشر شد.

12. تراویس اسکات – Travis Scott

بهترین رپر های جهان 2019

تراویس اسکات نیز یکی دیگر از رپر های مشهور دنیا است که طرفداران بسیاری دارد. او در تاریخ 30 آوریل 1992 (10 اردیبهشت 1371) در آمریکا به دنیا آمد و نام اصلی‌اش «ژاک برمن وبستر دوم» است. سبک موسیقی تراویس اسکات، ترکیبی از سه موسیقی هیپ هاپ سنتی، لوفای و امبینت است و اولین آلبوم رسمی خود به نام Mixtape را در سال 2013 منتشر کرد. وی تاکنون نامزد دریافت 6 جایزه گرمی و برنده یک جایزه موسیقی بیلبورد شده است.

11. فیفتی سنت – 50 Cent

بهترین رپر های جهان 2020

فیفتی سنت نیز یکی دیگر از رپرهای معروف دنیا است که هواداران بسیاری دارد. او در تاریخ 6 جولای 1975 (15 تیر 1354) در آمریکا به دنیا آمد و نام اصلی‌اش «کورتیس جیمز جکسون سوم» است که پس از ورود به عرصه موسیقی، نام هنری فیفتی سنت را برای خود انتخاب کرد. او اولین آلبوم رسمی خود یعنی Get Rich or Die Tryin را در سال 2003 منتشر کرد که 15 میلیون نسخه در دنیا فروش داشت. این رپر معروف دنیا برای اولین آلبوم خود، هشت مدرک پلاتینیوم دریافت کرد و توانست نام خود را در عرصه موسیقی رپ مطرح سازد و به یکی از رپرهای پرطرفدار آمریکا تبدیل شود.

10. توپاک – 2Pac

رپر معروف توپاک

توپاک نیز یکی دیگر از بهترین رپر های جهان است که محبوبیت بسیاری در میان مردم دنیا داشت. او در تاریخ 16 جون 1971 (26 خرداد 1350) در لاس وگاس آمریکا به دنیا آمد و نام اصلی‌اش «توپاک آمارو شکور» بود، اما نام هنری توپاک را برای خود انتخاب کرد. او در سال 1991 با انتشار اولین آلبوم موسیقی رسمی خود به نام 2Pacalypse Now به شهرت رسید که به عنوان سیاسی‌ترین اثر او شناخته می‌شود. رپر معروف توپاک در اولین آلبوم خود به صورت علنی مسائلی چون نژادپرستی، فقر و خشونت پلیس را بیان کرده است و به همین دلیل با استقبال خوبی از سوی جوانان مواجه شد.

توپاک در سال 1996 بر اثر شلیک 5 گلوله بسیار مجروح شد و پس از چندین روز بستری شدن در بیمارستان در سن 25 سالگی در گذشت. او در زمان حیات خود 6 آلبوم استودیویی مستقل منتشر کرد و پس از مرگش نیز 8 آلبوم از کارهای آرشیوی او که خودش قصد انتشار آنها را داشت، توسط مادرش منتشر شد. جالب است بدانید که او در عرصه بازیگری نیز فعالیت می‌کرد و در چندین فیلم سینمایی ایفای نقش کرده بود. در سال 2017 نیز فیلم All Eyez on Me (همه نگاه‌ها به من) درباره زندگی این رپر محبوب ساخته شد که فروش بسیار خوبی داشت.

9. ویز خلیفا – Wiz Khalifa

رپر معروف دنیا

ویز خلیفا یکی دیگر از بهترین رپرهای جهان است که طرفداران بسیاری در سراسر دنیا دارد. نام اصلی او «کامرون جبریل توما» است که پس از ورود به عرصه موسیقی نام هنری ویز خلیفا را برای خود انتخاب کرد. وی در تاریخ 8 سپتامبر 1987 (17 شهریور 1366) در ایالت داکوتای شمالی آمریکا به دنیا آمد و اولین آلبوم رسمی خود به نام Show and Prove را در سال 2006 منتشر کرد.

ویز خلیفا پس از درخشش آلبوم اول خود در دنیا شناخته شد و به محبوبیت رسید و بعد از آن چندین آلبوم موفق دیگر نیز منتشر کرد. شاخص‌ترین آهنگ ویز خلیفا Black & Yellow نام دارد که در 100 آهنگ داغ بیلبورد آمریکا، رتبه اول را بدست آورد. وی به خاطر این آهنگ، برنده دو جایزه گرمی بهترین اجرا و بهترین موسیقی رپ شد.

8. نیکی میناژ – Nicki Minaj

رپر های مشهور

نیکی میناژ نیز یکی دیگر از بهترین رپر های جهان در این فهرست محسوب می‌شود که شهرت و محبوبیت خاصی در دنیا دارد. وی در تاریخ 8 دسامبر 1982 (17 آذر 1361) در آمریکای جنوبی به دنیا آمد و در نیویورک بزرگ شد. نام اصلی او «اونیکا تانیا ماراژ» است که با نام هنری «نیکی میناژ» شناخته می‌شود. او یکی از تاثیرگذارترین رپرهای زن در دنیا است و برخی مجلات مهم آمریکا نیز به او لقب «برترین رپر زن تاریخ» را داده‌اند.

اولین آهنگ رسمی این رپر مشهور در سال 2007 منتشر شد، اما در سال 2010 با انتشار آلبوم جذاب «Pink Friday» به شهرت رسید و توانست به عنوان یک زن رپر، نام خود را در عرصه موسیقی مطرح سازد. او تاکنون 4 آلبوم موسیقی مستقل منتشر کرده است که تمام آنها با استقبال بسیار خوبی از سوی مخاطبان مواجه شدند. نیکی میناژ علاوه بر خوانندگی در عرصه بازیگری نیز فعالیت می‌کند و تاکنون در چندین فیلم سینمایی، ایفای نقش کرده است.

7. دریک – Drake

دریک رپر مشهور

دریک نیز یکی از بهترین رپر های جهان محسوب می‌شود که علاوه بر خوانندگی در زمینه بازیگری نیز فعالیت دارد. او در تاریخ 24 اکتبر 1986 (2 آبان 1365) در تورنتو کانادا به دنیا آمد و نام اصلی‌اش «اوبری دریک گراهام» است، اما با نام هنری دریک وارد عرصه موسیقی شد. دریک رپر مشهور و محبوب، پیش از ورود به عرصه موسیقی به بازیگری مشغول بود و تاکنون نیز در 6 فیلم سینمایی و چندین سریال تلویزیونی حضور پیدا کرده است.

اولین آلبوم رسمی این رپر معروف کانادایی در سال 2010 و با نام «Thank Me Later» منتشر شد که در بیلبورد 200 پرفروش‌ترین آثار موسیقی آمریکا توانست رتبه اول را بدست آورد. او به عنوان بهترین رپر سیاه پوست کانادایی شناخته می‌شود و محبوبیت بسیاری در دنیا به خصوص کانادا دارد.

6. دکتر دره – Dr. Dre

کل کل رپر های معروف

دکتر دره نیز یکی از بهترین رپر های جهان است که در لیست رپرهای معروف دنیا یکی از پرطرفدارترین رپرهای آمریکایی محسوب می‌شود. او در تاریخ 18 فوریه 1965 (29 بهمن 1343) در آمریکا به دنیا آمد و نام اصلی‌اش «آندره رومله یانگ» است که با ورود به دنیای موسیقی، نام دکتر دره را برای خود انتخاب کرد. او رپ خواندن را در ابتدا با گروه NWA آغاز کرد و به شهرت نسبی رسید، اما در سال 1992 اولین آلبوم رسمی خود به نام The Chronic را منتشر کرد و یکی از پرفروش‌ترین آلبوم‌های سال شد. رپرهای معروفی چون اسنوپ داگ، امینم، گیم و فیفتی سنت نیز توسط دکتر دره کشف و به عرصه موسیقی وارد شدند.

5. اسنوپ داگ – Snoop Dogg

رپرهای معروف دنیا

اسنوپ داگ نیز یکی دیگر از بهترین رپر های جهان است که علاوه بر موسیقی رپ در عرصه‌های دیگری چون بازیگری، تهیه‌کنندگی و تجارت نیز فعالیت می‌کند. نام اصلی او «کلوین کوردوزار بروداس جونیور» است، اما به نام هنری‌اش اسنوپ داگ شهرت دارد. او در تاریخ 20 اکتبر 1972 (28 مهر 1351) در آمریکا به دنیا آمد و در سال 1993 اولین آلبوم حرفه‌ای خو به نام Doggystyle را منتشر کرد. این آلبوم در زمان انتشار توانست موسیقی رپ را تکانی اساسی دهد. این رپر مشهور تاکنون 4 آلبوم رپ مستقل و تعداد زیادی تک آهنگ منتشر کرده و در چندین فیلم سینمایی نیز به ایفای نقش پرداخته است.

 4. کانیه وست – Kanye West

رپر معروف امریکایی

کانیه وست نیز یکی دیگر از محبوب‌ترین و بهترین رپر های جهان است که طرفداران بسیاری دارد. او در تاریخ 8 جون 1977 (18 خرداد 1356) در آمریکا به دنیا آمده و نام کاملش «کانیه اومری وست» است. او در اوایل دهه 2000 برای خوانندگانی مانند آلیشا کیز و جی-زی آهنگسازی کرد و از این طریق در عرصه موسیقی شناخته شد.

این رپر معروف امریکایی در سال 2004 نخستین آلبوم موسیقی خود به نام The College Dropout را منتشر کرد که با استقبال بسیار خوبی از سوی مردم و منتقدان مواجه شد و در چهل و هفتمین دوره جوایز گرمی، جایزه بهترین آلبوم رپ را دریافت کرد. وی تاکنون 9 آلبوم موسیقی مستقل و سه آلبوم با همکاری هنرمندان دیگر منتشر کرده است. جالب است بدانید که کانیه وست، همسر کیم کارداشیان مدل و بازیگر معروف آمریکایی است و برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا نیز نامزد شده است.

3. امینم – Eminem

سلطان رپ جهان

امینم نیز یکی از برترین و بهترین رپر های جهان محسوب می‌شود که به سلطان رپ جهان معروف است. او در تاریخ 17 اکتبر 1972 (25 مهر 1351) در آمریکا متولد شد و نام اصلی‌اش «مارشال بروس مدرز سوم» است، اما با نام هنری امینم شناخته می‌شود. وی خواننده، بازیگر، ترانه‌سرا، آهنگ‌ساز و تهیه‌کننده موسیقی است. امینم طرفداران بسیاری در سراسر دنیا دارد و در ایران نیز از محبوبیت خاصی برخوردار است.

این رپر مشهور اولین آلبوم موسیقی رسمی و حرفه‌ای خود به نام Infinite را در سال 1996 منتشر کرد و پس از آن نیز در سال 1999 دومین آلبوم خود به نام Slim Shady LP را روانه بازار کرد. امینم برای این آلبوم موفق و جذاب، جایزه گرمی بهترین آلبوم موسیقی رپ را بدست آورد و به یکی از ستارگان رپ در آمریکا تبدیل شد.

2. جا رول – Ja Rule

۱۰ تا از بهترین رپر های جهان

جا رول نیز یکی دیگر از موفق‌ترین و بهترین رپر های جهان محسوب می‌شود که محبوبیت خاصی در دنیا دارد. او در تاریخ 9 فوریه 1976 (20 بهمن 1354) در نیویورک آمریکا به دنیا آمده و نام کاملش «جفری بروس اتکینز» است، اما در عرصه موسیقی با نام هنری جا رول شناخته می‌شود. او فعالیت خود در زمینه موسیقی رپ را از سال 1993 آغاز کرد و در سال 1999 نیز اولین آلبوم رسمی خود به نام Venni Vetti Vecci را منتشر کرد.

وی از سال 1999 تا 2005 بسیار خوش درخشید و چندین آهنگ او از جمله Between Me and You، آهنگ Christina Milian و آهنگ Ain’t It Funny را با همراهی جنیفر لوپز منتشر کرد که در 100 آهنگ داغ بیلبورد آمریکا قرار گرفتند. جا رول علاوه بر خوانندگی در حوزه بازیگری نیز فعالیت می‌کند و تاکنون در فیلم‌هایی چون سریع و خشمگین (2001)، فیلم ترسناک 3 (2003)، مایل هستید برقصیم (2004) و غیره حضور موفقی داشته است.

1. جی زی – Jay-Z

بهترین رپر جهان

و در نهایت جی-زی بهترین رپر جهان در این فهرست است که در سراسر دنیا طرفداران بسیاری دارد. او در تاریخ 4 دسامبر 1969 (13 آذر 1348) در آمریکا به دنیا آمده و نام اصلی‌اش «شان کوری کارتر» است، اما با نام هنری جی-زی به دنیای موسیقی وارد شد. جی-زی در حال حاضر مشهورترین رپر دنیا محسوب می‌شود که در کارنامه هنری خود 12 آلبوم استودیویی مستقل، 4 آلبوم مشارکتی و 46 تک آهنگ موفق را به ثبت رسانده است.

اولین آلبوم رسمی جی-زی در سال 1996 با نام «Reasonable Doubt» منتشر شد که فروش بسیار خوبی داشت و با استقبال گسترده‌ای از سوی مخاطبان مواجه شد. این رپر معروف امریکایی به عنوان یکی از پرفروش‌ترین موسیقی‌دانان تاریخ موسیقی شناخته می‌شود و تاکنون 21 جایزه گرمی موسیقی دریافت کرده است. او یکی از پرافتخارترین هنرمندان فعال در عرصه موسیقی رپ است که هواداران بسیاری دارد. جالب است بدانید که جی-زی در سال 2008 با بیانسه خواننده و هنرپیشه معروف آمریکایی ازدواج کرد و اکنون 3 فرزند دارند.

ما در این مقاله بهترین رپر های جهان را به شما معرفی کرده و بیوگرافی مختصر هریک از آنها را نیز مورد بررسی قرار دادیم. شما طرفدار کدامیک از این رپر های مشهور هستید؟ به نظر شما جای کدام رپر در این فهرست خالی است؟ لطفا نظرات خود را در بخش ارسال دیدگاه با ما در میان بگذارید.

واکنش شما نسبت به این مطلب چیست؟

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

مجله پوبل مجله اینترنتی پوبل به عنوان مکانی برای افزایش دانش و سطح آگاهی شما دوستان عزیز راه‌اندازی شد. هدف ما در مجموعه پوبل آشنایی همه مردم با حوزه‌های تکنولوژی، سرگرمی، هنری، علمی، وسایل نقلیه و سایر موارد است. امیدواریم مطالب مجله اینترنتی پوبل به نیازهای شما پاسخ دهد و شما را بیشتر با فناوری های جدید و روز آشنا کند. به امید فردایی با دانش بیشتر و افزایش معلومات همه مردم ایران