چطور ساعت هوشمند خیس شده را نجات دهیم؟

تصور کنید برای شنا به استخر رفته اید و فراموش کرده اید ساعت هوشمندتان را از دستتان باز کنید، تصور کنید با همان ساعت داخل استخر شده اید ، به نظر شما چه اتفاقی برای ساعت هوشمند شما خواهد افتاد؟

آگوست 13, 2020 - 08:11
 0  712
چطور ساعت هوشمند خیس شده را نجات دهیم؟
اگر ساعت هوشمند شما خیس شود چه کار می کنید؟

اپل این مساله را حل کرده است. ساعت هوشمند سری 2 اپل (Apple Watch Series 2)  می تواند تا عمق 50 متری آب با شما بیاید و شنا کند! این ساعت وقتی در استخر با شما شنا کند هیچ مشکلی برایش پیش نخواهد آمد.

ولی توجه داشته باشید که ساعت شما ضد آب هست ولی باید مراقبت هایی را از ساعت هوشمندتان بعد از خیس شدن در آب استخر داشته باشید تا مشکلی برای ساعت شما پیش نیاید.

در حقیقت، قبل از نزدیک شدن به آب، باید اقداماتی را رعایت کنید تا مطمئن شوید آب به ساعت هوشمند شما آسیبی نمی رساند.

Water Lock ساعت هوشمند خود را روشن کنید

برای جلوگیری از ورود آب به ساعت هوشمند خود باید ابتدا Water Lock را فعال کنید. دو روش برای فعال سازی قفل رطوبت ساعت هوشمند شما وجود دارد :

  • انگشت خود را از پایین صفحه سوئیپ نید و بکشید و روز آیکون raindrop ضربه بزنید.
  • بر روی اپلیکیشن Workout فعالیتی را مبتنی بر آب شروع کنید.

در این صورت صفحه لمسی ساعت هوشمند شما قفل خواهد شد. قفل کردن صفحه نمایش ممکن است به نظر عجیب و غریب بیاید، ولی وقتی آب از روی صفحه لمسی ساعت عبور می کند سنسورهای صفحه نمایش قفل شده نسبت به آب به گونه ای عمل می کنند که گویی اصلا متوجه عبور آب از روی صفحه لمسی نیستند. وقتی قفل رطوبت را روشن می کنید خیالتان از همه چیز راحت می شود ، حتی تماس های ورودی شما و یا پیام ها مدیریت می شوند و این قفل اجازه نمی دهد ساعت از حالت قفل شده بیرون بیاید. تصور کنید در حمام هستید و مادرتان به شما تلفن می کند یا پیامی برایتان می فرستد، ساعت قفل شده و تماس ها و پیام ها را مدیریت می کند .

 

ساعت هوشمند خود را از حالت قفل شده خارج کنید

پس از اتمام آب تنی دلچسب در استخر، شما می توانید ساعت را روشن کنید و بلندگوها را از حالت قفل شده خارج سازید. ممکن است فعال سازی ساعت هوشمند چند ثانیه طول بکشد.

آیکون آب بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود و وقتی در وضعیت پر یا فول قرار گرفت ساعت می تواند از حالت قفل شده خارج شده و دوباره فعال شود. بعد از فعال شدن ساعت هوشنمد، شما صدای بوق بلندی را خواهید شنید که به شما اعلان می کند ساعت هوشمند شما در وضعیت فعال قرار دارد و دیگر در مد ضد آب نیست.

یک اتفاق جالب دیگری هم می افتد، می توانید ببینید که آب از بلندگوها خارج می شود. واقعا جالب است !

حال وضعیتی را تصور کنید که  شما به طور غیر منتظره ساعت خود را خیس کنید و فرصتی برای فعال کردن Water Lock نداشته باشید، نگران نباشید. ساعت شما واقعا هوشمند است و  از طریق مرکز کنترل خودش واتر لاک را  فعال می کند . اگر چنین فراموش کردید قفل رطوبت را روشن کنید و ساعت هوشمند شما ود به خود و به صورت اتوماتیک واتر لاک را روشن کرد ، ساعت را از دستتان باز کنید و آنرا چند بار تکان بدهید تا اگر احیانا آب وارد بلندگوها شده است خارج شود.

توجه داشته باشید که اپل توصیه می کند ساعت خود را در زیر آب گرم نبرید و یا در آب های حاوی نمک و کلر وارد نکنید.

و همیشه مطمئن شوید ابتدا واتر لاک را فعال کرده اید سپس ساعت را زیر آب ببرید.

واکنش شما نسبت به این مطلب چیست؟

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

مجله پوبل مجله اینترنتی پوبل به عنوان مکانی برای افزایش دانش و سطح آگاهی شما دوستان عزیز راه‌اندازی شد. هدف ما در مجموعه پوبل آشنایی همه مردم با حوزه‌های تکنولوژی، سرگرمی، هنری، علمی، وسایل نقلیه و سایر موارد است. امیدواریم مطالب مجله اینترنتی پوبل به نیازهای شما پاسخ دهد و شما را بیشتر با فناوری های جدید و روز آشنا کند. به امید فردایی با دانش بیشتر و افزایش معلومات همه مردم ایران