چرا تیرآهن یکی از مهمترین مصالح ساختمانی می باشد؟

تیرآهن یکی از مهمترین بخش های ساخت فرآیند ساخت و ساز است و کیفیت آن به عوامل محیطی بستگی دارد و قدرت ساختار به کیفیت تیرآهن و نوع آن بستگی دارد.

سپتامبر 4, 2022 - 15:06
 0  43
چرا تیرآهن یکی از مهمترین مصالح ساختمانی می باشد؟
چرا تیرآهن یکی از مهمترین مصالح ساختمانی می باشد؟

تیرآهن یکی از مهمترین بخش های ساخت فرآیند ساخت و ساز است و کیفیت آن به عوامل محیطی بستگی دارد و قدرت ساختار به کیفیت تیرآهن و نوع آن بستگی دارد. برای مشاهده بهترین کیفیت های ساخت تیرآهن به وب سایت فرداد فولاد مراجعه نمایید:

https://fardadfoolad.ir/girder-mashhad/

نوع I تیرآهن از دو صفحه افقی تشکیل شده است که با یک مؤلفه عمودی به نام flale یا قاب وصل می شوند. این شکل Flale و مؤلفه عمودی که آنها را متحد می کند ، مشابه تقاطع "I" یا "H. است.

تیرآهنA I و H سایر حرکات فلزی ساختمانی ، به ویژه بخش های مستطیل شکل نسبت به حواس. از طرف دیگر ، این نوع ممکن است به عنوان عناصر ساختاری مختلف مورد استفاده قرار گیرد ، بنابراین به آنها بخش های عمومی گفته می شود. به عنوان مثال ، این می تواند توسط زنگ های تیرآهن و به عنوان یک ستون استفاده شود.

در سالهای اخیر ، سازه های فولادی و تیرآهن اغلب در سالهای اخیر استفاده می شوند. تیرآهنA Honeycomb یکی از متداول ترین ویژگی های مورد استفاده در دستگاه است.این تیرآهن دارای وزن سبک، سفتی بالا و انعطاف پذیری بال است و در برابر بارهای فشاری و کششی مختلف مقاوم است و در بسیاری از کاربردها استفاده می شود.

در ایران و سایر کشورهای اروپایی استاندارد محصولات IPE را تعیین کرده اند که به عنوان بالs طبقه بندی می شوند. استاندارد تایید شده در چین و روسیه نوع دوم گروه I است که با نام بال متغیر INP شناخته می شود و دارای ظرفیت تحمل وزن بال می باشد. نوع سوم که در ادامه به تفصیل به آن خواهیم پرداخت، یک محصول INP از گروه H و با مقاومت کششی قابل توجه بال و بال است.

یکی از پارامترهای مهم باربر تیرآهن شرایط تولید و رعایت اصول استاندارد است. ساختمان ها باید از اصولی مانند استفاده از رنگ های آنتی اکسیدان پیروی کنند تا اطمینان حاصل شود که طول عمر آنها در طول زمان کاهش نمی یابد. در برخی از سازه های با بارهای بال، تیرآهنA به یکدیگر متصل می شوند یا از صفحات ضخیم برای تولید سازه ای استفاده می شود که بتواند بارهای جاری را تحمل کند که بسیار متداول است.

واکنش شما نسبت به این مطلب چیست؟

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

مجله پوبل مجله اینترنتی پوبل به عنوان مکانی برای افزایش دانش و سطح آگاهی شما دوستان عزیز راه‌اندازی شد. هدف ما در مجموعه پوبل آشنایی همه مردم با حوزه‌های تکنولوژی، سرگرمی، هنری، علمی، وسایل نقلیه و سایر موارد است. امیدواریم مطالب مجله اینترنتی پوبل به نیازهای شما پاسخ دهد و شما را بیشتر با فناوری های جدید و روز آشنا کند. به امید فردایی با دانش بیشتر و افزایش معلومات همه مردم ایران