معرفی و بررسی بهترین فیلم های ابرقهرمانی تاریخ سینما

فیلم های ابرقهرمانی در سال های اخیر محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده‌اند. در این مطلب قصد داریم مروری بر 15 فیلم ابرقهرمانی برتر تاریخ سینما داشته باشیم.

نوامبر 11, 2020 - 15:44
 0  1945
معرفی و بررسی بهترین فیلم های ابرقهرمانی تاریخ سینما
بهترین فیلم های ابرقهرمانی تاریخ سینما

سالیان سال است که بازار حرف و سخن‌ها درباره فیلم های ابرقهرمانی در دنیای هالیوود داغ است اما تا مادامی که اثرشان در باکس آفیس دیده شود، اخبارشان هم داغ خواهد ماند. البته این مطلب تنها به دلیل رونق فیلم های ابرقهرمانی مارول نیست که اخیرا پشت سر هم برای حضور در باکس آفیس به صف شده‌اند و یکی پس از دیگری صدرنشینی جدول را تصاحب می‌کنند.

دانلود فیلم سینمایی ابرقهرمانی

لطفا این را مد نظر داشته باشید که این فهرست براساس فیلم‌هایی گردآوری شده که براساس کمیک‌های «ابرقهرمانی» ساخته شده‌اند، بنابراین خبری از فیلم‌هایی مثل Road to Perdition ،Ghost World یا دیگر عناوین فوق‌العاده‌ای اقتباس شده از کمیک نخواهد بود. اشتباه نکنید، ما این فیلم های ابر قهرمانی را دوست داریم؛ ولی حتماً باید قدرت‌های ابرقهرمانی داشته باشید تا جزو فهرست بهترین فیلم های ابر قهرمانی قرار بگیرید. پس با یکدیگر مروری داریم بر شیطان سرخ شاخ دار، قهرمان گرگ ‌صفت نامیرا، شارلاتان‌های غارتگر بین کهکشانی، جوانک عنکبوتی، شوالیه سیاه و یکی دو تا قهرمان دیگر!

بهترین فیلم های ابرقهرمانی تاریخ

تا کنون کمیک بوک‌های بی‌شماری از داستان‌های ابرقهرمانی نوشته و به تصویر کشیده شده‌اند. داستان‌هایی که ابر قهرمانان ما در مقابل ابر شرورهای مختلف ایستادگی کرده و جان یک شهر، یک جامعه یا حتی در ابعاد وسیع‌تر یک سیاره را نجات دهند. از دیرباز کمپانی‌هایی چون دی‌سی و مارول ابر قهرمانان و داستان‌های مخصوص خود را خلق کرده‌اند که هریک دارای ویژگی‌های منحصر به فرد خود هستند.

طرفداران کمیک‌های ابرقهرمانی هرکدام طرفدار یکی از قهرمانان مارول یا دی‌سی بوده و در باب موفق بودن آنان با یکدیگر بحث می‌کنند. ابرقهرمانان تنها محصور به دنیای دو بعدی کمیک نمانده و مدتی کوتاه بعد از ایجاد داستان‌های کمیک راه خود را به دنیای سینما نیز باز کردند به طوریکه تمامی فیلمهای ابرقهرمانی ساخته شده از قدیم تا جدید به نوعی در سینمای جهان ماندگار شدند. اما ماندگاری و شهرت برخی از آنان بسیار بیشتر است. در ادامه بهترین فیلم های ابر قهرمانی دنیا را به شما معرفی خواهیم کرد؛ فیلم‌هایی که نه تنها در رده فیلم های ابرقهرمانی از بهترین‌های هستند، بلکه در تاریخ سینمای هالیوود نیز ماندگار شده‌اند.

فیلم بتمن 1989 (Batman)

فیلم ابرقهرمانی

سال ساخت: 1989

کارگردان: تیم برتون

بازیگران: مایکل کیتون، جک نیکلسون، کیم بیسینگر، رابرت وول

امتیاز IMDB : نمره 7.5

امتیاز راتن تومیتوز: 71

خلاصه داستان: یروس وین یکی از میلیونرهای به نام و شناحته شده شهر گاتهام است که دو زندگی متفاوت از هم را تجربه می‌کند. در عین حال که تاجر موفق و سرشناسی است در زمان اوج گیری آمار جرم و جنایت در شهر یک ابرقهرمان مردمی نیز هست که در قالب شخصیتی به نام بتمن با تبهکاران و خلافکاران شهر گاتهام مبارزه می‌کند. او در این مسیر از کمک و همکاری دونفر از دوستانش در اداره پلیس گاتهام نیز بهره می‌برد. در فیلم فیلم ابر قهرمان بتمن، بتمن باید با سردسته جدید جنایتکاران گاتهام که یک روانی خطرناک به نام جوکر است مبارزه کند.

بتمن اولین فیلم از سری فیلم‌های بتمن کمپانی دی‌سی و از جمله بهترین فیلم ابر قهرمانی این کمپانی است. به عبارت دیگر اولین بار شخصیت بتمن و جوکر در سال 1989 و با همین فیلم پا به دنیای سینما نهادند. شاید شرکت دی‌سی در ابتدای ساخت مجموعه فیلم‌های بتمن تصور چنین موفقیت شگفت‌انگیزی را از آن نداشت. این موفقیت، زمنیه‌ساز ادامه پیدا کردن مجموعه فیلم‌های بتمن تا سال‌ها بعد شد.

فیلم ابرقهرمان بتمن برای همیشه 1995 (Batman Forever)

فیلم های ابرقهرمانی

سال ساخت: 1995

کارگردان: جوئل شوماخر

بازیگران: وال کیلمر، جیم کری، نیکول کیدمن، تامی لی جونز، کریس اودانل

امتیاز IMDB : نمره 5.4

امتیاز راتن تومیتوز: 39

خلاصه داستان: در این داستان شخصی به نام ریدلر توسط بروس وین از کار اخراج می‌شود چرا که ریدلر در صدد اختراع ماشین کنترل ذهن است و بروس با اختراع این وسیله مخالفت می‌کند. ریدلر  که این برخورد را از بروس می‌بیند کینه عمیقی از او به دل گرفته و قسم می‌خورد تا از او انتقام بگیرد. از سویی دیگر هاروی دنت دادستان گاتهام که در قسمت قبلی بتمن دچار آسیب دیدگی شده و نیمی از صورت خود را بر اثر سوختگی از دست داده است، تبدیل به شخصیت شروری می‌شود که با همدستی ریدلر قصد ضربه زدن به بتمن را دارد.

این فیلم را می‌توان سومین فیلم از مجموعه فیلم‌های بتمن در دهه 90 میلادی دانست. در این فیلم برخلاف دو فیلم قبلی، برادران وارنر تصمیم گرفتند تا شخص دیگری به جز تیم برتون کارگردانی اثر را به عهده بگیرد و به این ترتیب جوئل شوماخر کارگردانی بتمن برای همیشه را به عهده گرفت و تیم برتون در قامت تهیه‌کننده در این پروژه فعالیت کرد. با کناره‌گیری تیم برتون از کارگردانی، بازیگر همیشگی شخصیت بتمن یعنی مایکل کیتون نیز از بازی در این نقش کناره گرفت و وال کیلمر جای او را گرفت. هرچند که وال کیلمر نقش خود را به خوبی اجرا کرد اما مجموع این تغییرات سبب شد تا این قسمت از بتمن مانند دو قسمت قبل مورد توجه قرار نگیرد.

فیلم تخیلی ابرقهرمانی بتمن آغاز می کند 2005 (Batman Begins)

فیلم سینمایی ابر قهرمان

سال ساخت: 2005

کارگردان: کریستوفر نولان

بازیگران: کریستین بیل، مایکل کین، لیام نیسون، کیتی هلمز، گری الدمن

امتیاز IMDB : نمره 8.2

امتیاز راتن تومیتوز: 84

خلاصه داستان: وقایع این داستان در زمانی اتفاق می‌افتد که شهر گاتهام در اوج فساد و جنایت قرار دارد و هرگونه اقدامی برای نجات این شهر از وضع موجود بی‌فایده به نظر می‌رسد. بروس وین پسر یک تاجر ثروتمند اهل گاتهام است که سال‌ها پیش پدر و مادرش توسط یکی از جنایت‌کاران گاتهام به قتل می‌رسند و آلفرد خدمتکار وفادارشان او را بزرگ می‌کند. بروس طی اتفاقاتی تصمیم می‌گیرد تا به ترس‌های خود غلبه کند. به همین دلیل به دور دنیا سفر کرده و روش‌های مبارزه با جنایتکاران را می‌آموزد و دوباره به زادگاه خود یعنی گاتهام بازمی‌گردد تا این شهر را از جرم و فساد نجات دهد.

فیلم بتمن آغاز می‌کند اولین فیلم از مجموعه سه‌گانه شوالیه تاریکی به کارگردانی کریستوفر نولان است. با ساخت این فیلم کریستین بیل به عنوان بتمن جدید سینما به مخاطبان معرفی شده و کریستوفر نولان نیز به عنوان کارگردان جدید سری فیلم‌های بتمن جایگاه محبوب‌تری در دل طرفداران فیلم های ابر قهرمانی پیدا می‌کند.

فیلم سینمایی ابرقهرمانی شوالیه تاریکی 2008 (The Dark Knight)

فیلم تخیلی قهرمانی

سال ساخت: 2008

کارگردان: کریستوفر نولان

بازیگران: کریستین بیل، مایکل کین، هیث لجر، گری الدمن،مورگان فریمن،

امتیاز IMDB : نمره 9

امتیاز راتن تومیتوز: 94

خلاصه داستان: یک سال پس از وقایع فیلم بتمن آغاز می‌کند، امنیت و آرامش نسبی توسط بتمن به گاتهام بازگشته است. اما این آرامش، آرامش قبل از طوفان است و با ظهور جنایت‌کاری جدید به نام جوکر وضعیت تغییر می‌کند. جوکر یک جانی بالفطره با اختلالات روانی است که بتمن را تهدید کرده در صورتی که خود را معرفی نکند هرروز تعداد بیشتری از مردم گاتهام را به قتل می‌رساند. در این فیلم شاهد رویارویی جنجالی این دو شخصیت قهرمان و ضد قهرمان هستیم.

فیلم قهرمانی

گاتهامی بی‌قانون، قهرمانی تنها با یک قانون، دیوانه‌ای با جیب‌های پر از چاقو.

دنیایی که کریستوفر نولان با حماسه شوالیه تاریکیش خلق کرد، بر طبق سنت این کارگردان به مخاطبان چیزی بیش از ظرفیت ژانر فیلم ابرقهرمانی ارائه‌ ‌می‌داد. همانطور که پایان‌بندی Batman Begins نویدش را می‌داد، بتمن باید با جوکر روبرو می‌شد. این دیوانه باهوش با به وجود آوردن آشوب‌، از هر جهت به قهرمان سیاه پوش ما حمله می‌کند و به قدری زندگی بتمن را تحت فشار می‌گذارد که او برای پیروزی ملزم به شکست می‌شود.

هیث لجر به قدری در خلق یک جوکر بیمار و شیطان صفت خوب عمل کرد که نقشش به یکی از شخصیت‌های ماندگار هالیوود تبدیل شد و این فرصت را برای کریستین بیل فراهم آورد تا بتمنی منعطف‌تر و ملموس‌تر از همیشه ارائه دهد. بازی استثنایی گری اولدمن، مایکل کین و آرون اکهارت همراه با روایت جسورانه و جلوه‌های بصری چشم نواز، فیلم را در لیست تماشای هر نوع سلیقه‌ای قرار می‌دهد. در عین حال که The Dark Knight بی‌نقص نیست، سکانس‌های بی‌نقصی دارد که فرای انتظارات بیننده عمل می‌کنند. The Dark Knight نه تنها بهترین فیلم ابرقهرمانی است، بلکه توانست جزو برترین فیلم‌های تاریخ سینما قرار بگیرد.

فیلم شوالیه تاریکی برمی خیزد 2012 (The Dark Knight Rises)

دانلود فیلم های ابرقهرمانی دوبله فارسی

سال ساخت: 2012

کارگردان: کریستوفر نولان

بازیگران: کریستین بیل، مایکل کین، گری الدمن، ان هتوی، تام هاردی

امتیاز IMDB : نمره 8.4

امتیاز راتن تومیتوز: 87

خلاصه داستان: پس از وقایع فیلم شوالیه تاریکی، نظم نسبی بر گاتهام حاکم شده است و تقریبا تمامی جرم و جنایت‌های سا زمان یافته، از بین رفته‌اند. هشت سال است که بتمن ناپدید شده است و خبری از او به گوش نمی‌رسد. به جز آلفرد کسی بروس را ملاقات نمی‌کند. در عین حال شرکت وین نیز در آستانه ورشکستگی قرار دارد و در مجموع اوضاع برای بروس خوب پیش نمی‌رود. با ظهور جنایتکار جدیدی به نام بین، بتمن بر سر دو راهی بازگشت و نجات شهر از دست او یا ادامه زندگی عادی خود قرار می‌گیرد.

فیلم بازگشت شوالیه تاریکی به دنیای ابرقهرمانان با موفقیت بسیاری در گیشه دست یافت و از میان تمامی فیلمهای ابرقهرمانی در رده بهترین آنان قرار گرفته است.

فیلم کاپیتان آمریکا: نخستین انتقام‌جو 2011 (Captain America: The First Avenger)

فیلم قهرمانی

سال ساخت: 2011

کارگردان: جو جانستون

بازیگران: کریس ایوانز، تامی لی جونز، هوگو ویوینگ، هایلی اتول، سباستین استن

امتیاز IMDB : نمره 6.9

امتیاز راتن تومیتوز: 80

خلاصه داستان: وقایع این فیلم ابرقهرمانی در خلال سال‌های جنگ جهانی دوم می‌گذرد. استیو راجرز یک وطن پرست تمام عیار است که قصد دارد به استخدام ارتش آمریکا درآید و با آلمان نازی بجنگد اما به دلیل ضعف جسمانی و جثه لاغرش در ارتش پذیرفته نمی‌شود. در طی اتفاقاتی، استیو توسط دانشمندی به نام آبراهام ارسکین برای انجام یک سری آزمایشات علمی فوق سری انتخاب می‌شود. نتیجه این آزمایشات از استیو یک جنگجوی فوق‌العاده قدرتمند می‌سازد که هیچ کس توان مقابله با او را ندارد. به دلیل توانایی‌های مافوق بشری، استیو برای انجام ماموریتی سری بر علیه سلاح مخوف آلمان نازی انتخاب می‌شود.

فیلم سینمایی قهرمانی کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان 2014 (Captain America: The Winter Soldier)

فیلم قهرمانی

سال ساخت: 2014

کارگردان: برادران روسو

بازیگران: کریس ایوانز، رابرت داونی جونیور، اسکارلت جوهانسون، سباستین استن، آنتونی مکی

امتیاز IMDB : نمره 7.7

امتیاز راتن تومیتوز: 90

خلاصه داستان: دو سال پس از جنگ نیویورک، استیو راجرز که اکنون دارای توانایی‌های جدیدی شده است، در واشینگتن و برای سازمان شیلد، کار می‌کند. سرانجام پس از مدتی ماموریت مهمی به استیو سپرده می‌شود و آن آزادی کشتی متعلق به شیلد و خدمه‌اش است که توسط افراد ناشناخته به گروگان گرفته شده‌اند. استیو به همراه همکار خود رومانوف و یک تیم ضد تروریستی برای انجام این ماموریت رهسپار می‌شوند. در نیمه‌های ماموریت، استیو متوجه می‌شود که رومانوف ماموریت دیگری نیز به عهده دارد.

فیلم کاپیتان آمریکا، جنگ داخلی 2016 (Captain America: Civil War)

فیلم ابر قهرمان

سال ساخت: 2016

کارگردان: آنتونی روسو

بازیگران: کریس ایوانز، رابرت داونی جونیور، اسکارلت جوهانسون، سباستین استن، آنتونی مکی

امتیاز IMDB : نمره 7.8

امتیاز راتن تومیتوز: 90

خلاصه داستان: در این داستان شاهد رویارویی آیرون من و کاپیتان آمریکا هستیم. در این زمان دولت آمریکا تصمیم به تصویب قانونی جدید می‌گیرد که طی آن ابرقهرمانان باید تحت کنترل و دستورات دولت فعالیت‌های خود را محدود کنند. اما کاپیتان آمریکا این قانون را قبول ندارد. این دوگانگی سبب دو دسته شدن ابرقهرمانان و بروز نزاع داخلی میان آنان می‌شود.

سومین فیلم ابرقهرمانی Captain America و دومین کار برادران روسو یک اکشن نفس‌گیر بود که حکم یک Avengers کوچک (بدون حضور هالک و ثور) را داشت. Civil War با نمایش وجهه تاریکی از انتقام جویان که با نقشه یک نابغه اطلاعاتی از «سوکوویا» به اسم «هلموت زیمو» به جان هم می‌افتند، اشتهای بینندگان را برای یکی از بهترین فیلمهای ابرقهرمانی یعنی Infinity War باز کرد. با تأثیرات پی درپی گذشته استیو راجرز روی زندگی حالش، کاپیتان آمریکا متوجه می‌شود که ادامه اهدافش او را در مسیری مقابل تونی استارک و در نهایت قهرمان آمریکا بودن قرار خواهد داد. ورود «آنت من»، معرفی شخصیت «بلک پنتر» و «اسپایدرمن» (جدید) و سناریویی که اختلاف بین تونی استارک و استیو راجرز را با دو هدف منطقی روایت می‌کند، چیزی نیست که در هر فیلم ابر قهرمانی مارول پیدا شود.

راستش ما هم معتقدیم که این بیشتر یک فیلم Avengers است تا Captain America، اما هنوز هم رفاقت «تا سر حد مرگ» استیو راجرز با «باکی» محرک مرکزی داستان است و زیمو از همین دوستی برای تفرقه بین قدرتمندترین قهرمانان دنیا سواستفاده می‌کند.

فیلم سوپرمن 1978 (Superman)

فیلم ابر قهرمانی

سال ساخت: 1978

کارگردان: ریچارد دانر

بازیگران: کریستوفر ریو، مارلون براندو، جین هکمن

امتیاز IMDB : نمره 7.3

امتیاز راتن تومیتوز: 94

خلاصه داستان: کال ال نوزادی است که به همراه مادرش لارا و پدرش جور ال در سیاره کریپتون زندگی می‌کرد.زمانی که جور ال در می‌یابد که کریپتون به زودی منفجر خواهد شد فرزند خود را داخل یک سفینه فضایی کرده و به زمین می‌فرستد. سفینه کال ال در مزرعه‌ای دور افتاده سقوط کرده و زن شوهری روستایی او را پیدا کرده و با نام کلارک بزرگ می‌کنند. کلارک به مرور متوجه وجود قدرت‌های ویژه‌ای در وجود خود می‌شود.

فیلم ابرقهرمانی Superman ریچارد دونر در سال 1978 درست‌ترین قدم را در بین این فرنچایز برداشت. این فیلم شبیه به هیچ یک از قسمت‌های گذشته یا سریال‌های آبکی نبود که نمایشی ضعیف از قهرمان شنل پوش داشته باشد. فیلم سینمایی ابرقهرمانی سوپرمن حق مطلب را ادا می‌کرد و حول یک بیگانه فضایی جریان داشت که از سیاره کریپتون به زمین آمده بود. از بسیاری جهات استانداردهای این ژانر در حد و اندازه فیلم های ابرقهرمانی امروزی بود. فهرست بازیگران پرقدرت فیلم را می‌توان یکی از عوامل موفقیت این فیلم ابرقهرمانی دانست. کریستوفر ریو خیلی ساده و شست و رفته در نقش سوپرمن و کلارک کنت قرار گرفت و لکس لوتر برای اولین بار طنز را با هویت آدم بد ماجرا تلفیق کرد و در عین حال ذات شیطانیش را حفظ نمود.

از جلوه‌های ویژه فیلم ابرقهرمان سوپرمن نیز نباید گذاشت؛ سوپرمن در آسمان به پرواز در می‌آید و با تعقیب موشک هسته‌ای جلوی انفجارش را می‌گیرد. بینندگان اولین باری بود که به این زیبایی پرواز کسی را در آسمان  می‌دیدند. لازم به ذکر است که فیلم سوپرمن 1978  قدیمی‌ترین فیلم سینمایی ابر قهرمانی است که توجهات بسیاری به این ژانر جلب کرد.

فیلم مرد آهنین 2008 (Iron Man)

فیلم های قهرمانی

سال ساخت: 2008

کارگردان: جان فاورو

بازیگران: رابرت داونی جونیور، ترنس هاوارد، جف بریجز، شان توب، گوئینت پالترو

امتیاز IMDB : نمره 7.9

امتیاز راتن تومیتوز: 94

حلاصه داستان: تونی استارک دانشمند نابغه‌ای است که شرکت تولید اسلحه استارک را از پدرش به ارث برده و اداره می‌کند. او برای تولید و توسعه موشک جدید خود به افغانستان سفر می‌کند. در این سفر طی اتفاقاتی به دست یک گروهک تروریستی به نام ده حلقه گروگان گرفته می‌شود. تونی با فرد دیگری به نام بینسین در یک غار زندانی شده است. بینسین آهنربایی اختراع می‌کند تا گلوله‌های اصابت شده به تونی را از قلب او دور نگه دارد. ادامه توسعه این آهنربا منجر به تولید یک زره هوشمند آهنی شد. این تنها ابتدای راه متولد شدن شخصیتی به نام مرد آهنین است.

اکثر ابر قهرمانان مارول مثل اسپایدرمن، هالک و مردان ایکس از حداقل محبوبیتی برخوردار بودند تا برای فروششان در باکس آفیس روی این شناخت حساب باز کنند. اما در عوض Iron Man عنوانی کمتر شناخته‌ای بود که تنها نظر طرفداران کمیک را جلب کرد. البته این موضوع پس از اولین شب اکران دستخوش تغییر شد و اکنون Iron Man به شهرت و محبوبیتی میان فیلم های ابر قهرمانی رسیده که رهبری تیم ابرقهرمانان «انتقام جویان» را خودش برعهده دارد.

دانلود فیلم سینمایی ابرقهرمانی

Iron Man تمامی المان‌های لازم برای تبدیل شدن به یک فیلم ابر قهرمانی اقتباسی از کمیک بوک را در خود جای داده است. جلوه‌های ویژه‌ای خیره کننده دارد که طراحی زره Iron Man را به متقاعد کننده‌ترین شکل ممکن به نمایش در می‌آورد، قهرمانی جدید در مسیر خودباوری معرفی می‌کند و برای متوقف کردنش شخصیت شروری پرداخت شده‌ در ارائه می‌دهد. کارگردانی جان فاورا و شیوه‌ای که لهجه طنز را در فیلم جای داده، در حدی با دنیای مارول اجین شده که هنوز هم در این فرنچایز باقی مانده است.

اما در نهایت این رابرت داونی جونیور بود که از این فرمول آشنا استفاده و آن را به شکل جدیدی پیاده کرد. طریقه‌ای که داونی به شخصیت «تونی استارک» غالب شد، از کمتر بازیگری بر می‌آید. مخاطبان به خاطر جذابیت، انرژی و طنز تند و تیز او شیفته شخصیت استارک شدند و به زمان محدودی که تونی از زره آهنیش استفاده می‌کرد، اهمیتی نشان نمی‌دادند. داونی تمام تلاشش را کرد تا شخصیت تونی به اندازه «آیرن من» جذاب و دوست داشتنی باشد و در این راه موفق هم شد و این اثر تبدیل به یکی از بهترین فیلم های ابرقهرمانی شده است.

فیلم قهرمانی دکتر استرنج 2016 (Doctor Strange)

بهترین فیلم های ابرقهرمانی

سال ساخت: 2016

کارگردان: اسکات دریکسون

بازیگران: بندیکت کامبربچ، چیوتل اجیوفر، ریچل مک آدامز، بندیکت وانگ

امتیاز IMDB : نمره 7.5

امتیاز راتن تومیتوز: 89

دکتر استیون استرنج یک جراح حرفه‌ای مغز و اعصاب است که توانایی خارق‌العاده‌ای در استفاده از دستانش در انجام کارهای ظریف دارد. شهرت او در جراحی به مرور بسیار زیاد شده و ثروت فزاینده‌ای برای او به ارمغان می‌آورد. این شهرت و ثروت سبب غرور و طمع استیون استرنج می‌شود تا اینکه طی یک حادثه تصادف استرنج آسیب شدیدی می‌بیند و دچار فلج عضلانی می‌شود و توانایی استفاده از دستانش را از دست می‌دهد. استرنج برای یافتن درمان راهی آسیا شده و در معبدی تحت آموزش قرار می‌گیرد. به مرور این آموزش‌ها گسترش یافته و به فنون و شگردهای جادویی می‌رسد. این فنون زندگی دکتر استرنج را تغییر داده و از او انسان دیگری می‌سازد.

در این فیلم ابر قهرمان جدیدی وارد دنیای مارول شد که در طی زمان کوتاهی از محبوبیت بسیاری برخوردار شد و شخصیت پردازی آن به حدی قوی بود که به زودی جایگاه ویژهای در میان سایر ابرقهرمانان تیم اونجرز برای خود باز کرد.

فیلم زن شگفت انگیز 2017 (Wonder Woman)

بهترین فیلم های ابرقهرمانی

سال ساخت: 2017

کارگردان: پتی جنکینز

بازیگران: گل گدوت، کریس پاین، کانی نیلسن، رابین رایت

امتیاز IMDB : نمره 7.4

امتیاز راتن تومیتوز: 93

خلاصه داستان: دایانا کودکی است که در جزیره دورافتاده تمیسکرا زندگی می‌کند. او به هنرهای رزمی علاقه وافری دارد و از ساکنان جزیره درخواست می‌کند تا هنرهای رزمی را به او آموزش دهد. در طی یکی از این آموزش‌ها دایانا به طور اتفاقی متوجه نیروی خارق‌العاده خود می‌شود. در همین حین یک هواپیمای نظامی در نزدیکی جزیره سقوط ‌می‌کند که دایانا موفق به نجات خلبان آن، فردی به نام استیو، می‌شود. استیو سرباز و جاسوس ایالات متحده است که در طی یکی از ماموریت‌ها هواپیمایش سقوط می‌کند. با ورود استیو به جزیره و خبردار شدن دایانا از وقایع جنگ جهانی اول، دایانا تصمیم می‌گیرد تا با استیو راهی جنگ شود.

با ساخت فیلم ابر قهرمانی Wonder Woman توسط پتی جنکینز، فرنچایز DC بالاخره رنگ خوشی را هم به خودش دید. گل گدوت بار دیگر با نقشش در Batman vs Superman بازگشت و به شیوه‌ای مفرح داستانی جذاب (و صدرصد کلیشه‌ای) از قهرمانی و فداکاری برایمان روایت کرد. Wonder Woman به عنوان اولین فیلم مدرن با محوریت پروتاگونیست «زن» موفقیت بالایی کسب کرد، برای اولین بار مرزهای فیلمهای قهرمانی را در هم شکست و انحصار «مردانه‌ای» که DC و برادران وارنر برپا کرده بودند را فرو پاشید. طولی نکشید که پرنسس دایانا با ماجراجویی‌هایش به ستاره دنیای DC تبدیل شد و «بروس» یا «کلارک» را کنار زد. Wonder Woman ریسک به موقعی بود که با جلوه‌های خیره کننده و سکانس‌های پرتنشش، بر اساس نیاز طرفداران و خواسته مخاطبان اتخاد شد.

فیلم پلنگ سیاه 2018 (Black Panther)

فیلم ابر قهرمان

سال ساخت: 2018

کارگردان: رایان کوگلر

بازیگران: چادویک بوزمن، مایکل بی.جوردن، لوپیتا نیونگو، دانای گوریرا، مارتین فریمن

امتیاز IMDB : نمره 7.3

امتیاز راتن تومیتوز: 96

خلاصه داستان: وقایع این فیلم پس از وقایع فیلم کاپیتان آمریکا و پس از مرگ پادشاه کشور واکاندا، اتفاق می‌افتد. پسر پادشاه واکاندا به نام تی‌چالا در حالی که هنوز سوگوار مرگ پدرش است برای حفظ تاج و تخت خود به کشورش بازمی‌گردد و آنجا با دو دشمن قدر مواجه می‌شود.

فیلم ابرقهرمانان

فیلم ابرقهرمان Black Panther از جمله فیلم های ابرقهرمانی جدید است که درآمد 700 میلیون دلاری و لقب پرفروش‌ترین فیلم ابرقهرمانی را بدون وجود کلمه Avengers در عنوانش دارد و از این رو، به یک موفقیت بی‌چون و چرا دست یافته است. این اکشن پرهزینه با فهرستی از بازیگران و کارگردان سیاه پوست، رکورردها را جابجا کرد و به نیازی که مدت‌ها احساس می‌شد، پاسخ داد. کارگردان/ نویسنده فیلم رایان کوگلر با یک کشور خیالی آفریقایی به اسم «واکاندا» جهانی جدید در دنیای مارول گشود و آن را به میدان نبردی برای شخصیت شرور چند لایه و جذاب ماجرا با بازی مایکل بی مبدل کرد. «جوردن کیل مانگر» برای مبارزه با «چادویک بوزمن» (پادشاه تچالا) قد علم می‌کند و قصد دارد قوانین کهن جامعه (که اسرار مخفی جامعه نباید با دنیای بیرون به اشتراک گذاشته شود) را در این فیلم ابرقهرمانی جدید تغییر دهد.

Black Panther به سرعت به پدیده‌ای عام پسند تبدیل شد و واکاندا راه را برای بازار فروش Infinity War باز کرد. تیمی حرفه‌ای، اساسی دراماتیک و تصورات بی‌حد و حصر باعث شد که این فیلم بین کلی عنوان اسم و رسم دار خوش بدرخشد و تبدیل به یکی از بهترین فیلم های ابرقهرمانی شد.

فیلم ابرقهرمان پسر جهنمی 2019 (Hellboy)

دانلود فیلم ابر قهرمانی

سال ساخت: 2019

کارگردان: نیل مارشال

بازیگران: دیوید هاربر، ایان مک‌شین، میلا یوویچ، ساشا لین، پنلوپه میچل

امتیاز IMDB : نمره 5.2

امتیاز راتن تومیتوز: 18

خلاصه داستان: پسر جهنمی شخصیتی شیطانی است که در بحبوحه جنگ جهانی دوم توسط نیروهای نازی از جهنم به زمین منتقل می‌شود که به عنوان یک سلاح کشتار جمعی در زمین فعالیت کند. با شکست نازی‌ها در جنگ، پسر جهنمی توسط ارتش متفقین آزاد شده و در کمیته تحقیقاتی آمریکا مورد تحقیق و بررسی قرار می‌گیرد. به مرور پسر جهنمی علی‌رغم ذات شیطانی خود تصمیم می‌گیرد تا در کنار انسان‌ها و برای کمک به آنان فعالیت کند.

فیلم‌سازان زیادی وجود ندارند که بتوانند سری کمیک‌های خاک خورده را از دل انبار بیرون آورده و آن‌ها را به شکلی جدید بازسازی کنند و موفق هم بشوند، اما از بخت خوش طرفداران، گیرمو دل‌تورو یکی از آن فیلم‌سازان است.

براساس سری‌ کمیک‌های Dark Horse از مایک میگنولا، فیلم تخیلی قهرمانی Hellboy با استایل منحصر به فردی نمایش داده می‌شود. با به کارگیری ران پرلمن به عنوان شیطان سرخی که بر خلاف ماهیتش اعمال خوب انجام می‌دهد، دل‌تورو توانست در عین وفاداری به کمیک عنوانی جذاب خلق کند. او از سنت کلاسیک هالیوود برای استفاده از آدم خوب‌های خوشتیپ و آدم بدهای زشت فاصله گرفت و سبک ابرقهرمانی خودش را پیاده‌ کرد. البته این طور نیست که پرلمن از پس نقشش برنیامده باشد، برعکس با اجرایی با مزه و در عین حال دراماتیک در دل بسیاری هم جا کرد. چیز شگفت‌آور دیگر، تیم عجیب و غریبش هستند که این نکته را به بیننده یادآور می‌‌شوند: لازم نیست تمام ابرقهرمانان انسان و زیبا باشند.

فیلم ابرقهرمانی پاسداران کهکشان 2014 (Guardians of the Galaxy)

فیلم ابر قهرمانان

سال ساخت: 2014

کارگردان: جیمز گان

بازیگران: کریس پرت، زوئی سالدانیا، دیوید باتیستا، وین دیزل، بردلی کوپر، لی پیس، مایکل روکر

امتیاز IMDB : نمره 8

امتیاز راتن تومیتوز: 91

خلاصه داستان: سال‌ها پیش، پسری به نام پیتر کوئیل، توسط دزدان فضایی از مادرش جدا شده و ربوده می‌شود. سال‌ها بعد پیتر سنگ قدرت نیرومندی را می‌رباید که باعث ورود دردسرهای بسیاری به زندگی او می‌شود. از سویی دیگر افراد دیگری از سوی نیروی شروری به نام تانوس در پی یافتن این سنگ قدرت و ربودن آن از پیتر هستند.

در یکی از ریسکی‌ترین حرکات مارول، شخصیت‌های کمتر شناخته شده‌اش با نام Guardian of the Galaxy پا به دنیای سینما گذاشتند. دنیای مارول با فیلم های ابرقهرمانی Thor و تهاجم بیگانگان فضایی در The Avengers راه را برای اتمسفر فضایی باز کرده بود، اما سرمایه گذاری کلان روی قهرمانانی که مردم کمتر از بقیه اسمشان را شنیده بودند، حرکتی منطقی به نظر نمی‌رسید. با این حال Guardians از پس وظیفه‌ای که به آن محول شده بود برآمد و با روایت داستانی حول اتحاد، دوستی و انتخابات درست در زمره بهترین فیلم های ابرقهرمانی قرار گرفت.

جیمز گان، کارگردان/ نویسنده فیلم با طنزی منحصر بفرد، تمرکز روی خانواده و موسیقی دهه هفتادی، پلی ارتباطی با کهکشان‌های دور برقرار کرد و به روایت داستان تیمی پرداخت که علی‌رغم جاه‌طلبی و شوخی‌های کودکانه‌شان، قلبی از طلا دارند و مانع دستیابی تانوس به سنگ اینفینیتی می‌شوند. کریس پرت با بازی در نقش «کوئل» یک شبه به یکی از ستاره‌های معروف هالیوود تبدیل شد و زوئی سالدانا، دیو باتیستا و صدای بردلی کوپر و ون دیزل موجب شدند این فیلم ابرقهرمانی جدید به محبوب‌ترین محصول مارول تبدیل شود.

Guardian of the Galaxy علی‌رغم بودجه‌ کمش یک فیلم ابرقهرمانی دوست داشتنی و طراز اول است.

 فیلم ددپول 2016 (Deadpool)

فیلم ابر قهرمانان

سال ساخت: 2016

کارگردان: تیم میلر

بازیگران: رایان رینولدز، مورنا باکارین، اد اسکرین، جینا کارانو، تی جی میلر

امتیاز IMDB : نمره 8

امتیاز راتن تومیتوز: 85

خلاصه داستان: وید ویلسون مردی است که پس از ازدواجش با دختر مورد علاقه خود متوجه می‌شود که سرطان دارد. به همین علت همسرش را ترک می‌کند. به طور اتفاقی با مردی به نام آژاکس آشنا می‌شود که ادعا می‌کند قادر است سرطان وید را درمان کند. وید با تمایل خود تحت آزمایش‌های آژاکس قرار می‌گیرد. در طی این درمان‌ها و مصرف داروهای جهش یافته، سرطان وید درمان می‌شود اما برخی قدرت‌های عجیب در او بروز کرده و زخم‌های گسترده‌ای سراسر بدن او را فرا می‌گیرد.

Deadpool با بازی رایان رینولدز که زاده شده برای نقش این آدمکش خشن، بی‌ادب و با حال (به قدری که حتی نسخه لال ددپول در X-Men Origins: Wolverine را هم خودش بازی کرد) موقعی روی پرده‌های سینما رفت که مردم از ابرقهرمانی‌های شست و رفته اشباع شده و آماده بودند تا یک فیلم ابرقهرمانی خونین و بزرگسال تماشا کنند. شکست دائم دیوار چهارم توسط وید ویلسون و صحبتش با بینندگان حین فیلم شاید کمی افراطی به نظر برسد، اما این سکانس‌ها پر بودند از شوخی‌های خنده‌دار، ارجاعات به فیلم‌های عام و استفاده درست و به جا از آهنگ Careless Whisper گروه «Wham»! رینولدز که همیشه دنبال یک عنوان دهن پرکن برای خودش بود، بالاخره توانست با لباس قرمز این ضد قهرمان دوست داشتنی در دل طرفداران مارول (و تا حدودی ایکس من) جا خوش کند. اگر قصد دارید به دانلود فیلم سینمایی ابرقهرمانی
بپردازید، حتما ددپول را در صدر لیست خود قرار دهید.

فیلم مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه 2017 (Spider-Man: Homecoming)

دانلود فیلم ابرقهرمانی

سال ساخت: 2017

کارگردان: جان واتس

بازیگران: تام هالند، مایکل کیتون، زندایا، دونالد گلاور، جیکوب باتالون، جان فاورو

امتیاز IMDB : نمره 7.4

امتیاز راتن تومیتوز: 92

خلاصه داستان: اتفاقات این فیلم پس از اتفاقات فیلم‌های انتقام جویان و جنگ داخلی کاپیتان آمریکا اتفاق می‌افتد. پیتر پارکر که از ابتدا تحت آموزش‌های تونی استارک بوده و مدتی است که به توصیه او کارهای قهرمانانه را کنار بگذارد. اما این زندگی پیتر را راضی نمی‌کند و او تصمیم می‌گیرد تا به فعالیتش به عنوان مرد عنکبوتی ادامه دهد.

پس از معرفی تام هالند در فیلم ابرقهرمانی اکشن Captain America: Civil War (و خوشبختانه بیخیال شدن ماجرای مرگ عمو بن و عذاب وجدان پیتر که طی دهه اخیر دو بار تکرار شده است) طرفداران بی‌صبرانه منتظر بودند تا برداشت جدید دنیای مارول از اسپایدرمن را در Homecoming شاهد باشند و پیتر را به عنوان یک نوجوان «باورپذیر» حین مراقبتش از منطقه کویین ببینند. جان واتز، با فیلم احساسی و روحیه بخش Homecoming کار بزرگی کرد و بهترین و وفادارترین داستان اسپایدرمن را که طرفداران مدت‌ها انتظارش را می‌کشیدند به نمایش در آورد. در Homecoming متوجه می‌شوید که مرد عنکبوتی نسبت به رقبای انتقام‌جویش چقدر خام و آسیب‌پذیر است. فیلم نه تنها با بازگشت به اولین فیلم تخیلی ابرقهرمانی Avengers طیف گوناگونی از شخصیت‌های شرور همیشگی اسپایدرمن را به ما معرفی می‌کند، بلکه بذر روابط پدر/ پسر گونه‌ای بین تونی استارک و پیتر را می‌کارد که در Infinity War به شیوه دراماتیکی برداشت می‌شود. Homecoming موفق شد در حین روایت یک داستان عنکبوتی مفرح کلی شخصیت بد و خوب جذاب و جدید معرفی کند و یک فیلم ابرقهرمانی جدید آینده دار است.

فیلم تخیلی ابرقهرمانی ایکس2 2003 (X2)

بهترین فیلم های ابرقهرمانی

سال ساخت: 2003

کارگردان: برایان سینگر

بازیگران: هیو جکمن، پاتریک استوارت، ایان مک کلن، هلی بری، جیمز مارسدن

امتیاز IMDB : نمره 7.4

امتیاز راتن تومیتوز: 85

خلاصه داستان: داستان فیلم قهرمانی مردان ایکس 2 از جایی آغاز می‌شود که ماموریتی مهم به این تیم سپرده می‌شود. تیم ابرقهرمانی مردان X در طی ماموریت جدید خود موظف هستند تا فردی را پیدا کنند که قصد ترور رئیس جمهور را دارد اما یافتن این فرد به این سادگی‌ها نیست چراکه او یکی از انسان‌های جهش یافته است که قدرت‌های منحصر به فرد خود را دارد.

فیلم اول X-Men برای برایان سینگر حکم یک دست‌گرمی برای مبارزه‌ای سخت را داشت، دنباله‌اش در سال 2003 حریف اصلی بود. البته سینگر با درسی که از اشتباهات قسمت اول این فیلم ابرقهرمانی کسب کرده بود، X2 (که بعدها نامش توسط فاکس به X-Men United تغییر کرد) را ناک اوت کرد.

هیو جکمن با نقش «وولورین» خود در این فیلم ابر قهرمانی وارد نشده تا فقط حین پرده برداری از هویت فراموش شده‌اش ملت را کتک بزند، بلکه در این قسمت بخشی از وجهه احساسی زندگیش (جین گری) را بروز می‌دهد؛ در X2 به روابط وولورین و «روگ» بیشتر پرداخته می‌شود. علاوه بر این شخصیت‌های جدید فیلم مثل «نایت استاکر» یا «استرایکر» از پیچش‌های جذابی برخوردار بودند و در نهایت بازگشت قهرمانانی مثل «استورم»، «جین گری» و «سایکلاپس» نسبت به فیلم گذشته شسته و رفته‌تر به نظر می‌رسید.

فیلم خواستگاه مردان ایکس: ولورین 2009 (X-Men Origins: Wolverine)

فیلمهای قهرمانی

سال ساخت: 2009

کارگردان: گوین هود

بازیگران: هیو جکمن، لیو شرایبر، دنی هوستون، ویل آی.ام، لین کالینز، رایان رینولدز

امتیاز IMDB : نمره 6.6

امتیاز راتن تومیتوز: 37

خلاصه داستان: داستان این فیلم ابر قهرمانی چگونگی شکل‌گیری شخصیت ولورین یکی از اعضای مهم تیم مردان ایکس را روایت می‌کند. زمان وقوع داستان این فیلم پیش از قسمت اول مردان ایکس است. در این فیلم مرد جوانی به نام لوگان را مشاهده می‌کنیم که در پی آغاز یک زندگی عاشقانه با معشوق خود است. دیری نمی‌گذرد که معشوقه لوگان توسط فردی مرموز به قتل می‌رسد. لوگان برای انتقام از قانل همسرش و کسب قدرت‌های خارق‌العاده، به پروژه مردان ایکس می‌پیوندد و در طی آزمایشات متعدد این تیم به شخصیت جدیدی به نام ولوورین تبدیل می‌شود.

فیلم مردان ایکس: بهترین‌ها 2011 (X-Men: First Class)

فیلمهای قهرمانی

سال ساخت: 2011

کارگردان: متیو وان

بازیگران: جیمز مک‌آووی، مایکل فاسبندر، کوین بیکن، جنیوری جونز، رز بیرن

امتیاز IMDB : نمره 7.7

امتیاز راتن تومیتوز: 86

خلاصه داستان: چارلز اگزیویر پسری جهش یافته است که پس از آشنایی با شخصی به نام میستیک درمی‌یابد که مورد او تنها مورد نادر دنیا نیست و افراد جهش یافته دیگری نیز مانند او وجود دارند. او در بزرگسالی لقب پروفسور ایکس را برای خود برمی‌گزیند و در پی یافتن افراد جهش یافته دیگر و تشکیل تیمی قدرتمند است.

با وجود شایعات مختلف مبنی بر تولید عجله‌ای و مشکلات متعدد فیلم ابر قهرمانی X-Men: First Class، این فیلم به یک پیش‌درآمد درجه یک تبدیل شد که با ترسیم مجدد این فرنچایز، برای طرفداران این فرصت را فراهم آورد تا داستان را از زوایه‌ای دیگر و یک خط زمانی جداگانه شاهد باشند. First Class از بازیگران طراز اولی (مثل جیمز مک‌آووی، مایکل فاسبندر، جنیفر لارنس) بهره‌مند بود که تحت کارگردانی متیو وان، با یکدیگر همکاری می‌کردند، کسی که فیلمهای ابرقهرمانی X-Man کلاً با او شناخته می‌شوند. (البته به جز X-Men: The Last Stand که وان چند هفته قبل از شروع فیلم‌برداری پروژه را ترک کرد و نتیجه کار هم به یک فاجعه ابرقهرمانی تبدیل شد).

ادامه فرنچایز X-Men در خط زمانی گذشته، نمی‌توانست معنا داشته باشد؛ اما دنباله First Class، یعنی Days of Future Past به بهترین شکل ممکن سه گانه اصلی را به نیمچه پیش‌ درآمد وان متصل کرد. انرژی جدیدی که فیلم تخیلی قهرمانی First Class در خود داشت، کاری کرد که پروژه‌های بدون ولوورین X-Men بار دیگر در فاکس بدرخشند.

فیلم سینمایی ابر قهرمانان مردان ایکس: روزهای گذشته آینده 2014 (X-Men: Days of Future Past)

فیلم سینمایی قهرمانی

سال ساخت: 2014

کارگردان: برایان سینگر

بازیگران: هیو جکمن، جیمز مک آووی، نیکولاس هولت، مایکل فاسبندر،هلی بری، جنیفر لارنس

امتیاز IMDB : نمره 7.9

امتیاز راتن تومیتوز: 90

خلاصه داستان: این قسمت از فیلم ابرقهرمانان مردان ایکس، ادامه داستان فیلم قبل از آن یعنی بهترین‌ مردان ایکس است. در این قسمت با وقوع اتفاقانی گروه مردان ایکس در پی یافتن چاره برای مشکل نابودی انسان‌ها به خصوص ژن‌های جهش یافته هستند. پس از هم‌فکری‌های فراوان آنان تصمیم می‌گیرند تا ولوورین را به زمان گذشته بفرستند تا بتواند جلوی تمام این اتفاقات را بگیرد.

فیلم تخیلی ابرقهرمانی لوگان 2017 (Logan)

دانلود فیلم های ابر قهرمانی

سال ساخت: 2017

کارگردان: جیمز منگولد

بازیگران: هیو جکمن، پاتریک استوارت، بوید هالبروک، استیون مرچنت، رچارد ای گرانت

امتیاز IMDB : نمره 8.1

امتیاز راتن تومیتوز: 93

خلاصه داستان: اتفاقات این فیلم در آینده و در سال 2024 اتفاق می‌افتد، زمانی که ولورین قدرت شفابخشی خود را نسبتا از دست داده و از سویی دیگر نیز پروفسور چارلز اگزایر نیز به شدت ضعیف شده است. این دو در طی اتفاقاتی تصمیم می‌گیرند تا جان دختر نوجوان میوتنتی را از دست دولت نجات دهند. 

هیو جکمن کارت تک خالش را برای نهمین و آخرین فیلمش در نقش ولوورین نگه داشت. داستان فیلم ابرقهرمانی Logan با اقتباس از کمیک کلاسیک Old Man Logan نوشته مارک میلار و استیو مک نیون که با روایتی در یک دنیای موازی جریان دارد، ساخته شد.

شیوه‌ای که جیمز منگولد، لوگان و اکزاویز پیر و درهم شکسته را ترسیم کرد، تجربه‌ای هنجارشکن و جسورانه بود و علاوه بر محتوای بزرگسال و خشونت بالایش که چندین سطل خالی را پر از خون می‌کرد، به قدری روایت تراژیک داشت که بینندگان چندین سطل هم برای اشک‌هایشان نیاز داشتند. خداحافظی با کهنه کارترین ستاره مارول و تیم ایکس من‌ها برای جوانی که کودکیش را با چنگال‌های «ادمنیتیومی» ولوورین سپری کرده، انصافاً سخت و متأثر کننده بود.

شاید دنیای فیلم سینمایی ابرقهرمانی Logan در ایکس منی که ما می‌شناسیم جریان نداشته باشد، اما این گونه تصور می‌کنید که آینده دیستوپیایی فیلم بالاخره گرینبان گیر جهش یافتگان فیلم های ابر قهرمانی X-Men می‌شود. لوگان هیو جکمن قهرمانی بود که طی سال‌ها با او خو گرفتیم و غم نامیرایش قلبمان را می‌فسرد، اما نمی‌دانم چرا پس از مرگش خوشحال نشدیم، شاید به این خاطر که حس کردیم آخرین قهرمانمان هم مرد.

فیلم نگهبانان 2009 (Watchmen)

دانلود فیلم ابرقهرمانی جدید

سال ساخت: 2009

کارگردان: زک اسنایدر

بازیگران: مالین اکرمان، بیلی کراداپ، متیو گود، کارلا گوجینو، جکی ارل هیلی

امتیاز IMDB : نمره 7.6

امتیاز راتن تومیتوز: 65

خلاصه داستان: اتفاقات فیلم قهرمانی نگهبانان پس از بحبوحه جنگ سرد و انتخاب نیکسون به عنوان رئیس جمهور رخ می‌دهد. در این میان گروهی از ابر قهرمانان بازنشسته تصمیم می‌گیرند که پرده از راز قتل یکی از همکاران خود به نام ادوارد بلیک بردارند.

طی سال‌های متوالی خیلی‌ها سعی داشتند تا داستان کلاسیک آلن مور را به رشته تصویر در آورند، اما در کمال ناباوری این زک اسنایدر بود که پس از فیلم پرحاشیه 300 موفق شد تا به این ایده جامه عمل پوشاند و مثل شخصیت «دکتر منهتن» از دل آشوب معجزه کند. با این حال مخاطبان فیلم پس از اکران دو دسته شدند: آیا این فیلم تخیلی قهرمانی به کمیک بوک اصلیش وفادار است؟ آیا زک اسنایدر توانست ژانر اقتباسی را به سطح جدیدی ارتقا دهد؟ آیا فیلم اصلاً ارزش تماشا کردن دارد؟ جواب‌ها متفاوت بودند. درست است که فیلم خیلی مورد استقبال گیشه و منقدین قرار نگرفت اما آن طور که ما تصور می‌کنیم Watchmen پتانسیلش را دارد که به یک Bladerunner در ژانر ابرقهرمانی تبدیل شود، از آن فیلم‌هایی که هر سال مخاطبان بیشتری را به سمت خودش جلب می‌کند تا این که بالاخره خودش در بین آثار کالت جای بگیرد.

درون مایه‌های فلسفی زیادی در داستان «رورشک، «کمدین» و «نایت آول» وجود دارد و برخلاف بسیاری از همتایانش، Watchmen جزو عناوینی محسوب می‌شود که از زوایای متعددی برخورد است و با هر بار تماشای این فیلم ابر قهرمانی طعم یکی از آن‌ها را می‌چشید.

فیلم سینمایی قهرمانی انتقام جویان 2012 (The Avengers)

فیلم های ابرقهرمانی جدید

سال ساخت: 2012

کارگردان: جاس ویدون

بازیگران: رابرت داونی جونیور، کریس ایوانز، کریس همسورث، ساموئل ال جکسون، اسکارلت جوهانسون، جرمی رنر، مارک روفالو

امتیاز IMDB : نمره 8

امتیاز راتن تومیتوز: 92

خلاصه داستان: لوکی برادر جاه‌طلب ثور درصدد حمله به زمین و تسخیر آن است. او برای عملی کردن نقشه خود منبع قدرت عظیمی به نام تسراکت را از شیلد می‌دزدد. با جدی‌تر شدن تهدید لوکی و ارتشش برای زمین، نیک فیوری تصمیم می‌گیرد تا گروه انتقام جویان را دوباره دور هم جمع کند تا این بار بر علیه دشمنی مشترک متحد شوند.

The Avengers به عنوان حسن ختامی برای مرحله اول فیلمهای ابرقهرمانی که سال‌ها وقت صرفشان شده بود، ثابت کرد که آزمایش بزرگ مارول جواب داده است. آیرن من، ثور، کاپیتان آمریکا، هالک، بلک ویدو و هاوک آی با یکدیگر متحد شدند تا جلوی لوکی که قصد تصاحب و استثمار زمین (البته برای تانوس) را داشت بگیرند و نتیجه کار عنوانی شد که هر عشق کمیکی را به وجد می‌آورد.

یک دفعه به سر تمام استودیوها زد تا دنیای اشتراکی خودشان را خلق کنند. نقشه‌ای که مارول از لحظه فرار تونی استارک از اسارتگاه تروریست‌ها طرح‌ریزی کرده بود، به یک عنوان فوق‌العاده محبوب جیب پرکن و برندی تبدیل شد که طرفداران بلافاصله به آن اعتماد می‌کردند.فیلم سینمایی ابر قهرمانان Avengers جاس ویدون روی وجه شخصی و انسانی هر یک از شخصیت‌ها و قابلیت همکاریشان به عنوان بخش بزرگتری از دنیای مارول تمرکز داشت. ویدیون جایی را به وجود آورد که هالک و ثور می‌توانستند بدون احتساب قدرت و اندازه، دوش به دوش بلک ویدو و هاوک آی با دشمنانشان بجنگند.

فیلم سینمایی ابرقهرمانی The Avengers علاوه بر یک پایان خوب، به عنوان سکوی پرتابی برای فرنچایز عمل کرد. این فیلم ابرقهرمانی پر شده از لحظات بامزه، غافلگیرکننده و نبرد‌هایی که دل هر منتقد بی‌رحمی را به رحم می‌آورد.

فیلم ابرقهرمانی انتقام‌جویان: جنگ ابدیت 2018 (Avengers: Infinity War)

فیلم های قهرمانی

سال ساخت: 2018

کارگردان: برادران روسو

بازیگران: رابرت داونی جونیور، کریس ایوانز، کریس همسورث، ساموئل ال جکسون، اسکارلت جوهانسون، جرمی رنر، مارک روفالو

امتیاز IMDB : نمره 8.4

امتیاز راتن تومیتوز: 85

خلاصه داستان: تانوس پس از به دست آوردن سنگ قدرت، نیروی دفاعی انتفام جویان، شامل ثور، هایمدال، لوکی و هالک را در هم می‌کوبد. هایمدال در آخرین لحظات موفق می‌شود که هالک را به زمین بفرستد تا به تیم انتقام جویان در زمین هشدار داده و به آنان برای مبارزه با تانوس هشدار دهد. هالک در معبد دکتر استرنج فرود می‌آید و با هم تلاش می‌کنند که تمام انتقام جویان را دوباره دور هم جمع کرده و برای نبرد بزرگ آماده کنند.

فیلم ابرقهرمانان انتقام‌جویان: پایان بازی 2019 (Avengers: Endgame)

فیلم تخیلی قهرمانی

سال ساخت: 2019

کارگردان: برادران روسو

بازیگران: رابرت داونی جونیور، کریس ایوانز، کریس همسورث، ساموئل ال جکسون، اسکارلت جوهانسون، جرمی رنر، مارک روفالو

امتیاز IMDB : نمره 8.4

امتیاز راتن تومیتوز: 94

خلاصه داستان: قسمت آخر اونجرز یکی از فیلم های ابرقهرمانی جدید و می‌توان گفت یکی از بهترین فیلم های ابر قهرمانی است که در سال 2019 ساخته شد.
وقایع فیلم ابرقهرمانی پایان بازی سه هفته پس از وقایع قسمت قبلی این فیلم ابر قهرمانی ،یعنی جنگ ابدیت اتفاق می‌افتد. در این زمان تانوس موفق شده با قدرت خود نیمی از جمعیت کره زمین را محو کند. انتقام جویان باقی‌مانده در تلاش هستند تا عملکرد سنگ‌ها را برعکس کرده و از آنان برای بازسازی زمین از حمله تانوس استفاده شود. اما در این راه دچار چالش‌های فراوانی می‌شوند. چالش‌هایی که آینده زمین را تغییر می‌دهند.

کلام آخر

دانلود فیلم های ابرقهرمانی دوبله فارسی

در این مطلب تلاش کردیم تا فهرستی از بهترین فیلم های ابرقهرمانی دنیا از قدیمی تا جدید را برای علاقه‌مندان به این سبک فیلم های ابرقهرمانی تهیه کنیم. معیارهای انتخاب این فیلمهای قهرمانی میزان فروش و مقبولیت عام آنان در میان مردم بوده است. امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید. آیا شما نیز از طرفداران فیلم های ابر قهرمانی هستید؟ به نظر شما جای کدام فیلم ابرقهرمانی در این فهرست خالی است؟ نظرات خود را در قسمت پایین و در کادر نظرات با پوبل به اشتراک بگذارید.

واکنش شما نسبت به این مطلب چیست؟

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

مجله پوبل مجله اینترنتی پوبل به عنوان مکانی برای افزایش دانش و سطح آگاهی شما دوستان عزیز راه‌اندازی شد. هدف ما در مجموعه پوبل آشنایی همه مردم با حوزه‌های تکنولوژی، سرگرمی، هنری، علمی، وسایل نقلیه و سایر موارد است. امیدواریم مطالب مجله اینترنتی پوبل به نیازهای شما پاسخ دهد و شما را بیشتر با فناوری های جدید و روز آشنا کند. به امید فردایی با دانش بیشتر و افزایش معلومات همه مردم ایران