معرفی بهترین فیلم‌هایی که از روی بازی‌های ویدیویی ساخته شده‌اند

در این مقاله قصد داریم تا بهترین فیلم های بر اساس بازی ویدیویی را برایتان معرفی کنیم. همچنین درباره هر یک از این فیلم‌ها توضیحاتی نیز می‌دهیم.

دسامبر 14, 2020 - 05:40
 0  1732
معرفی بهترین فیلم‌هایی که از روی بازی‌های ویدیویی ساخته شده‌اند
فیلم های بر اساس بازی ویدیویی

اگر به‌دنبال بهترین فیلم های بر اساس بازی ویدیویی هستید، این مقاله مناسب شماست. برای سال‌های طولانی است که بازی‌های ویدیویی، منبع الهامی برای تهیه‌کنندگان فیلم‌ها بوده‌اند. دلیل این تصمیم و انتخاب نیز واضح است؛ زیرا محبوبیت بازی‌های ویدیویی باعث می‌شود تا طرفداران آن بازی‌ها برای تماشای فیلم به سینما بروند. در ادامه بهترین فیلم های بر اساس بازی ویدیویی را برایتان معرفی می‌کنیم.

بهترین فیلم های بر اساس بازی ویدیویی

در ادامه با معرفی بهترین فیلم های بر اساس بازی ویدیویی همراه شما هستیم.

فیلم Warcraft

فیلم در مورد بازی های رایانه ای

 • سال ساخت: 2016

Warcraft یکی از فیلم های بر اساس بازی ویدیویی است و درواقع یک بازی استراتژیک به شمار می‌رود. تصمیم برای تبدیل آن به فیلم، کاری غیرممکن به نظر می‌رسید، اما دانکن جونز کارگردان فیلم، تمام تلاش خود را با محدود کردن فیلم Warcraft به وقایع اصلی بازی انجام داد. موضوع فیلم درباره درگیری عظیم بین اورک‌ها و انسان‌ها است که هر دو تمدن را در آستانه فروپاشی قرار می‌دهند؛ اما با توجه به اینکه فیلم خیلی سطحی از مسائل می‌گذرد، توجه بسیار کمی به قهرمانان فیلم شده است.

علیرغم بودجه بسیار زیاد، برخی از شخصیت‌ها خیلی ضعیف هستند، برای مثال یک زن نیمه اورک و نیمه انسان در مرکز درگیری فیلم به سادگی با رنگ سبز، رنگ‌آمیزی شده است؛ در حالی که همه اورک‌های دیگر تولید رایانه هستند. زره‌های بیش از اندازه بزرگ برای انسان‌ها که در بازی کمی احمقانه به نظر می‌رسید، حتی در فیلم مسخره‌تر نیز به نظر می‌رسند. در آخر می‌توان گفت که این فیلم برخی از لحظه‌های دراماتیک بازی را نیز از بین برده است.

فیلم Assassin’s Creed

فیلم سینمایی در مورد بازی های رایانه ای

 • سال ساخت: 2016

کارگردان فیلم Assassin’s Creed از روش بسیار متفاوتی نسبت به Warcraft استفاده کرد، اما در نهایت با استقبال مشابهی روبه‌رو شد. Assassin’s Creed از جمله فیلم های بر اساس بازی است که به جای اقتباس مستقیم از یکی از بازی‌های این مجموعه، داستان اورجینالی از یک قاتل با بازی مایکل فاسبندر را روایت می‌کند که با یکی از اجداد خود که در قرن پانزدهم در اسپانیا زندگی می‌کرد، ارتباط دارد. در این فیلم، فاسبندر در هر دو نقش بازی می‌کند. دیگر بازیگران فیلم نیز ماریون کوتیار، جرمی آیرونز و مایکل کی ویلیامز هستند. فیلم Assassin’s Creed تاحدودی توانست سبک سری بازی‌های Assassin’s Creed را دنبال کند، اما مطابقت کامل با داستان بازی ندارد. این امر باعث شد تا فیلم برای مخاطبان گیج‌کننده و برای هواداران بازی نیز عجیب باشد.

فیلم Doom

فیلم سینمایی بازی کامپیوتری

 • سال ساخت: 2005

Doom نیز از دیگر فیلم های بر اساس بازی است و می‌توان گفت که در ساخت این فیلم، به تنها چیزی که اهمیت داده نشده، داستان بازی است. فیلم Doom تلاش کرد که به جای احمقانه بودن، جهان را ترسناک نشان دهد و این باعث شد تا مخاطب با چیزی روبه‌رو شود که بسیار خلاف تیراندازهای کلاسیک موجود در بازی بود. فیلم Doom البته به بازی Doom 3 شباهت‌هایی دارد. همچنین گفتنی است که تبدیل شدن دواین جانسون به یک دیو در لحظات پایانی فیلم یکی از نقاط برجسته آن است.

فیلم Prince of Persia

فیلم با موضوع بازی کامپیوتری

 • سال ساخت: 2010

گرچه بازی جیک جیلنهال در نقش یک مرد ایرانی کمی احمقانه به نظر می‌رسد، اما به طور کلی، Prince of Persia یکی از فیلم های بر اساس بازی است که باعث می‌شود مخاطب بارها آن را تماشا کند و مطمئناً یکی از قابل قبول‌ترین فیلم‌های این سبک است. فیلم دارای لحظه‌های بسیار هیجان‌انگیزی از نبرد است که فوق‌العاده به نظر می‌رسند. به طور کلی این اثر ارزش تماشا را دارد.

فیلم Tomb Raider

فیلم سینمایی بازی رایانه ای

 • سال ساخت: 2018

آنجلینا جولی در سال‌های 2001 و 2003 در دو فیلم Tomb Raider به عنوان لارا کرافت بازی کرد، اما به فیلم‌های موفقی تبدیل نشدند. هنگامی که آلیسیا ویکاندر نقش لارا کرافت را به عهده گرفت، این فیلم موفقیت‌آمیز شد و درواقع فیلم ساخته سال 2018، اقتباس درستی از بازی Tomb Raider به شمار می‌رود. Tomb Raider 2018 از بهترین فیلم های بر اساس بازی است؛ زیرا برخی از وحشتناک‌ترین لحظه‌های فیلم، مستقیما از بازی الهام گرفته شده و در عین حال این کار به شکلی انجام شده که طبیعی و مناسب برای فیلم است. ویکاندر نیز کاملاً برای نقش لارا کرافت مناسب است.

فیلم Resident Evil: Damnation

فیلم سینمایی با موضوع بازی های کامپیوتری

 • سال ساخت: 2012

دومین فیلم در مجموعه انیمیشن‌های Resident Evil با نام Resident Evil: Damnation بر اساس بازی ویدیویی Resident Evil 6 ساخته شده است. این انیمیشن دارای صحنه‌های جذاب و اکشن است. همچنین متیو مرکر بازیگر و صداپیشه معروف در نقش اصلی لئون اس. کندی ایفای نقش می‌کند. علاوه براین، چهره‌های آشنایی مانند ایدا وانگ نیز در آن حضور دارند. به نظر می‌رسد که سازندگان فیلم Resident Evil: Damnation با بازی Resident Evil و شخصیت‌های موجود در آن، آشنایی کافی داشتند و به همین دلیل این فیلم جزء بهترین فیلم های بر اساس بازی در فهرست پوبل است.

فیلم Final Fantasy: The Spirits Within

فیلم سینمایی با موضوع بازی های کامپیوتری

 • سال ساخت: 2001

Final Fantasy: The Spirits Within از جمله فیلم های بر اساس بازی است که این توانایی را داشت تا نه تنها در بازی‌های ویدئویی، بلکه در صنعت فیلم نیز تغییرات بزرگی را ایجاد کند. این انیمیشن هر آنچه را که طرفداران این بازی انتظار داشتند در فیلم ببینند، به خوبی برآورده کرد. صداپیشگان انیمیشن شامل افراد سرشناسی همچون الک بالدوین و استیو بوشمی می‌شوند و به طور کلی می‌توان گفت که این انیمیشن اقتباس خوب و درستی از بازی Final Fantasy: The Spirits Within است.

فیلم Silent Hill

فیلم های بر اساس بازی

 • سال ساخت: 2006

Silent Hill فیلمی ترسناک و روانشناختی محصول سال 2006 است که به کارگردانی کریستوف گان ساخته شده است. Silent Hill از فیلم های بر اساس بازی و برگرفته از بازی به همین نام که در سال 1999 منتشر شد است. این فیلم داستان شخصی به نام رز را نشان می‌دهد که به همراه دختر خود، شارون، به شهر سایلنت هیل می‌رود. پس از رسیدن به Silent Hill، رز در یک حادثه رانندگی تصادف کرده و سپس متوجه می‌شود که شارون گم شده است. در حالی که او به جستجوی دخترش می‌پردازد، با یک فرقه محلی نیز مبارزه می‌کند. این فیلم با بررسی و نقدهای مختلفی روبه‌رو شد. دنباله این فیلم نیز با عنوان Silent Hill: Revelation در سال 2012 منتشر شد.

فیلم Need for Speed

فیلم های بر اساس بازی

 • سال ساخت: 2014

Need for Speed یکی دیگر از فیلم های بر اساس بازی به سبک اکشن و ورزشی و محصول سال 2014 است که توسط اسکات وا ساخته شده است. در این فیلم اقتباسی، آرون پاول، دومینیک کوپر، ایموجن پوتس، اسکات مسکادی، رامون رودریگز و مایکل کیتون بازی می‌کنند. این فیلم داستان یک راننده مسابقات خیابانی به نام توبی مارشال را روایت می‌کند که برای انتقام از مرگ دوست خود، راهی مسابقات Dino Brewster می‌شود. فیلم Need for Speed در سال 2014 منتشر شد و بیشتر از 203 میلیون دلار فروش داشت.

فیلم Detective Pikachu

فیلم بر اساس بازی

 • سال ساخت: 2019

کارآگاه پیکاچو یکی از فیلم های بر اساس بازی و محصول سال 2019 به کارگردانی راب لترمن است. این انیمیشن درواقع برگرفته از بازی ویدیویی سال 2016 با همین نام است. رایان رینولدز به عنوان صداپیشه پیکاچو ایفای نقش می‌کند و همچنین حرکات صورت کارآگاه در طول بازی نیز بر اساس حرکات او شکل گرفته است. این انیمیشن پیرامون داستان پسری به نام تیم گودمن و یک پوکمون است که در تلاش برای کشف رمز و راز ناپدید شدن پدر تیم هستند. این عنوان نقدهای مختلفی از منتقدان دریافت کرد و رکورد دومین فیلم اقتباسی در بین فیلم‌های ویدیویی پرمخاطب را به دست آورد. ساخت دنباله این انیمیشن نیز در ژانویه سال 2019، قبل از اکران این فیلم اعلام شد.

فیلم Hitman

فیلم بر اساس بازی

 • سال ساخت: 2007

یکی دیگر از فیلم های بر اساس بازی، هیتمن است که فیلمی اکشن محصول سال 2007 به کارگردانی خاویر گنس است و بر اساس سری بازی‌های ویدیویی به همین نام ساخته شده است. داستان فیلم حول محور یک آدمکش حرفه‌ای به نام مامور 47 است که توسط گروهی معروف به «سازمان» به عنوان یک قاتل آموزش داده و تربیت شده است. او در یک توطئه سیاسی اسیر می‌شود و سپس تحت تعقیب اینترپل و سازمان اطلاعاتی روسیه قرار می‌گیرد. این فیلم در سال 2007 اکران شد و گرچه از نظر منتقدان به خوبی مورد استقبال قرار نگرفت، اما یک موفقیت مالی برای تهیه‌کننده فیلم به شمار می‌رفت و در مقابل بودجه 24 میلیون دلاری، 101.3 میلیون دلار فروش داشت. دنباله این فیلم نیز در سال 2015 با نام Hitman: Agent 47 منتشر شد.

فیلم سینمایی بازی های رایانه ای

در این مقاله بهترین فیلم های بر اساس بازی ویدیویی را برایتان معرفی کردیم و تلاش شد با نگاهی واقع‌گرایانه، نکات مثبت و منفی هر یک را بیان کنیم. اگر فیلم‌های بالا را دیده‌اید، خوشحال می‌شویم نظرات خود را برای تیم پوبل و خوانندگان مقاله به اشتراک بگذارید. همچنین به نظرتان جای کدامیک از فیلم‌ها در فهرست بالا خالی است؟ آن را برای ما معرفی کنید.

واکنش شما نسبت به این مطلب چیست؟

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

مجله پوبل مجله اینترنتی پوبل به عنوان مکانی برای افزایش دانش و سطح آگاهی شما دوستان عزیز راه‌اندازی شد. هدف ما در مجموعه پوبل آشنایی همه مردم با حوزه‌های تکنولوژی، سرگرمی، هنری، علمی، وسایل نقلیه و سایر موارد است. امیدواریم مطالب مجله اینترنتی پوبل به نیازهای شما پاسخ دهد و شما را بیشتر با فناوری های جدید و روز آشنا کند. به امید فردایی با دانش بیشتر و افزایش معلومات همه مردم ایران