عجیب ترین مکان های مرموز دنیا که در گوگل ارث نمایش داده نمی‌شوند

آشنایی با مکان های مرموز در جهان که حتی در گوگل ارث هم قابل مشاهده نیستند. چرا این مکان ها تا این حد مخفی هستند؟

آگوست 4, 2020 - 10:29
 0  869
عجیب ترین مکان های مرموز دنیا که در گوگل ارث نمایش داده نمی‌شوند
مکان‌های مرموزی که در گوگل ارث نشان داده نمی‌شوند!

هنگامی که گوگل ارث برای اولین بار در سال 2001 راه اندازی شد بسیاری از آن به عنوان یک انقلاب یاد کردند چرا که به معنای واقعی کلمه جهان را زیر نوک انگشتان ما قرار می‌داد. اما طبق معمول برخی هم از این اتفاق خوشحال نبودند. چون تلفیق فناوری ماهواره‌ای و گوگل ارث به هرکسی که از ارتباطات اینترنتی استفاده می‌کرد این امکان را می‌داد هر ساختمانی روی این سیاره را مشاهده کند. شاید این اتفاق بیشتر برای افراد و سازمان‌هایی که فعالیت‌های مخفیانه و یا حتی غیرقانونی انجام می‌دادند خوشایند نبود.

به هر حال، ده‌ها مکان وجود دارد که در گوگل ارث به شکل توده‌ای از پیکسل‌ها یا تصویری تار ظاهر می‌شوند یا اصلاً نمی‌توان در این برنامه آن‌ها را پیدا کرد. برخی از این مکان‌ها نه تنها نام دارند بلکه معروف هم هستند اما برخی دیگر کاملاً ناشناخته و مرموز باقی مانده‌اند. در این راستا، در ادامه‌ی مقاله امروز می‌خواهیم جالب‌ترین مکان‌هایی که نمی‌توانید در گوگل ارث ببینید را معرفی کنیم. با پوبل همراه باشید.

1. کمیسیون انرژی اتمی و انرژی‌های جایگزین فرانسه

مکان هایی که در گوگل ارث نمی‌توان دید

کمیسیون انرژی‌ اتمی و انرژی‌های جایگزین فرانسه به عنوان یکی از مؤسسات تحقیقاتی برتر جهان شناخته می‌شود. اما فعالیت این کمیسیون به قدری مرموزانه و مخفی است که محل جغرافیایی آن در گوگل ارث به صورت تار دیده می‌شود. جالب‌تر اینکه مقر ساختمان کمیسیون در مرکز کلانشهر گرنوبل فرانسه واقع شده است. دسترسی به بخش زیادی از این مجموعه بزرگ در Street View نیز امکان‌پذیر نیست. اگرچه می‌توانید از وسط جاده به آن دسترسی پیدا کنید، اما مشکل این جا است که تصویر دو طرف این جاده تار شده و بنابراین، هیچ اطلاعاتی به ما نمی‌دهد.

مکان هایی که در گوگل ارث نمی‌توان دید

2. ساختمان‌های مرموز بروژمکان هایی که در گوگل ارث نمی‌توان دید

بروژ یکی از دیدنی‌ترین مناطق اروپا به شمار می‌آید اما یک سری ساختمان در مرکز شهر بلژیک وجود دارد که کاملاً در گوگل ارث تار شده‌اند. با این حال در Street View دسترسی به این منطقه وجود دارد و می‌توانید مکانهای دیدنی، محل‌های دوچرخه سواری، کافه های شلوغ، خیابان‌های سنگفرش شده و کوچه‌ها را ببینید. برخی ساختمان‌های دولتی در این مکان وجود دارد اما به نظر نمی‌رسد که هیچ یک از این ساختمان‌ها آنقدر خصوصی باشند که توجیه منطقی برای تار کردن تصویر آن‌ها در گوگل ارث وجود داشته باشد. صدها مغازه و خانه دیگر در منطقه وجود دارد که تصویر آن‌ها هم تار شده است.

3. زندان بومت در شهر مارسی

مکان هایی که در گوگل ارث نمی‌توان دید

از دیگر مکان‌هایی که تصویر دقیق محل آن‌ها در گوگل ارث را به سختی می‌توان پیدا کرد و یا اصلا قابل مشاهده نیستند زندان‌ها هستند. برای مثال تصویر محل زندان بومت در مارسی کاملاً تار شده و دلیل آن هم مشخص نیست.

4. دفتر مرکزی نیروهای ویژه لهستان

مکان هایی که در گوگل ارث نمی‌توان دید

نیازی به فشار آوردن بیش از حد به چشمانتان نیست! همان طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید دفتر مرکزی نیروهای ویژه لهستان در گوگل ارث تار نشان داده می شود و نمی توان تصویری واضح از آن داشت. بسیاری از مکان هایی که در گوگل ارث تیره و تار شده‌اند تاسیسات نظامی هستند. بنابراین حتی با وجود اینکه این مرکز در حومه کراکوف، یکی از بزرگترین شهرهای لهستان قرار گرفته شما نمی‌توانید آن را در گوگل ارث ببینید.

5. روستای مورون ویلیرزمکان هایی که در گوگل ارث نمی‌توان دید

روستای مورون ویلیرز یکی از مرموزترین مکان‌هایی است که در گوگل ارث تار شده است. این دهکده فرانسوی در طول جنگ جهانی اول کاملاً متروک و ویران شد و هیچوقت بازسازی نشد.  گفته می‌شود این روستا در گذشته برای شبیه سازی‌ آزمایش هسته ای مورد استفاده قرار گرفته است که شاید دلیل تار شدن تصویر این مکان را توضیح دهد.

6. مکان متروکه 22 کیلومتری

مکان هایی که در گوگل ارث نمی‌توان دید

یکی از متروکه‌ترین مکان‌های روی کره زمین، جایی است که چیزی جز یخ و پنگوئن در آن وجود ندارد. وسط پوشش یخی قطب جنوب، تقریباً در نیمه راه بین استرالیا و ماداگاسکار، تصویر 22 کیلومتر از یک مکان جغرافیایی تار شده که بسیار مرموز به نظر می‌رسد. گفته می‌شود این قلمرو به استرالیا تعلق دارد. با این حال، روسیه و ایالات متحده امریکا در اراضی مورد ادعای سایر کشورها مراکز تحقیقاتی زیادی ساخته‌اند و در نتیجه به طور قطع نمی‌توان گفت این مکان به کدام کشور تعلق دارد.

7. جزیره جینتمکان هایی که در گوگل ارث نمی‌توان دید

شاید ظاهر این جزیره بسیار جالب به نظر برسد اما اینگونه نیست. ظاهر واقعی جزیره جینت بیشتر به جزیره‌ای اسرارآمیز شباهت دارد. جزیره جینت که در شمال روسیه واقع شده است به احتمال زیاد بخشی از قلمرو آمریکا محسوب می‌شود زیرا کاشفان آن آمریکایی بوده‌اند. اما واشنگتن دی سی تاکنون هرگز درباره این جزیره ادعایی نکرده است. در هر حال، دلیلی که گوگل تصمیم گرفته تصویر این جزیره را کاملا تار و مبهم نشان دهد مشخص نیست.

8. منطقه 51

مکان هایی که در گوگل ارث نمی‌توان دید

به طرزی عجیب، مکانی که شاید بتوان گفت اسرارآمیزترین مکان روی زمین محسوب می‌شود، در گوگل مپ تار نشده است. منطقه 51 به صورت مجموعه ای از ساختمان‌های خاکستری و باندهای فرودگاه در وسط کویر دیده می‌شود. اما به هر حال، در حالت Street View نمی‌توانید به این منطقه دسترسی داشته باشید. همچنین به جای تصویر آدمک در نقشه، تصویر یک بشقاب پرنده ظاهر می‌شود!

واکنش شما نسبت به این مطلب چیست؟

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

مجله پوبل مجله اینترنتی پوبل به عنوان مکانی برای افزایش دانش و سطح آگاهی شما دوستان عزیز راه‌اندازی شد. هدف ما در مجموعه پوبل آشنایی همه مردم با حوزه‌های تکنولوژی، سرگرمی، هنری، علمی، وسایل نقلیه و سایر موارد است. امیدواریم مطالب مجله اینترنتی پوبل به نیازهای شما پاسخ دهد و شما را بیشتر با فناوری های جدید و روز آشنا کند. به امید فردایی با دانش بیشتر و افزایش معلومات همه مردم ایران