با گروه کی پاپ بی تی اس بیشتر آشنا شوید؛ بیوگرافی گروه BTS

گروه BTS گروهی است از کشور کره جنوبی با هفت عضو که در سال 2013 فعالیت خود را آغاز کردند. برای آشنایی بیشتر با اعضا و فعالیت‌های گروه موسیقی BTS در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

سپتامبر 24, 2020 - 08:08
 0  2461
با گروه کی پاپ بی تی اس بیشتر آشنا شوید؛ بیوگرافی گروه BTS
بیوگرافی گروه BTS

گروه BTS (به کره‌ای 방탄소년단 و مخفف Bangtan Sonyeondan به معنای پسران ضدگلوله) در سال 2010 کارآموزی خود را در کمپانی بیگ‌هیت (BigHit) شروع کرده و در سال 2013 با انتشار آلبوم 2 Cool 4 Skool فعالیت خود را آغاز کردند. متن آهنگ‌های BTS غالبا در رابطه با سلامت روح، اعتماد به نفس و علاقه و توجه به خود است که در این مقاله از پوبل به آلبوم‌ها و آهنگ های آنها می‌پردازیم. با بیوگرافی بی تی اس همراه ما باشید.

بیوگرافی بی تی اس

بیوگرافی اعضای گروه BTS

گروه BTS شامل هفت عضو با نام‌های کیم نام-جون (RM)، کیم‌ سوک-جین (Jin)، مین یون-گی (Suga)، جانگ هو-سوک (J-hope)، پارک جی-مین (Jimin)، کیم ته-هیونگ (V) و جئون جونگ-کوک (Jungkook) می‌شود. در ادامه این بخش از مقاله به زندگینامه اعضای گروه BTS می‌پردازیم.

 

کیم نام-جون

بیوگرافی BTS

کیم نام-جون (Kim Nam-joon) که با نام هنری RM هم شناخته می‌شود متولد 12 سپتامبر 1994 (21 شهریور 73) است. او لیدر BTS و اولین عضوی است که به این گروه پیوست. RM رپر، ترانه‌سرا و آهنگساز است و علاوه بر فعالیت‌هایش در گروه BTS به صورت انفرادی هم فعالیت‌هایی دارد و تاکنون برای 162 آهنگ ترانه‌سرایی و آهنگسازی کرده است. او همچنین دو میکس‌تیپ با نام‌های RM (در سال 2015) و Mono (در سال 2018) منتشر کرده است. میکس‌تیپ Mono تاکنون با صدر نشینی در آیتونز 118 کشور توانسته است رکورد بیشترین نامبروان آیتونز برای یک آلبوم را در آسیا و چهارمین آلبوم در جهان را در دست بگیرد.

 

کیم سوک-جین

بیوگرافی اعضای گروه BTS

کیم سوک-جین (Kim Seok-jin) که با نام هنری جین (Jin) هم شناخته می‌شود متولد 4 دسامبر 1992 (13 آذر 71) است. او بزرگترین عضو BTS است و پیش از پیوستن به این گروه در رشته بازیگری تحصیل می‌کرده است و تصمیم به پیوستن در کمپانی دیگری برای بازیگر شدن داشت، تا اینکه کمپانی بیگ‌هیت پیشنهاد متفاوتی به او می‌دهد. جین اکنون ترانه‌سرا و کالیست است. ترک Moon از کیم سوک-جین در آلبوم نقشه روح BTS موفق شده است به رتبه اول آیتونز 109 کشور برسد و تاکنون بیشترین جایگاه اول آیتونز در این آلبوم را به خود اختصاص داده است. همچنین ترک Moon سومین آهنگ در جهان است که به بیشترین رتبه یک دست پیدا کرده است.

 

مین یون-گی

گروه بی تی اس

مین یون-گی (Min Yoon-gi) که با نام هنری شوگا (Suga) هم شناخته می‌شود متولد 9 مارس 1993 (18 اسفند 71) است. شوگا رپر، ترانه‌سرا و آهنگساز است و علاوه بر فعالیت‌هایش در گروه BTS به عنوان آهنگساز و ترانه‌سرا برای دیگر خوانندگان هم فعالیت‌هایی دارد. او تاکنون آهنگساز و ترانه‌سرای بیش از صد اثر بوده است؛ از جمله آهنگ Wine از خواننده Suran که توانست جایزه بهترین ترک R&B را در سال 2017 در جشنواره ملون به خود اختصاص دهد. مین یون-گی نام هنری دیگری هم با عنوان Agust D دارد که برای مواقعی‌ست که به تنهایی و جدا از گروه BTS اثری منتشر می‌کند. او در سال 2016 میکس‌تیپی با نام Agust D و در سال 2020 دومین میکس‌تیپش را به نام D-2 منتشر کرد که توانست رتبه 11 بیلبورد 200 را به خود اختصاص دهد.

 

جانگ هو-سوک

گروه کره ای BTS

جانگ هو-سوک (Jung Ho-seok) که با نام هنری J-Hope هم شناخته می‌شود متولد 18 فوریه 1994 (29 بهمن 72) است. جی-هوپ رپر، وکالیست، ترانه‌سرا و آهنگساز است. او همچنین رقصنده اصلی گروه BTS است. او پیش از پیوستن به BTS، عضو گروهی زیرزمینی برای رقص بود. علاقه شدید جی-هوپ به رقص او را به تلاش برای خوانندگی و تست دادن برای کمپانی بیگ‌هیت مشتاق کرد. جانگ هو-سوک پس از RM و شوگا سومین عضوی است که به گروه BTS پیوست. جی-هوپ در سال 2018 اولین میکس‌تیپ خودش را با عنوان Hope World منتشر کرد که توانست به رتبه 38 بیلبورد 200 دست پیدا کند. او همچنین در سال 2019 با همکاری خواننده آمریکایی-اسپانیایی Becky G تک آهنگی به نام Chicken Noodle Soup منتشر کرد.

 

پارک جی-مین

بیوگرافی گروه بی تی اس

پارک جی-مین (Park Ji-min) که با نام کوچکش جیمین (Jimin) هم شناخته می‌شود متولد 13 اکتبر 1995 (21 مهر 74) است. جیمین وکالیست، ترانه‌سرا و رقصنده است. او در دبیرستان هنر تحصیل کرده و به آموزش رقص‌های پاپینگ و لاکینک پرداخته است و همچنین بهترین رقصنده مدرن مدرسه خود بوده است. تا اینکه یک روز یکی از معلمان او، جیمین را به تست دادن برای کمپانی بیگ‎‌‌هیت تشویق می‌کند و او در سال 2012 به عنوان کارآموز پذیرفته می‌شود و در سال 2013 به عنوان یکی از اعضای BTS آغاز به کار می‌کند. پارک جی-مین در سال 2018 تک آهنگی با نام Promise منتشر کرد که توانست رکورد بیشترین استریم در 24 ساعت را با 8.5 میلیون استریم از دریک (Drake)، رپر آمریکایی، در پلتفرم SoundCloud بگیرد.

 

کیم ته-هیونگ

گروه موسیقی BTS

کیم ته-هیونگ (Kim Tae-hyung) که با نام هنری V هم شناخته می‌شود متولد 30 دسامبر 1995 (9 دی 74) است. V وکالیست‌، ترانه‌سرا و بازیگر است. او در کودکی علاقه زیادی به خوانندگی و نواختن ساکسیفون داشت. روزی ته-هیونگ برای حمایت یکی از دوستانش به همراه او به کمپانی بیگ‌هیت می‌رود تا دوستش تست بدهد، اما یکی از کارکنان بیگ‌هیت با دیدن ته-هیونگ او را تشویق می‌کند که او هم تست بدهد و همین مسئله او را به عضوی از گروه BTS بدل کرد. کیم ته-هیونگ در سال 2017 در سریالی به نام Hwarang بازی کرد. V تاکنون تک آهنگ‌های زیادی به صورت انفرادی منتشر کرده است. او در سال 2020 یکی از ترک‌های سریال Itaewon Class را با نام Sweet Night خواند که موفق شد با صدر نشینی در 117 کشور رکورد ادل (Adele) را  برای بیشترین رتبه 1 آیتونز جهان بشکند.

 

جئون جونگ-کوک

آهنگ های گروه BTS

جئون جونگ-کوک (Jeon Jung-kook) که با نام کوچکش جونگ‌کوک هم شناخته می‌شود کوچک‌ترین عضو BTS و متولد 1 سپتامبر 1997 (10 شهریور 76) است. جونگ‌کوک وکالیست اصلی گروه و ترانه‌سرا است. او در کودکی آرزو داشت که بازیکن بدمینتون باشد، اما بعدا با دیدن خواننده G-Dragon در تلویزیون تصمیم گرفت که به این حرفه بپردازد. او در سال 2011 در یک برنامه استعدادیابی در شهر دگو شرکت کرد و در حالی که تصور می‌کرد انتخاب نخواهد شد از 7 کمپانی موسیقی دعوتنامه دریافت کرد. جونگ‌کوک در نهایت با دیدن RM کمپانی بیگ‌هیت را انتخاب کرد.

آهنگ های گروه BTS

در این بخش از مقاله به معرفی آلبوم‌ها و تک آهنگ‌های گروه بی تی اس می‌پردازیم. گروه کره ای BTS در دو سال اولیه شروع کار خود سه آلبوم با موضوع انتقاد به نظام آموزشی مدارس منتشر کردند که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

 

آلبوم Cool 4 Skool 2

گروه کره ای BTS

گروه BTS در سال 2013 اولین آلبوم خود را با نام 2 Cool 4 Skool با موضوع انتقاد به سیستم آموزشی مدارس منتشر کرد. این آلبوم مورد هجمه‌های انتقادی زیادی قرار گرفت تا جایی که RM و شوگا بیش از 20 بار متن ترک اصلی این آلبوم را با نام No More Dream تغییر دادند.

 

آلبوم ?O!RUL8,2

کنسرت گروه BTS

دومین آلبوم گروه BTS با موضوع انتقاد به نظام آموزشی در همان سال 2013 با نام Oh! Are You Late Too منتشر شد که در سال اول انتشار، 34000 و تاکنون 160.000 نسخه از آن به فروش رفته است.

 

آلبوم Skool Luv Affair

گروه بی تی اس

سومین آلبوم این گروه که پایان سه‌گانه انتقاد به مدارس بود با نام Skool Luv Affair در سال 2014 منتشر شد. این آلبوم موفق شد به رتبه اول چارت گائون کره و رتبه سوم چارت آلبوم‌های جهانی بیلبورد دست پیدا کند. از این آلبوم تاکنون 250.000 نسخه به فروش رفته است.

 

آلبوم Dark & Wild

بیوگرافی اعضای گروه BTS

در آگوست 2014 بی‌تی‌اس چهارمین آلبوم خود را منتشر کرد که تاکنون 200.000 نسخه از آن به فروش رفته است.

 

آلبوم The Most Beautiful Moment in Life, Pt. 1

بیوگرافی گروه بی تی اس

این آلبوم همزمان به سختی‌ها و خوشی‌های دوران جوانی می‌پردازد. ترک اصلی این آلبوم به اسم I Need You موفق شد به اولین تاپ 5 کره دست پیدا کند و برنده برنامه SBS MTV شود. پارت دوم این آلبوم هم در تاریخ 30 نوامبر 2015 (9 آذر 94) منتشر شد

.

آلبوم The Most Beautiful Moment in Life: Young Forever

آهنگ های گروه BTS

در سال 2016 گروه BTS آلبوم Young Forever از سری آلبوم‌های The Most Beautiful Moment in Life را منتشر کرد. ترک‌های Young Forever، آهنگ Fire و Save Me از این آلبوم توانستند وارد چارت‌های تاپ 40، تاپ 10 و تاپ 20 شوند.

 

آلبوم Wings

آهنگ های گروه BTS

هفتمین آلبوم گروه BTS هم در سال 2016 منتشر شد. ترک Blood Sweat & Tears از این آلبوم موفق شد در تمام چارت‌های کره رتبه اول را به دست آورد. این آلبوم با فروش 1.5 میلیون نسخه در کره اولین آلبوم گروه بی تی اس با فروش میلیونی بود. در سال 2017 BTS آلبوم Wings را با اضافه کردن چهار ترک به آن دوباره منتشر کردند که ترک اصلی آن با نام Spring Day توانست وارد چارت هات 100 بیلبورد شود.

 

آلبوم Love Yourself: Her

جوایز گروه بی تی اس

در سال 2017 بی تی اس آلبوم Her را منتشر کرد و توانست وارد چارت 200 بیلبورد شود. دو ترک DNA و MicDrop به ترتیب با رتبه 67 و 28 وارد چارت هات 100 بیلبورد شدند.

 

آلبوم Love Yourself: Tear

کنسرت گروه BTS

آلبوم Love Yourself: Tear از گروه BTS محصول سال 2018 تبدیل به موفق‌ترین آلبوم این گروه تا آن سال شد. این آلبوم توانست به رتبه اول بیلبورد 200 دست پیدا کند. ترک اصلی این آلبوم به نام Fake Love موفق به کسب رتبه 10 در چارت هات 100 بیلبورد شد. از این آلبوم تنها در دو هفته اول انتشار 1.6 میلیون نسخه به فروش رفت.

 

آلبوم Love Yourself: Answer

بیوگرافی بی تی اس

این آلبوم هم همانند Love Yourself: Tear در سال 2018 موفق شد رتبه اول چارت بیلبورد 200 را به دست آورد و ترک اصلی این آلبوم با نام IDOL توانست رتبه 11 چارت هات 100 را به دست آورد. این آلبوم موفق به فروش 1.9 میلیون نسخه شد.

 

آلبوم Map of the Soul: Persona

بیوگرافی BTS

آلبوم Map of the Soul: Persona هم مانند دو آلبوم پیشین موفق به کسب رتبه 1 چارت بیلبورد 200 شد. ترک اصلی این آلبوم با نام Boy With Luv که با همکاری خواننده آمریکایی هالزی خوانده شد به رتبه 8 چارت بیلبورد 100 دست یافت و موزیک ویدئوی این اثر در 24 ساعت اول انتشار 74.6 میلیون بازدید از آن خود کرد. این آلبوم با فروش 3.2 میلیون نسخه تبدیل به پرفروش‌ترین آلبوم کل تاریخ کره جنوبی شد.

 

آلبوم Map of the Soul: 7

بیوگرافی BTS

گروه بی تی اس پس از حدودا یک سال وقفه با آلبوم Map of the Soul: 7 بازگشت. از این آلبوم پیش از انتشار 4.02 میلیون نسخه پیش خرید شد و پس از انتشار تنها در 9 روز 4.1 میلیون نسخه از آن به فروش رفت و گروه BTS با شکستن رکورد پیشین خود دوباره عنوان پرفروش‌ترین آلبوم تاریخ کره جنوبی را از آن خود کرد.

 

تک آهنگ Dynamite

آهنگ های گروه BTS

رکوردها و جوایز گروه بی تی اس

در این بخش از مقاله بیوگرافی BTS، به جوایز و رکوردهای این گروه می‌پردازیم.

 

سال 2016

جوایز گروه بی تی اس

 

سال 2017

آهنگ های گروه BTS

در سال 2017 گروه BTS برای اولین بار در مراسم آمریکایی American Music Awards شرکت کردند. بی تی اس در همین سال برای بار دوم در جشنواره Mnet Asian Music Awards جایزه بهترین آرتیست سال را بردند و تبدیل به اولین آرتیستی شدند که دو سال متوالی این جایزه را می‌برند.

بی تی اس در این سال موفق به دریافت جایزه Top Social Artists در جشنواره بیلبورد شدند که این اتفاق برای اولین بار برای یک آرتیست یا گروه کره‌ای رقم خورد.

 

سال 2018

در سال 2018 گروه بی تی اس ترک اصلی آلبوم Love Yourself: Tear به نام Fake Love را در مراسم Billboard Music Awards اجرا کردند و برای دومین سال متوالی جایزه Top Social Artists این جشنواره را بردند. در همین سال BTS برای سومین سال متوالی جایزه بهترین آرتیست سال را در مراسم Mnet Asian Music Awards برنده شدند.

 

سال 2019

بیوگرافی بی تی اس

در سال 2019 BTS موفق به دریافت جایزه بهترین گروه در مراسم Billboard Music Awards شد و برای سومین بار متوالی در همین مراسم برنده جایزه Top Social Artists شدند. گروه BTS در دو مراسم بزرگ Mnet Asian Music Awards و 2019 Melon Music Awards موفق به دریافت هر چهار جایزه بزرگ این مراسم‌ها شدند.

 

سال 2020

بیوگرافی BTS

در این سال بی تی اس برای اولین بار در مراسم گرمی با همکاری خواننده Lil Nas X اجرایی داشتند. آن‌ها همچنین در مراسم MTV موفق به دریافت چهار جایزه با عناوین بهترین گروه، بهترین طراحی رقص، بهترین ویدئوی پاپ و بهترین کیپاپ شدند. همچنین در همین سال تک آهنگ Dynamite هم رکوردهای زیادی را با خود به همراه آورد که پیشتر به آنها اشاره کردیم.

نکات جالب در مورد گروه BTS

در این بخش از مقاله به چند نکته جالب درباره گروه BTS می‌پردازیم.

 

سخنرانی گروه BTS برای یونیسف

بی تی اس در یونیسف

در تاریخ 24 سپتامبر 2018 (2 مهر 97) گروه BTS برای شرکت در کمپین Generation Unlimited در مقر اصلی سازمان ملل متحد نیویورک حضور یافتند. کیم نام-جون یا RM لیدر این گروه به مدت سه دقیقه در رابطه با مشکلات و چالش‌های جوانی سخنرانی کرد که بسیار مورد توجه یونیسف، جوانان و علی‌الخصوص هواداران این گروه قرار گرفت. از جمله جملاتی که در این سخنرانی مورد توجه قرار گرفت می‌توان به این مورد اشاره کرد:

داستان زندگی‌ات را برایم تعریف کن. می‌خواهم صدایت و دلایلت را بشنوم. تفاوتی ندارد که چه کسی هستید، اهل کجایید، رنگ پوستتان چیست و چه جنسیتی دارید؛ از خودتان صحبت کنید.

 

بزرگترین فندوم

کنسرت گروه BTS

گروه BTS بزرگترین و متحدترین فندوم دنیا را با اسم آرمی (Army) دارد. عکس بالا یک تصویر هوایی از کنسرت گروه BTS است.

 

زبان انگلیسی

RM تنها عضو این گروه است که به زبان انگلیسی تسلط کامل دارد. او با تماشای سریال Friends به صورت خودآموز این زبان را یاد گرفته است.

 

پیانیست

شوگا که بیشتر به عنوان رپر شناخته می‌شود، یک پیانیست حرفه‌ای است.

بیوگرافی BTS

آهنگسازی

اعضای گروه BTS بسیاری از ترک‌هایشان را خودشان می‌نویسند و می‌سازند.

درآمد BTS

جالب است بدانید که درآمد این گروه و سود آن برای کشور کره جنوبی از دو کمپانی بزرگ هیوندا و سامسونگ در سال 2020 بیشتر بوده است.

 

کمک دو میلیون دلاری

گروه موسیقی BTS برای کمک به کمپین BlackLivesMatter مبلغ یک میلیون دلار را به سازمان‌های مختلف اهدا کردند و همچنین آرمی‌ها در پی این اتفاق در طی 24 ساعت یک میلیون دلار دیگر جمع‌آوری و اهدا کردند.

 

سخن پایانی

بیوگرافی اعضای گروه BTS

در این مقاله به معرفی کامل گروه BTS و آهنگ‌ها و رکوردهایشان پرداختیم. آیا تاکنون به موسیقی BTS گوش داده‌اید؟ آیا شما هم آرمی هستید؟ شما می‌توانید نظراتتان را در پایین همین صفحه برای ما بنویسید.

واکنش شما نسبت به این مطلب چیست؟

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

مجله پوبل مجله اینترنتی پوبل به عنوان مکانی برای افزایش دانش و سطح آگاهی شما دوستان عزیز راه‌اندازی شد. هدف ما در مجموعه پوبل آشنایی همه مردم با حوزه‌های تکنولوژی، سرگرمی، هنری، علمی، وسایل نقلیه و سایر موارد است. امیدواریم مطالب مجله اینترنتی پوبل به نیازهای شما پاسخ دهد و شما را بیشتر با فناوری های جدید و روز آشنا کند. به امید فردایی با دانش بیشتر و افزایش معلومات همه مردم ایران