چگونه پاوربانک اصلی شیائومی را از نمونه تقلبی آن تشخیص دهیم؟

اگر قصد دارید پاوربانک های شیائومی را دارید حتما می‌دانید که بازار پر شده از پاوربانک های تقلبی و بی کیفیت شیائومی. در ادامه روش های تشخیص پاوربانک اصلی شیائومی را به شما آموزش می‌دهیم.

آگوست 13, 2020 - 09:07
 0  445
چگونه پاوربانک اصلی شیائومی را از نمونه تقلبی آن تشخیص دهیم؟
راهنمای تشخیص پاور بانک اصل و تقلبی شیائومی

پاور بانک اصل شیائومی به علت کیفیت ساخت، ویژگی‌های بهتر و قیمت‌های ارزانترش، توجه بسیاری کسب کرده است. در بازار ایران مدل های مختلفی از انواع پاور بانک های TSCO، پاور بانک ای دیتا، انکر و… وجود دارد اما پاور بانک های شیائومی به دلیل کیفیت برتر همواره از طرفداران خاص خود برخودار است. اما متأسفانه محبوبیت بیشتر، نسخه‌های تقلبی بیشتری در پی دارد و سناریوی حال حاضر این است که پاور بانک‌های تقلبی شیائومی در بازار، بیشتر از نسخه‌های قانونی و مجاز آن است.

موارد زیر آزمون‌های مختلفی‌اند که به شما در تشخیص نسخه‌ی تقلبی پاور بانک‌های شیائومی کمک می‌کند.

تفاوت بین نسخه‌ی اصل و تقلبی

بسته به ساخت کارخانه‌ای نسخه‌های تقلبی، برخی موارد که مشابه نسخه‌ی اصلی کار می‌کنند، می‌تواند وجود داشته باشند اما یقیناً موارد مذکور در اکثر آزمون‌های زیر با شکست مواجه می‌شوند.

انواع نسخه‌های اصلی

شیائومی پاور بانک‌ها را فقط در 6 توان زیر می‌فروشد:

  1. پاور بانک 5000 میلی آمپر (رونمایی‌شده در سال 2015)
  2. پاور بانک 5200 میلی آمپر (تولیدش متوقف شده است)
  3. پاور بانک 10000 میلی آمپر (رونمایی‌شده در سال 2015)
  4. پاور بانک 10400 میلی آمپر (تولیدش متوقف شده است)
  5. پاور بانک 16000 میلی آمپر (رونمایی‌شده در سال 2015)
  6. پاور بانک 20000 میلی آمپر (رونمایی‌شده در نوامبر سال 2015)

احتمالاً تولید پاور بانک‌های 5200 و 10400 میلی آمپر متوقف شده است و شما آنان را در فروشگاه‌ها به ندرت بتوانید بیابید.

1- کد 20 رقمی روی بسته‌بندی

این اولین و آسانترین گام برای تشخیص پاور بانک اصل شیائومی است. تنها موارد نادری از نسخه‌های تقلبی، این آزمون را پشت سر می‌گذارند.

نسخه‌ی اصل: پاور بانک‌های اصلی شیائومی فروخته‌شده در چین با یک برچسب روی بسته‌بندی ارائه می‌شوند که با خراشیدن آن، یک کد 20 رقمی آشکار می‌شود. با وارد کردن این کد در وب‌سایت شیائومی، محصول اصل تأیید خواهد شد. به هرحال، پاور بانک‌های فروخته شده توسط کانال‌های رسمی در خارج از چین، این برچسب را ندارند. شما باید دنبال این برچسب بگردید، مگر اینکه بخواهید از یک فروشگاه معتبر رسمی خرید کنید.

پاوربانک شیائومی

نسخه‌ی تقلبی: پاور بانک‌های تقلبی معمولاً چنین برچسبی روی بسته‌بندی ندارند. حتی اگر موردی این برچسب را به همراه داشته باشد، تعداد دفعات پرس‌و‌جو شده در وب‌سایت شیائومی یک رقم بزرگی را نشان می‌دهد، زیرا اشخاص تقلبی با چاپ کردن آن کد روی برچسب‌های متعدد می‌خواهند در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنند.

پاوربانک شیائومی

2- طول و نام تجاری روی کابل یو اس بی

نسخه‌ی اصل: کابل میکرو یو اس بی  که به همراه نسخه‌ی اصل پاور بانک شیائومی است، هیچ علامت تجاری از شیائومی ندارد. اگر موردی دیدید که علامت تجاری شیائومی روی آن چاپ شده است، بدانید که تقلبی است.

برای پاور بانک‌های 20000 میلی آمپر، طول کابل یو اس بی حدود 13 اینچ است که یک آیکن رعد و برق روی انتهای میکرو یو اس بی چاپ شده است.

نسخه‌ی تقلبی: پاوربانک‌های تقلبی شیائومی معمولاً با یک کابل یو اس بی که علامت شیائومی روی آن درج شده است، به فروش می‌رسند. بسیاری از ما این علامت را به عنوان نشانه‌ای از محصول اصل می‌پنداریم.

3- شارژ Pass-Through

نسخه اصل: پاوربانک‌های اصل شیائومی، دارای قابلیت شارژ Pass-through هستند. این بدین معنی است که پاوربانک وقتی در حال شارژ است، یک تلفن همراه را نیز می‌تواند هم‌زمان شارژ کند.

نسخه‌ی تقلبی: پاور بانک تقلبی این قابلیت را ندارد و فقط خودش را شارژ می‌کند و هیچ جریانی به تلفن همراه متصل به خود منتقل نمی‌کند. در واقع وقتی تلفن همراه را شارژ می‌کند که شما شارژر را از پاوربانک جدا نمایید.

4- رنگ پورت‌های یو اس بی روی پاوربانک

نسخه‌ی اصل: قسمت جلویی پورت میکرو یو اس بی و یو اس بی استاندارد، یک رنگ سفید برنجی دارد.

نسخه‌ی تقلبی: اکثر پاور بانک‌های تقلبی یک پورت یو اس بی به رنگ سفید شیری دارند و یک پورت میکرو یو اس بی  سیاه‌رنگ دارند.

پاوربانک شیائومی

5- چاپ زیر پاوربانک

پاور بانک اصل : چاپ مایل به خاکستری دارد و روشنتر و واضح است. همچنین دارای بافت ویژه‌ای است که می‌توان با حرکت انگشت، آن را لمس کرد.

پاوربانک شیائومی

نسخه‌ی تقلبی: معمولاً کِدِرتر و بلوری و با جوهر مشکی است و گاهی اوقات چاپ واضحی ندارد.

6- عملکرد چراغ‌های ال ای دی در زمان استفاده

نسخه‌ی اصل: در این نسخه، چراغ‌ها در هنگام نمایش وضعیت برق روی پاوربانک چشمک می‌زنند.

در هر زمانی، نگه داشتن دکمه‌ی پاور، تمام چراغ‌های ال ای دی را خاموش خواهد کرد و وقتی دکمه رها شود، چراغ‌ها روشن می‌شوند.

چراغ‌ها به خوبی بسته‌بندی شده‌اند و حتی ذره‌ای نور به نواحی دیگر پاوربانک نشت نمی‌دهند.

نسخه‌ی تقلبی: وقتی دکمه‌ی پاور را یک بار فشار دهید، چراغ‌های ال ای دی چشمک می‌زنند. اگر دکمه را نگه دارید، چراغ‌ها خاموش نمی‌شوند. همچنین چراغ‌ها به خوبی بسته‌بندی نشده‌اند . معمولاً از پورت‌های یو اس بی نور پخش می‌کنند.

7- علامت تجاری روی پورت یو اس بی استاندارد

نسخه‌ی اصل: پاوربانک اصل یک علامت تجاری کوچک روی بدنه‌ی پورت یو اس بی استاندارد به همراه دارد. این علامت بسیار کوچک است، اما زیر نور طبیعی یا یک منبع نور به آسانی قابل مشاهده است.

پاوربانک شیائومی

نسخه‌ی تقلبی: نسخه‌های تقلبی، چنین علامتی ندارند.

8 – باتری‌های داخلی

اگر شما هنوز نتوانستید نسخه‌ی اصل را تشخیص دهید، پاوربانک را باز کنید و باتری‌های داخلی را چک کنید:

نسخه‌ی اصل: باتری‌ها دارای علامت تجاری برندهای بین‌المللی نظیر پاناسونیک، سامسونگ و ال جی هستند.

نسخه‌ی تقلبی: به صورت محلی تولید شده‌اند یا باتری‌هایی جعلی‌اند که عموماً صورتی‌رنگ هستند.

9- پاوربانک 20800 میلی آمپری وجود ندارد

نظرات زیادی درباره‌ی پاوربانک 20800 میلی آمپری وجود دارد. برخی فروشندگان وجود دارند که پاوربانک شیائومی با توان 20800 میلی آمپر می‌فروشند، اما شیائومی پاوربانکی با چنین توانی ندارد. بنابراین اگر خرده‌فروشی از چین یا یک فروشنده‌ی eBay دیدید که پاوربانکی با چنین توانی می‌فروشد، باید بدانید که یک پاوربانک تقلبی است.

10- لبه های برش خورده بدنه آلومینیومی

در مدل های 5000، 5200، 10000 و 10400 میلی آمپر ساعتی محل برش بدنه آلومینیومی همرنگ و دارای بافتی نزدیک به سایر نقاط، کاملاً صیقلی، یک‌دست و تمیز و در عین حال بدون خاصیت برندگی می‌باشند در حالی که در مدل‌های جعلی این برش گاهی یک یا چند مورد از ویژگی‌های بالا را ندارند.

پاوربانک شیائومی

بر خلاف سایر پاوربانک‌های شیائومی، در مدل 16000 میلی آمپر ساعتی لبه‌های انتهایی بدنه آلومینیومی پذیرای یک برش مضاعف 45 درجه با دستگاه‌های CNC نیز شده‌اند، به طوری که این ناحیه با تغییر زاویه پاوربانک و انعکاس نور به خوبی خودنمایی می‌کند. سایر ویژگی‌های نام‌برده برای چهار مدل دیگر در ابتدای این بند در مدل 16000 میلی آمپر ساعتی نیز صدق می‌کند.

اما در موارد جعلی اکثراً خبری از برش مضاعف 45 درجه نیست.

بنابراین با تشخیص پاور بانک اصل می‌توانید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید و از کیفیت محصولات شیائومی لذت ببرید. از طرفی با خرید پاور بانک اصل شیائومی، از خطرات پاور بانک تقلبی نیز اجتناب می‌نمایید.

پاوربانک شیائومی

واکنش شما نسبت به این مطلب چیست؟

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

مجله پوبل مجله اینترنتی پوبل به عنوان مکانی برای افزایش دانش و سطح آگاهی شما دوستان عزیز راه‌اندازی شد. هدف ما در مجموعه پوبل آشنایی همه مردم با حوزه‌های تکنولوژی، سرگرمی، هنری، علمی، وسایل نقلیه و سایر موارد است. امیدواریم مطالب مجله اینترنتی پوبل به نیازهای شما پاسخ دهد و شما را بیشتر با فناوری های جدید و روز آشنا کند. به امید فردایی با دانش بیشتر و افزایش معلومات همه مردم ایران