روش های تشخیص باتری اصل سامسونگ از تقلبی

برای تشخیص باتری اصلی سامسونگ از تقلبی نیاز به آشنایی با روش‌های این کار داریم. هفت روش کاربردی از روش های تشخیص باتری اصل سامسونگ را با ما بررسی کنید.

سپتامبر 7, 2020 - 08:45
 0  682
روش های تشخیص باتری اصل سامسونگ از تقلبی
روش های تشخیص باتری اصل سامسونگ از تقلبی

همه تلفن‌های همراه پس از حدودا چند سال استفاده، مشکلاتی پیدا می‌کنند. یکی از مشکلات شایع تلفن‌های همراه مشکلات باتری آنهاست. به دلیل شارژهای پی درپی، استفاده طولانی مدت، استفاده از تلفن به هنگام شارژ و بسیاری از دلایل دیگر باتری‌های تلفن‌ همراه پس از مدتی بازده قبلی خود را نداشته و بلا استفاده می‌شوند. در این زمان باید باتری را عوض کرد، اما از کجا می‌توانید بفهمید که باتری‌ای که خریده‌اید قابل اطمینان، باکیفیت و اصل است؟ در این مقاله از پوبل روش های تشخیص باتری اصل سامسونگ را برایتان شرح خواهیم داد.

روش های تشخیص باتری اصل سامسونگ

روش های تشخیص باتری اصل سامسونگ

اگر شما هم مانند بسیاری از کاربران دیگر «چگونه باتری اصل را از تقلبی سامسونگ تشخیص دهیم» و جملاتی از این قبیل را در اینترنت جستجو می‌کنید، می‌توانید از این مقاله بهره ببرید. برای تشخیص باتری اصلی سامسونگ از فیک می‌توانیم از روش‌هایی که این کارخانه برای امضا یا سخت‌تر کردن امکان جعل آن به کار برده، استفاده کنیم. در این قسمت این روش‌ها را به تفصیل شرح خواهیم داد.

روش اول: بسته بندی باتری و تاریخ ساخت

برای تشخیص باتری اصل از تقلبی سامسونگ، بسته بندی باتری اصل کیفیت خوبی داشته و می‌تواند از باتری محافظت کند. رنگ‌ها و حروف روی بسته بندی باتری طبیعی به نظر می‌رسند. تاریخ ساخت روی جعبه یا بسته بندی باتری را با تاریخ ساخت روی باتری مقایسه کنید. یکی از روش های تشخیص باتری اصل سامسونگ این است که در باتری‌های اصل تاریخ ساخت روی باتری با تاریخ ساخت روی جعبه یا بسته بندی آن یکی است. به عکس زیر دقت کنید:

روش های تشخیص باتری اصل سامسونگ

روش دوم: قسمت اتصال باتری به NFC و پوشش زیر ورقه باتری را چک کنید

برای تشخیص باتری اصلی سامسونگ می‌توانید اتصال داخلی NFC را چک کنید. بعد از باز کردن روکش پشتی باتری اصل باید بتوانید اتصال NFC را ببینید، اما در باتری‌های تقلبی این اتصال مشخص نیست. در باتری‌های اصل بعد از باز کردن روکش باید بتوانید روی چیپ NFC روکش دیگری ببینید. سطح باتری‌های اصل صاف و یک دست است. چیپ NFC باتری‌های تقلبی با برچسب‌های چاپی پوشیده شده است. سطح رویی این باتری‌ها برجسته، فاقد چیپ NFC بوده و شامل برچسب‌های چاپی است.

تشخیص باتری اصلی سامسونگ از تقلبی

در تشخیص باتری اصل سامسونگ دقت کنید که قسمت پشتی پوشش روی باتری اصل رنگی خاص، بین خاکستری و نقره‌ای دارد، اما این پوشش در باتری‌های تقلبی نقره‌ای و براق بوده و این تفاوت باتری اصلی و تقلبی سامسونگ است. با باز کردن پوشش یا ورقه پشتی روی باتری می‌توانید نوشته‌ای چاپی از شرکت سامسونگ را ببینید. سطح این قسمت شفاف و براق است. در مدل‌های تقلبی این قسمت چاپی وجود نداشته و سطح آن غیر شفاف است.

تشخیص باتری اصلی سامسونگ از فیک

روش سوم: با دقت بدنه باتری و حاشیه روکش آن را چک کنید

یک نحوه تشخیص باتری اصل از تقلبی سامسونگ این است که بسته بندی باتری را چک کنید. بسته بندی تقلبی غیر اصل، غیر معمول و زمخت بنظر رسیده و حاشیه‌های برجسته دارد. این در صورتی است که بسته بندی و سطح باتری اصل صاف بوده و حاشیه‌های آن مرتب به نظر می‌رسد. فاصله میان روکش یا روکش باتری اصل با بدنه بسیار ناچیز بوده و صاف، یک دست و مرتب به نظر می رسد؛ در صورتی که فاصله میان روکش باتری و بدنه در باتری‌های تقلبی زمخت، غیر معمول و شامل برچسب است.

تشخیص باتری اصل از تقلبی سامسونگ

روش چهارم: به نوع فونت باتری توجه کنید

طریقه تشخیص باتری اصل از تقلبی در گوشی سامسونگ از راه مقایسه فونت‌ها نیز امکان پذیر است. فونت‌های استفاده شده برای باتری اصل به رنگ سیاه و به صورت بولد بوده، اما فونت روی باتری‌های تقلبی به صورت باریک و ضعیف هستند.

روش پنجم: به پایه های باتری دقت کنید

یک روش تشخیص باتری اصل از تقلبی سامسونگ از طریق دقت به زاویه پایه‌های باتری امکان پذیر است. پایه‌های باتری اصل، ساختی دقیق و لبه‌های کوچک‌تر دارد، در حالیکه پایه‌های باتری تقلبی بزرگتر و زمخت‌تر به نظر می‌رسند.

راه های تشخیص باتری اصلی سامسونگ از تقلبی

روش ششم: به پوشش روی بدنه باتری دقت کنید

برای تشخیص باتری اصلی موبایل از تقلبی سامسونگ می‌توانید علامت‌های تضمینی، هشدارها و سریال نامبر روی پوشش باتری را بررسی کنید. به تفاوت آیکون‌ها، نوشته‌ها، لوگوی سامسونگ، علامت‌های +/-، میزان ضخامت خطوط اشکال موجود بر روی باتری اصل و تقلبی دقت کنید. همچنین صحت اطلاعات باتری از جمله میزان ظرفیت آن و محل ساخت را نیز بررسی کنید. علاوه بر این برای گوشی‌های دارای NFC عبارت Near Field Communication نیز روی پوشش باتری به چشم می‌خورد.

تفاوت باتری اصلی و تقلبی سامسونگ

 

روش هفتم: اتصالات باتری و حاشیه پایینی باتری

یکی از راه های تشخیص باتری اصلی سامسونگ از تقلبی در این نکته نهفته است که اتصالات باتری اصل فرو رفته و یا مسطح بوده و اتصالات باتری تقلبی برجسته است. حاشیه پایینی باتری در باتری‌های اصل بسیار باریک بوده و در باتری‌های تقلبی بسیار بیشتر است.

نحوه تشخیص باتری اصل از تقلبی سامسونگ

جمع بندی

در این مقاله با روش های تشخیص باتری اصل سامسونگ آشنا شدید و حالا می‌توانید با دقت در چندین نکته از اصل بودن باتری گوشی خود اطمینان حاصل کنید. به نظر شما سایر روش های تشخیص باتری اصل سامسونگ شامل چه روش‌هایی می‌شوند؟ چه روش‌های دیگری را برای این کار می‌شناسید؟ در ایران باتری‌های اصل سامسونگ را از کجا باید تهیه کرد؟ نظرات خود را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

واکنش شما نسبت به این مطلب چیست؟

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

مجله پوبل مجله اینترنتی پوبل به عنوان مکانی برای افزایش دانش و سطح آگاهی شما دوستان عزیز راه‌اندازی شد. هدف ما در مجموعه پوبل آشنایی همه مردم با حوزه‌های تکنولوژی، سرگرمی، هنری، علمی، وسایل نقلیه و سایر موارد است. امیدواریم مطالب مجله اینترنتی پوبل به نیازهای شما پاسخ دهد و شما را بیشتر با فناوری های جدید و روز آشنا کند. به امید فردایی با دانش بیشتر و افزایش معلومات همه مردم ایران