معرفی و بررسی بهترین کتاب های پائولو کوئیلو

پائولو کوئلیو نویسنده و شاعر خوش آوازه برزیلی است که آثارش در سراسر دنیا طرفداران بسیاری دارد. در این مطلب بهترین کتاب های پائولو کوئیلو را به شما معرفی خواهیم کرد.

سپتامبر 9, 2020 - 08:48
 0  740
معرفی و بررسی بهترین کتاب های پائولو کوئیلو
معرفی بهترین کتاب های پائولو کوئیلو

پائولو کوئلیو (Paulo Coelho) نویسنده شهیر برزیلی است که خالق آثار فاخر و ارزشمندی بوده و کتاب‌هایش در سراسر دنیا طرفداران بسیاری دارند. زندگی شخصی پائولو کوئلیو به خودی خود می‌تواند یک کتاب ارزشمند، مملو از درس‌ها و تجارب زندگی باشد که ارزش چندین بار خواندن را دارد. او زندگی سختی را پشت سرگذاشته و به راحتی به پائولو کوئلیویی که امروز می‌شناسیم، تبدیل نشده است.

کتاب های پائولو کوئیلو

افکار و مضامین کتاب های پائولو کوئلیو تاثیرات عمیقی بر ذهن و طرز تفکر میلیون‌ها انسان در سراسر دنیا داشته و دید آنها را نسبت به زندگی تغییر داده است. بسیاری از منتقدان ادبی لقب «کیمیاگر واژه‌ها» را به پائولو کوئلیو داده‌اند و همواره آثار او را تحسین کردند. به همین بهانه در ادامه این مقاله فرهنگی از پوبل بهترین و پرفروش ترین کتاب های پائولو کوئیلو را معرفی کرده و شما را با قلم و طرز تفکر این نویسنده محبوب آشنا خواهیم کرد.

پائولو کوئیلو کیست؟

پائولو کوئلیو یکی از تاثیرگذارترین نویسنده‌های معاصر است که شهرت و محبوبیت جهانی دارد. او در تاریخ 24 آگوست 1947 (1 شهریور 1326) در شهر ریودوژانیرو برزیل در یک خانواده مذهبی و متوسط به دنیا آمد و یک خواهر کوچک‌تر از خود دارد. پدر او مهندس و مادرش خانه‌دار بود و سخت‌گیری بسیاری برای تربیت و آموزش پائولو کوئلیو داشتند. والدین پائولو او را در سن 7 سالگی به مدرسه عیسوی‌ها فرستادند. این مدرسه تاثیرات مخربی بر روان و رفتارش داشت و به هیچ عنوان با روحیات او سازگار نبود. عقاید مذهبی که در این مدرسه به پائولو تحمیل شد، مشکلات شخصیتی بسیاری را برایش به وجود آورد.

پرفروش ترین کتاب های پائولو کوئیلو

پدر و مادر او دوست داشتند فرزندشان مهندس شود و پیشه پدرش را دنبال کند، اما پائولو کوئلیو از همان دوران نوجوانی به نویسندگی علاقه داشت و این موضوع را با خانواده‌اش مطرح کرده بود. فشارهای والدین، روحیه پرخاشگری را در پائولو کوئلیو برانگیخت و باعث شد برخی قواعد و اصول خانوادگی را زیر پا بگذارد و پدر و مادرش گمان می‌کردند که این رفتارها ناشی از فشارهای روحی و روانی است. همین تفکر باعث شد تا پائولو کوئلیو در سن 17 سالگی دو مرتبه در بیمارستان روانی بستری شود و تحت درمان الکتروشوک قرار گیرد.

پائولو کوئلیو پس از بیرون آمدن از بیمارستان روانی با یک گروه تئاتر آشنا شد و همزمان به روزنامه نگاری نیز مشغول شد. اما از نظر طبقه متوسط آن زمان، تئاتر سرچشمه فساد و رذایل اخلاقی بود و به همین دلیل پدر و مادر پائولو کوئلیو برای بار سوم او را به بیمارستان روانی فرستادند. پس از آن سرخورده‌تر از قبل شد، اما روانپزشک به آنها گفته بود که پائولو دیوانه نیست و نیازی ندارد که تحت درمان باشد؛ او فقط باید راهش را در زندگی پیدا کرده و یاد بگیرد که چگونه باید با زندگی رو به رو شود.

کتاب های Paulo Coelho

پائولو کوئلیو پس از پشت سر گذاشتن این بحران، دیگر مسیر خود را در زندگی پیدا کرد و به دنبال علاقه همیشگی خود یعنی نویسندگی رفت. اولین کتاب معروف پائولو کوئلیو پس از نوشتن چندین کتاب نه چندان موفق، کتاب «خاطرات یک مغ» بود که با استقبال خوبی از سوی خوانندگان مواجه شد و به شهرت جهانی رسید. کتاب های پائولو کوئیلو به بیش از 50 زبان دنیا ترجمه شده‌اند و در سراسر دنیا از محبوبیت خاصی برخوردار هستند. «عشق» و «ایمان» مضامین اصلی کتاب های پائولو کوئیلو هستند و تقریبا در تمام آثار او، این دو مفهوم کاملا ملموس و مشهود است.

بهترین کتاب های پائولو کوئیلو

حال که تا حدودی با سرگذشت پائولو کوئیلو آشنا شدید، در این بخش بهترین و معروف‌ترین کتاب های Paulo Coelho را به شما معرفی کرده و هریک را به صورت مختصر مورد نقد و بررسی قرار می‌دهیم.

 

کتاب کیمیاگر – The Alchemist

بهترین کتاب های پائولو کوئیلو

 • سال نشر: 1988 میلادی
 • ترجمه: حسین نعیمی، مهدی صائمی
 • ناشران فارسی: نشر ثالث، انتشارات پر

کتاب کیمیاگر یکی از معروف‌ترین و بهترین کتاب های پائولو کوئیلو محسوب می‌شود که بالغ بر از 65 هزار نسخه از آن به فروش رفته و به بیش از 52 زبان دنیا ترجمه شده است. این کتاب یکی از کتاب‌های محبوب و پرطرفدار در سراسر دنیاست که زندگی افراد بسیاری را دگرگون کرده است. کتاب کیمیاگر یک اثر روانشناختی است که خواننده را به تفکر و تامل دعوت می‌کند. پائولو کوئیلو در کتاب کیمیاگر، مخاطب را به دنبال کردن آرزوهایش ترغیب می‌کند و بر این باور است که انسان باید برای رسیدن به آمال و آرزوهایش تلاش کند و محقق شدن آنها را غیر ممکن نپندارد.

کتاب کیمیاگر روایتگر داستان زندگی پسری جوان به نام «سانتیاگو» است که برای پیدا کردن گنجی مدفون و پنهان، زادگاه خود را ترک کرده و به شمال آفریقا می‌رود. سانتیاگو در این مسیر با افراد مختلفی مواجه می‌شود که همه آنها، این پسر را به ادامه مسیرش تشویق کردند.

بخشی از کتاب:

راز آینده در اکنون است. اگر به اکنون توجه بسپاری می‌توانی آن را بهتر کنی و اگر اکنون را بهتر کنی، آنچه پس از آن رخ خواهد داد نیز بهتر خواهد شد. به ندای قلبت گوش بسپار، قلبت همه چیز را می‌داند. چون روح جهان را می‌بیند و یک روز به نزدش باز خواهد گشت.

 

کتاب کنار رود پیدرا نشستم و گریستم – By the River Piedra I Sat Down and Wept

کتاب های پائولو کوئیلو

 • سال نشر: 1994 میلادی
 • ترجمه: آرش حجازی، حسین نعیمی
 • ناشران فارسی: انتشارات کاروان، نشر ثالث

کتاب کنار رود پیدرا نشستم و گریستم نیز یکی دیگر از بهترین کتاب های پائولو کوئیلو محسوب می‌شود که موضوع اصلی آن درباره عشق است. کوئیلو در این کتاب ادعا می‌کند که عشق می‌تواند انسان را به بهشت یا جهنم ببرد، اما همیشه ما را به همان جایی که باید می‌رساند. این اثر در واقع یک مجموعه سه بخشی به نام «مجموعه در روز هفتم» بوده که دو کتاب دیگر پائولو کوئیلو یعنی کتاب «ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد» و «شیطان و دوشیزه پریم» را شامل می‌شود. این سه گانه جذاب در واقع روایتگر یک هفته از زندگی انسان‌های معمولی است که هر کدام خود را در مقابل عشق، مرگ و قدرت می‌بینند.

داستان کتاب کنار رود پیدرا نشستم و گریستم درباره زندگی دختر جوانی به نام «پیلار» است که پس از گذشت سال‌ها، معشوقه دوران کودکی خود را پیدا می‌کند. اما او دیگر تغییرات زیادی کرده و دائما در مراسمات و جلسات مذهبی شرکت می‌کند. این کتاب روایتگر یک هفته از زندگی پیلار است که نشان می‌دهد یک بازه زمانی کوتاه می‌تواند تحولات و دگرگونی‌های عظیمی را در زندگی انسان به وجود آورد. در نهایت عشق میان دو شخصیت، آنها را به معشوق حقیقی یعنی خداوند می‌رساند.

بخشی از کتاب:

کسی که می‌تواند بر قلبش غلبه کند می‌تواند جهان را فتح کند. می‌دانم که عشق و سد مثل همند اگر بگذاری ترک کوچکی ایجاد شود که فقط باریکه آبی از آن بگذرد اندک اندک تمام دیواره را فرو می‌ریزد و لحظه‌ای می‌رسد که در آن هیچ کس دیگر نمی‌تواند جلوی جریان آب را بگیرد.

 

 کتاب برنده تنهاست – The Winner Stands Alone

کتاب های Paulo Coelho

 • سال نشر: 2008 میلادی
 • ترجمه: آرش حجازی، پروانه طاهری
 • ناشران فارسی: انتشارات کاروان، انتشارات عطر کاج

کتاب برنده تنهاست نیز یکی دیگر از محبوب‌ترین کتاب های پائولو کوئیلو است که علیرغم سایر کتاب‌هایش که دارای مضامین عاشقانه و عارفانه است، به معرفی فرهنگ غرب و تاثیرات هولناک آن بر جوانان می‌پردازد. هرچند این کتاب نیز در بطن خود دارای مضامین ژرف و عارفانه بسیاری است که با اندکی تامل می‌توان به عمق اندیشه‌های پائولو کوئیلو پی برد.

خواننده در این کتاب با جلوه‌ها و فرهنگ غرب آشنا می‌شود که با زرق و برقی پوچ، جوانان را مانند آهنربا به سوی خود جذب می‌کند. مد، سینما و شهرت سه مضمون اصلی کتاب برنده تنهاست را تشکیل می‌دهند و در کنار آن ابتذالی که جوانان را از عناصر معنویت دور می‌کند را به شدت مورد تمسخر و نکوهش قرار می‌دهد. خود پائولو کوئیلو این کتاب را به عنوان تصویر فوری از جهانی که در آن زندگی می‌کنیم در نظر می‌گیرد.

داستان کتاب برنده تنهاست در طول 24 ساعت و در جشنواره کن روایت می‌شود. این کتاب درباره  مردی به نام «ایگور مالف» بوده که به کن آمده تا فارغ از آنکه ببیند در این جشنواره چه می‌گذرد، همسر سابق خود که تنها عشق زندگی‌اش است را پیدا کند.

بخشی از کتاب:

به تدریج و در طول سال‌ها ما به موجوداتی میان مایه تبدیل می‌شویم و دیگر افرادی عجیب و غریب و پرشور به نظر نمی‌رسیم. پیری یک ننگ تلقی می‌شود، نه دانایی. مردم تصور می‌کنند کسی که بیش از پنجاه سال سن دارد، نمی‌تواند با سرعت تغییر دنیای امروز همراه شود.

 

کتاب ورونیکا تصمیم می گیرد بمیرد – Veronika Decides to Die

پرفروش ترین کتاب های پائولو کوئیلو

 • سال نشر: 1998 میلادی
 • ترجمه: حسین نعیمی، آرش حجازی
 • ناشران فارسی: نشر ثالث، انتشارات کاروان

کتاب ورونیکا می‌خواهد بمیرد نیز یکی دیگر از بهترین کتاب های پائولو کوئیلو است که دومین کتاب از مجموعه سه‌گانه «در روز هفتم» محسوب می‌شود و روایتگر شیفتگی جنون آمیز دختری به نام ورونیکا است که ظاهرا در زندگی خود مشکلی ندارد، اما به پوچی رسیده و می‌خواهد خودکشی کند. این کتاب بیشتر درباره مسئله جنون و سرگشتگی افرادی است که تنها به دلیل آنکه مانند سایر مردم فکر نمی‌کنند، قربانی قضاوت‌های آنها می‌شوند.

کتاب ورونیکا می‌خواهد بمیرد روایتگر زندگی دختر 24 ساله‌ای به نام «ورونیکا» است که دچار پوچی شده و تصمیم می‌گیرد دیگر به زندگی ادامه ندهد. او هرچه به سوی مرگ می‌رود در نهایت با زندگی مواجه می‌شود. ورونیکا نزدیک یک هفته بین مرگ و زندگی سرگردان و حیران است و آگاهی از مرگ، باعث می‌شود که حقیقت زندگی را کشف کرده و کارهایی که قبلا نکرده را انجام دهد.

بخشی از کتاب:

حقیقت این است که انسان‌ها از شنیدن بدبختی دیگران خوشحال می‌شوند. چون باعث می‌شود باور کنند که خوشبختند!

 

کتاب مکتوب – Maktub

کتاب های پائولو کوئیلو

 • سال نشر: 1994 میلادی
 • ترجمه: آرش حجازی، بهارم جعفری
 • ناشران فارسی: انتشارات کاروان، نشر محراب دانش

کتاب مکتوب نیز یکی دیگر از پرطرفدارترین کتاب های Paulo Coelho محسوب می‌شود که مجموعه‌ای از نوشته‌های مختصر و کوتاه، حکایات و اندیشه‌های نویسنده است و برداشت‌های او از جهان هستی را روایت می‌کند. کوئیلو در مقدمه این کتاب می‌گوید:

مکتوب، کتابی از نصایح و پند نبوده، بلکه مجموعه‌ای از تجربیات حاصله است. قسمت اعظم آن تشکیل شده از آموزش‌های استادم به من در طی 11 سال طولانی از همزیستی در کنار یکدیگر می‌باشد. بخش‌های دیگر، قطعه داستان‌هایی از دوستان و یا اشخاصی است که با آنها حداقل یکبار تماس و برخورد داشته‌ام، اما برای من پیام‌هایی فراموش نشدنی به همراه داشتند.

پس از موفقیت کتاب مکتوب، کوئیلو کتاب دومین مکتوب را نیز در همین سبک و سیاق نوشت که این اثر هم با استقبال خوبی از سوی خوانندگان مواجه شد.

بخشی از کتاب:

ما همه نیازمند عشقیم. عشق بخشی از سرشت انسانی است، به همان اندازه خوردن، نوشیدن و خفتن. گاهی به هنگام تماشای یک غروب زیبا، خود را کاملا تنها می‌یابیم و می‌اندیشیم: این زیبایی اهمیت ندارد، چون کسی را ندارم تا در این زیبایی با او سهیم شوم.

 

کتاب شیطان و دوشیزه پریم – The Devil and Miss Prym

بهترین کتاب های پائولو کوئیلو

 • سال نشر: 2009 میلادی
 • ترجمه: آرش حجازی
 • ناشران فارسی: انتشارات کاروان

کتاب شیطان و دوشیزه پریم نیز یکی دیگر از بهترین کتاب های پائولو کوئیلو محسوب می‌شود که سومین کتاب از مجموعه سه‌گانه «در روز هفتم» است و به موضوع و تقابل همیشگی خیر و شر پرداخته است. در یک طرف داستان، خدای یگانه و در طرفی دیگر نیز شیطان رجیم قرار دارد. این کتاب نیز یک هفته از زندگی شخصیت اصلی داستان را روایت می‌کند که با مسائل عشق، قدرت و مرگ دست و پنجه نرم می‌کنند.

داستان کتاب شیطان و دوشیزه پریم درباره دختر یتیمی است که در یک دهکده دور افتاده، خدمتکاری می‌کند و تنها جوانی است که هنوز دهکده را ترک نکرده است. این دختر از زندگی خود بیزار است و بر این باور است که عمرش در این دهکده تباه می‌شود تا اینکه شیطان وارد این دهکده می‌شود و…

بخشی از کتاب:

مردی با اسب و سگش در جاده‌ای راه می‌رفتند. هنگام عبور از کنار درخت عظیمی، صاعقه‌ای فرود آمد و آنها را کشت. اما مرد نفهمید که دیگر این دنیا را ترک کرده است و همچنان با دو جانورش پیش رفت. گاهی مدت‌ها طول می‌کشد تا مرده‌ها به شرایط جدید خودشان پی ببرند.

 

ما در این مقاله مروری بر سرگذشت پائولو کوئیلو و بهترین آثار او داشتیم. مضامین کتاب های پائولو کوئیلو عمدتا حول محور عشق و عرفان می‌چرخد و به همین دلیل برای مخاطبان بسیار جذاب است. شما تاکنون کدامیک از کتاب های پائولو کوئلیو را خواندید؟ به نظر شما بهترین کتاب این نویسنده محبوب برزیلی کدام است؟

واکنش شما نسبت به این مطلب چیست؟

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

مجله پوبل مجله اینترنتی پوبل به عنوان مکانی برای افزایش دانش و سطح آگاهی شما دوستان عزیز راه‌اندازی شد. هدف ما در مجموعه پوبل آشنایی همه مردم با حوزه‌های تکنولوژی، سرگرمی، هنری، علمی، وسایل نقلیه و سایر موارد است. امیدواریم مطالب مجله اینترنتی پوبل به نیازهای شما پاسخ دهد و شما را بیشتر با فناوری های جدید و روز آشنا کند. به امید فردایی با دانش بیشتر و افزایش معلومات همه مردم ایران