چگونه با کمک تکنولوژی می‌توان باعث کاهش تصادفات رانندگی شد؟

در این مقاله به معرفی برخی از انواع تکنولوژی خودرو که به کاهش تصادفات رانندگی کمک می‌کنند، و برخی از لوازم جانبی خودرو می‌پردازیم.

جولای 30, 2020 - 12:54
 0  901
چگونه با کمک تکنولوژی می‌توان باعث کاهش تصادفات رانندگی شد؟
تکنولوژی چگونه به کاهش تصادفات رانندگی کمک می کند؟

امروزه بکارگیری فناوری در صنعت خودرو رو به افزایش بوده و دستاوردهای جدید این عرصه حتی برخی از عملکردهای رانندگی را نیز تغییر داده‌اند. با این حساب دنیای خودرو این روزها شاهد فناوری‌های نوینی است که علاوه بر آسایش و آرامش برای سرنشینان، ایمنی و امنیت را به ارمغان می‌آورد تا در سایه استفاده از این فناوری‌ها بتوانیم شاهد کاهش تصادفات رانندگی باشیم. درواقع می‌توانیم بگوییم، همان‌طور که فناوری گرم‌کن صندلی آسایش دلپذیری را برای سرنشینان به ارمغان می‌آورد، سیستم‌هایی همچون کروزکنترل و سیستم‌های هشدار تصادف نیز در مواقع حساس به داد راننده می‌رسند تا از تصادفات احتمالی جلوگیری شود.

البته خاطر نشان می‌کنیم که نباید به امید تکنولوژی خودرو ماند و رانندگی بی‌دقت را در پیش گرفت بلکه به عنوان یک راننده، همیشه باید با حواس جمع رانندگی کرد. درواقع ابزارهای جدید و تکنولوژی‌های خودرو در زمینه افزایش ایمنی در زمان‌هایی که اشتباهاتی رخ می‌دهند و یا حوادثی غیرقابل پیش‌بینی در حال وقوع هستند، مفید خواهند بود. با پوبل همراه باشید تا در ادامه با برخی از انواع تکنولوژی خودرو که به کاهش تصادفات رانندگی نیز کمک می‌کنند، آشنا شویم.

 ترمز خودکار اضطراری (AEB)

ترمز خودکار اضطراری (Automatic Emergency Braking) یکی از دستاوردهای جدید دنیای فناوری در صنعت خودرو است که تصادفات قریب‌الوقوع را به راننده هشدار می‌دهد. همچنین این سیستم در شرایط یاد شده با استفاده از حداکثر توان ظرفیت ترمز خودرو به کمک راننده می‌آید. با استفاده از این تکنولوژی خودرو، در وضعیت بحرانی زمانی که راننده هم پاسخ و عکس‌العملی نشان نمی‌دهد، ترمز خودکار اضطراری یا همان AEB می‌تواند به طور مستقل وارد عمل شود.

ترمز خودکار اضطراری (Automatic Emergency Braking)

به طورکلی ترمزهای AEB در سه دسته مختلف عرضه می‌شوند. این سه دسته عبارت‌اند از:

  • سیستم ترمز اضطراری کم سرعت: این سیستم برای استفاده در خیابان‌های شهر و شناسایی دیگر خودروها در جلوی خودرویی که از این ترمز استفاده شده است، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سیستم برای جلوگیری از تصادفات رانندگی و آسیب‌های جزئی مناسب خواهد بود.
  • سیستم سرعت بالاتر: این سیستم تا 200 متر جلوی خودرو را اسکن می‌کند و در سرعت بالاتر نیز با رادار طولانی‌تری که دارد، هماهنگ خواهد بود.
  • ترمز عابر پیاده: در این فناوری احتمال برخورد خودرو با عابر پیاده بررسی می‌شود و در صورت خطرناک بودن وضعیت، اقدامات لازم از سوی ترمز خودکار اضطراری انجام خواهد شد.

 دوربین دید عقب (Back Up Camera)

هر چند دوربین دید عقب تکنولوژی چندان جدیدی محسوب نمی‌شود اما باید بگوییم که این ویژگی یک دستاورد بسیار مفید در تکنولوژی خودرو محسوب می‌شود. گفتنی است که فناوری دوربین دید عقب معمولا برای جلوگیری از حوادث و تصادفات رانندگی در سرعت کم به‌عنوان مثال در پارکینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سیستم از یک دوربین 360 درجه که ترکیبی از سنسورها و دوربین‌های مختلف در اطراف ماشین و یک نمایشگر در داخل ماشین است، تشکیل شده است. درواقع فناوری یاد شده کمک خواهد کرد تا راننده دید خوبی نسبت به آنچه در عقب خودرو موجود است داشته باشد.

دوربین دید عقب (Back Up Camera)

اگر ماشین در حرکت به عقب به شیء یا خودرویی دیگر نزدیک شود، دید عقب قبل از برخورد ماشین به راننده هشدار خواهد داد. این در حالی است که این سیستم یکی از فناوری‌های ارزان در جهت تامین ایمنی خودرو محسوب می‌شود.

 فرماندهی خودکار (Auto-Steering)

امروزه بسیاری از خودروهای مدرن دارای قابلیت کنترل خودکار هستند. البته این بدین معنی نیست که فرمان خودرو در این خودروها می‌تواند نقش راننده را داشته باشد. اما در شرایط خاص کنترل را در دست می‌گیرد و از تصادفات احتمالی نیز جلوگیری می‌کند. همچنین خوب است اشاره کنیم که بسیاری از فناوری‌های فرماندهی خودکار در چهارراه‌ها با سیستم ترمز اضطراری کار می‌کنند.

فرماندهی خودکار (Auto-Steering)

 چراغ LED هدلایت جلوی خودرو

چراغ‌های LED در چراغ جلوی خودروها برای رانندگی در شب، موضوعی مهم محسوب می‌شوند. این چراغ‌ها نسبت به چراغ‌های هالوژنی روشنایی بیشتری دارند و می‌توانند مسافت بیشتری را روشن کنند. همچنین گفتنی است که چراغ‌های LED طول عمر بیشتری نیز خواهند داشت. با این حساب علاوه بر روشنایی بیشتر، صاحبان خودرو می‌توانند از عملکرد خوب این چراغ‌ها نیز بهره‌مند شوند.

چراغ LED هدلایت جلوی خودرو/ LED Headlights

درواقع این چراغ‌ها 80 درصد انرژی دریافتی را به روشنایی تبدیل می‌کنند. این در حالی است که میزان هدر رفت انرژی در این نوع از چراغ‌های LED تنها 20 درصد خواهد بود. پس می‌توانیم شاهد نور باکیفیتی از این چراغ‌ها باشیم. از طرف دیگر خوب است بدانید که هرچند نور این چراغ‌ها بیشتر است، اما در عین حال برای رانندگانی که از مقابل می‌آیند نیز خطری ایجاد نمی‌کنند. همان‌طور که اشاره کردیم مصرف کم انرژی و کارایی بالا از مزایای خوب این نوع از چراغ‌ها در چراغ جلوی خودرو است.

 سیستم هشدار خروج از خط / هشدار حرکت بین خطوط

هشدار خروج از خط (Lane Departure Warning) برای مواقعی مفید است که راننده به دلیل اشتباهات رانندگی از خط خارج می‌شود. این سیستم دقت بالایی دارد، به‌طوری که حتی اگر راننده لحظه‌ای به رادیو نگاه کند و خودرو از خط خارج شود، به راننده هشدار لازم را به روش‌های مختلف اعلام خواهد کرد. مکانیزم کار این سیستم به این صورت است که هشدار آن می‌تواند به صورت صوتی، ارتعاشی و یا هشداری دیداری باشد. به‌طورکلی می‌توان گفت که دو نوع از این سیستم‌های هشدار دهنده در دنیای تکنولوژی خودرو برای کاهش تصادفات رانندگی وجود دارد:

  • سیستم‌هایی که هنگام خروج از خط، به راننده هشدار می‌دهند.
  • سیستم‌هایی که با نام سیستم هشدار حرکت در بین خطوط (Lane Keeping System) نیز شناخته می‌شوند و زمانی به راننده هشدار می‌دهند که راننده کاری برای بین خط نگه داشتن خودرو انجام ندهد. این سیستم‌ها تا جایی که می‌توانند به طور خوردکار خودرو را در بین خطوط هدایت خواهند کرد.

هشدار خروج از خط (Lane Departure Warning)

درواقع فناوری هشدار حرکت در بین خطوط دارای سیستم پیشرفته‌تری است و حتی می‌تواند باعث حرکت اتومبیل در بین خطوط نیز شود. این موضوع می‌تواند در شرایط خطرناک که ماشین‌ها در خطوط دیگر به صورت مخالف به سمت خودرو حرکت می‌کنند در جلوگیری از تصادفات رانندگی بسیار مفید باشد. معمولا خودروهای بهره‌مند از چنین فناوری‌هایی دارای دوربین‌هایی هستند که در جلوی خودرو و در مواردی در عقب خودرو نیز نصب خواهند شد.

 سیستم هشدار دنده عقب (Rear Cross-Traffic Alert)

سیستم هشدار دنده عقب به دوربینی در عقب خودرو مجهز است که راننده را از نزدیک شدن به اشیا، دیوار و عابر پیاده در دنده عقب مطلع خواهد کرد. درواقع این نوع از هشدارها برای خروج از پارکینگ بسیار کمک کننده هستند. چراکه احتمال برخورد با اشیا و تصادف را گوشزد می‌کنند.

سیستم هشدار دنده عقب (Rear Cross-Traffic Alert)

 سیستم کروز کنترل خودکار (Autonomous Cruise Control)

کروز کنترل خودکار که معمولا در خودروها با نام ACC  دیده می‌شود، یکی از فناوری‌هایی است که قدمت بالایی در عرصه تکنولوژی خودرو دارد و باعث خواهد شد تا رانندگی در فاصله زیاد برای راننده خسته کننده نباشد. درواقع این سیستم می‌تواند به صورت خودکار سرعت خودروی شما را تنظیم کند و فاصله‌ای امن را بین خودروی شما و خودروی جلویی در جاده به ارمغان آورد. بدین ترتیب به عنوان راننده می‌توانید از مزایای کروزکنترل خودکار لذت ببرید و با خیال آسوده‌تری به رانندگی بپردازید. درواقع با استفاده از این فناوری نیازی به پا به ترمز بودن‌های طولانی‌مدت نخواهد بود.

سیستم کروز کنترل خودکار (Autonomous Cruise Control)

این در حالی است که نسل جدید کروز کنترل‌ها با نام کروز کنترل انطباقی یا Adaptive Cruise Control شناخته می‌شوند. درواقع این تکنولوژی از سیستمی پیچیده‌تر و کارآمدتر سود می‌برد و با کمک سنسورهای حرکتی و همین‌طور رادارها می‌تواند جاده و المان‌های آن را مورد بررسی قرار دهد. درنتیجه داده‌های بدست آمده را به ECU یا همان کامپیوتر خودرو ارسال می‌کند و در آنجا با استفاده از هوش مصنوعی می‌تواند سرعت خودرو را نسبت به جاده تنظیم کند.

 هشدار برخورد از جلو (Forward Collision Warning)

هشدار برخورد از جلو یا Forward Collision Warning با نام FCW نیز شناخته می‌شود. این سیستم در اکثر خودروهایی که به سیستم کمک راننده مجهز هستند، می‌تواند با دوربین‌های کمکی و سنسورهای مختلف مسیر جلوی خودرو را بررسی کنند. در صورتی که مانعی جلوی خودرو باشد، پیغامی از سوی ECU برای راننده ارسال می‌شود. این پیغام درواقع از طریق صدا، چراغ چشمک زن یا ارتعاش به داخل خودرو ارسال خواهد شد.

هشدار برخورد از جلو (Forward Collision Warning)

گفتنی است که تکنولوژی هشدار برخورد از جلو در اکثر خودروها از دو روش اعلام هشدار استفاده می‌کنند. یکی از روش‌های مرسوم، استفاده از چراغ چشمک زنی است که در بخش میانی داشبورد نصب می‌شود و دیگری نیز سیستم صوتی است که احتمال برخورد با جلو را از طریق صدایی به اطلاع راننده می‌‍رساند. با این حال می‌توانیم بگوییم که سیستم‌های یاد شده در عمل اصلی تفاوتی با هم ندارند و تنها خروجی‌ها و نوع اطلاع رسانی‌های متفاوتی خواهند داشت.

 سیستم هشدار نقاط کور (Blind-Spot Warning)

توانایی کنترل بر روی همه نقاط خودرو در رانندگی موضوعی مهم است. در این راستا باید بگوییم، هرچقدر که راننده فرد ماهری باشد همیشه ممکن است نقاط کوری وجود داشته باشند که از دیدش پنهان بمانند. این نقاط گاه می‌توانند مشکلاتی را نیز ایجاد کنند. به طوری که سالانه هزاران تصادف به این دلیل در جهان اتفاق می‌افتد.

سیستم هشدار نقاط کور (Blind-Spot Warning)

به‌عنوان مثال تصور کنید که هنگام رانندگی بخواهید تغییر مسیر دهید و اینکه لاین حرکت خود را تغییر دهید. اینجا است که اهمیت سیستم هشدار نقاط کور خود را نشان می‌دهد. درواقع اگر شما بهترین و دقیق‌ترین آینه‌ها را هم در اختیار داشته باشید، باز همه نمی‌توانید به همه نقاط کور ماشین تسلط پیدا کنید. این تکنولوژی خودرو به شما کمک خواهد کرد تا از وجود خودروهای دیگر در اطراف خودروی خود مطلع شوید. با این حال خوب است اشاره کنیم که فناوری یاد شده معمولاً از حسگری در آینه بغل ماشین برای شناسایی نقاط کور در جهت کاهش تصادفات رانندگی کمک می‌گیرد.

 استفاده از لوازم جانبی مخصوص خودرو

علاوه بر تجهیزات و فناوری‌های ایمنی امروزی در داخل خودرو، استفاده از برخی لوازم جانبی نیز می‌تواند در کاهش تصادفات رانندگی مؤثر باشد. درواقع استفاده از گوشی تلفن همراه در زمان رانندگی به معضلی تبدیل شده است که گاه منجر به صدمات و تصادفات جبران‌ناپذیری خواهد شد. از این رو لوازم جانبی همچون هندزفری، پایه موبایل و … باعث خواهند شد تا استفاده مستقیم کاربر از تلفن همراه در حین رانندگی کمتر باشد و درنتیجه راننده بتواند کنترل بهتری از خودروی خود به عمل آورد. در این راستا و در ادامه به معرفی برخی از این لوازم جانبی که استفاده آن‌ها در خودرو می‌تواند مفید باشد، می‌پردازیم.

معرفی چند نمونه از نگهدارنده‌های موبایل در خودرو

نگهدارنده موبایل یکی از لوازم جانبی مفید است که در خودرو می‌تواند موبایل راننده را به یک نمایشگر تبدیل کند. از این رو راننده قادر خواهد بود استفاده راحت‌تری از نقشه و یا سایر اپلیکیشن‌های مسیریابی مورد نیاز خود داشته باشد. گفتنی است با استفاده از چنین لوازمی راننده می‌تواند سفر ایمن‌تری را نیز برای خود رقم بزند. اما همچنان باید توجه داشته باشد که بتواند استفاده فیزیکی از موبایل را در زمان رانندگی به حداقل ممکن برساند یا حتی‌المقدور از چنین لوازم جانبی کمک بگیرد. یکی از این لوازم جانبی نگهدارنده موبایل است که توسط شرکت‌های مختلف در انواع گوناگونی تولید می‌شود.

پایه نگهدارنده موبایل یسیدو مدل C13

پایه نگهدارنده موبایل یسیدو مدل C13Yesido C13 Phone Holder

قابلیت شارژندارد
ريموت عکاسیندارد
مناسب برایگوشی های 3.5 تا 6 اینچی

این پایه نگهدارنده می‌تواند نقش مؤثری در کاهش تصادفات رانندگی داشته باشد. پایه نگهدارنده موبایل مدل C13 محصولی از شرکت Yesido است که این شرکت با تولید چنین وسیله‌‌ کاربردی و در عین حال باکیفیتی توانسته است رضایت مشتریان را جلب کرده و تجربه خوبی را در استفاده از آن برای کاربران رقم بزند. این وسیله جانبی بدنه‌ای از جنس پلاستیک سخت دارد و می‌تواند موبایل‌هایی در اندازه 3.5 تا 6 اینچی را در خود جای بدهد.

علاوه بر این، پایه نگهدارنده C13 به راحتی بر روی داشبورد ماشین قابل نصب بوده و همچنین می‌توان آن را در حالت افقی و عمودی برای نگهداری موبایل تنظیم کرد. گفتنی است که چرخش 360 درجه نیز از دیگر ویژگی‌های این پایه نگهدارنده محسوب می‌شود. جالب است بدانید که پایه موبایل C13 در سه نسخه جذاب با ترکیب رنگ‌های زرد -مشکی، خاکستری-سفید و سبز-سفید قابل انتخاب است.

پایه نگهدارنده موبایل هوکو مدل CA21

پایه نگهدارنده موبایل هوکو مدل CA21Hoco CA21 Phone Holder

قابلیت شارژندارد
ريموت عکاسیندارد
مناسب برایگوشی های 3.5 تا 7 اينچی

هوکو نیز از شرکت‌های فعالی است که در زمینه تولید لوازم جانبی مناسب خودرو نیز فعالیت می‌کند. یکی از محصولات این شرکت در زمینه کمک به تکنولوژی خودرو، پایه نگهدارنده هوکو مدل CA21 است. جنس این پایه از پلاستیک سخت و سیلیکون بوده که با این حساب مقاومت بالایی در برابر ضربات مختلف نیز خواهد داشت.

گفتنی است که پایه یاد شده می‌تواند گوشی‌های 3.5 تا 7 اینچی را نگهداری کند و به راحتی نیز بر روی داشبورد خودرو نصب شود. جالب است بدانید که شرکت هوکو در طراحی این پایه عملکرد منحصربه‌فردی را به نمایش می‌گذارد به‌طوری که با گیره قوی که برای نگه داشتن گوشی در نظر گرفته است، از سر خوردن آن جلوگیری خواهد کرد. بنابراین شما به عنوان راننده با خیال راحت می‌توانید بدون نگرانی، از امکانات گوشی خود در داخل خودرو بهره‌مند شوید.

پایه نگهدارنده موبایل تسکو مدل THL 1202

پایه نگهدارنده موبایل تسکو مدل THL 1202Tsco THL 1202 Phone Holder

مناسب برایگوشی های موبایل با هر اندازه

یکی از کاربردی‌ترین محصولات شرکت تسکو که شرکتی فعال در زمینه تولید لوازم جانبی مخصوص دستگاه‌های هوشمند است، پایه نگهدارنده موبایل THL 1202 است. پایه نگهدارنده این مدل با کمک نیروی مغناطیسی می‌تواند تلفن همراه را به خود متصل نگه دارد. درنتیجه راننده با خیال راحت می‌تواند به رانندگی بپردازد، بدون اینکه نگران سقوط موبایل خود باشد.

گفتنی است بدنه این پایه نگهدارنده از جنس پلاستیک ABS ساخته شده است و به همین دلیل از مقاومت بالا و در عین حال از قابلیت چرخش 360 درجه نیز برخوردار خواهد بود. همچنین شما می‌توانید این محصول را با گارانتی یک ساله از سایت پلازا با کلیک بر روی تصویر بالا تهیه کنید.

پایه نگهدارنده موبایل ریمکس مدل RM-C25Remax RM-C25 Phone Holder

قابلیت شارژندارد
ريموت عکاسیندارد
مناسب برایموبایل ها و تبلت هایی با هر اندازه

ریمکس از دیگر شرکت‌هایی است که با تولید لوازم جانبی به رانندگی بهتر کمک کرده و با این کار باعث کاهش تصادفات ناشی از بی‌توجهی می‌شود. یکی از محصولات این شرکت که در زمینه تولید لوازم جانبی متنوع فعالیت می‌کند RM-C25 نام دارد. گفتنی است که این محصول به راحتی بر روی داشبورد نصب خواهد شد و می‌تواند دستگاه موبایل یا تبلت را نیز در حالت افقی و یا عمودی در خود جای دهد.

خوب است اشاره کنیم که جنس پایه نگهدارنده RM-C25 از نوع ژله – سیلیکون بوده به همین دلیل نیز از انعطاف‌پذیری بالایی نیز برخوردار است. با این حساب می‌توان از این پایه برای نگهداری انواع موبایل، تبلت و همین‌طور دستگاه GPS در اندازه‌های مختلف استفاده کرد.

پایه نگهدارنده موبایل هوکو مدل P6

پایه نگهدارنده موبایل هوکو مدل P6Hoco P6 Phone Holder

قابلیت شارژندارد
مناسب برایموبایل هایی با اندازه 4 تا 6 اینچ

پایه نگهدارنده موبایل هوکو مدل P6 دیگر محصول جذاب هوکو با طراحی منحصر به فرد و زیبا است. این پایه نگهدارنده دارای بدنه‌ای آلومینیمی بوده و در دو رنگ خاکستری و صورتی نیز قابل انتخاب است. در مورد بدنه این پایه نگهدارنده نیز باید بگوییم که به دلیل بکار رفتن آلومینیم در ساخت آن، مقاومت بالایی در برابر ضربه و افتادن خواهد داشت و می‌تواند با امنیت کامل از موبایل شما نگهداری کند.

گفتنی است که اندازه گوشی موبایلی که این پایه نگهدارنده می‌تواند آن را در بر بگیرد، می‌بایست 4 تا 6 اینچ باشد. همچنین این پایه نگهدارنده دارای چرخش 360 درجه بوده و کاربر می‌تواند آن را به راحتی و بدون دردسر تنظیم کند.

معرفی چند نمونه از هندزفری‌های قابل استفاده در خودرو

همه انواع تکنولوژی خودرو همیشه به طور مستقیم در کاهش تصادفات نقش ندارند، بلکه برخی از آن‌ها شامل لوازم جانبی هستند که باعث خواهند شد تا راننده با حواس‌جمعی بهتری به رانندگی بپردازد. در این راستا می‌توانیم هندزفری‌ها را یکی دیگر از لوازم جانبی معرفی کنیم که می‌توانند میزان استفاده از موبایل را کاهش دهند و در نتیجه رانندگی ایمن‌تری را برای راننده و سرنشینان رقم بزنند. در ادامه نمونه‌هایی از این دست هندزفری‌ها را که می‌توان از آن‌ها در خودرو نیز استفاده کرد، به شما معرفی می‌کنیم.

هندزفری بلوتوث هوکو مدل E10

هندزفری بلوتوث هوکو مدل E10Hoco E10 Bluetooth Handsfree

نوع اتصالبی سیم
رابطبلوتوث

هندزفری بلوتوث هوکو E10 می‌تواند انتخاب مناسبی برای استفاده در شرایط پرجنب‌وجوش و پرسروصدا باشد. درنتیجه می‌توان از آن با خیال راحت استفاده کرد. این هندزفری از بلوتوث 4.1 پشتیبانی می‌کند و علاوه بر زیبایی ظاهری، دارای طراحی قابل توجهی نیز است. درواقع این هندزفری از ارگونومی خوبی برخوردار بوده و می‌تواند تا ساعت‌ها و بدون دردسر بر روی گوش قرار بگیرد. گفتنی است که این هندزفری بر روی بدنه خود دکمه‌هایی را برای برقرراری و جواب دادن به تماس تلفنی و همچنین کنترل پخش موزیک جای داده است.

با این حساب کاربران این هدست In-Ear می‌توانند از امکانات خوب آن بهره‌مند شوند. از دیگر ویژگی‌های خوب این هندزفری برخورداری از یک باتری 55 میلی‌آمپرساعتی است که این امکان را فراهم می‌آورد تا هندزفری E10 هوکو بتواند تا 4 ساعت به صورت مداوم بدون نیاز به شارژ، نیازهای شنیداری کاربران را تامین کند. کاربران باید به این نکته نیز توجه کنند که بعد از تمام شدن شارژ می‌بایست 2 ساعت به این هندزفری برای شارژ کامل فرصت دهند. علاوه بر این جالب است بدانید این هندزفری در رنگ‌های متنوع آبی، طوسی و قهوه‌ای نیز قابل انتخاب خواهد بود.

هندزفری بلوتوث تسکو مدل TH 5320N

هندزفری بلوتوث تسکو مدل TH 5320NTSCO TH 5320N Bluetooth Handsfree

نوع اتصالبی سیم
رابطبلوتوث
قابلیت کنترل موسیقیندارد

دیگر هندزفری که می‌تواند در رانندگی نیز برای کاهش تصادفات رانندگی مؤثر واقع شود، هندزفری بلوتوثی تسکو مدل TH 5320N است. این وسیله جانبی می‌تواند به راحتی با بهره‌مندی از بلوتوث 4.12 با دستگاه مورد نظر ارتباط برقرار کند و صدای باکیفیتی را نیز پخش کند. لازم به ذکر است این مدل از هندزفری تسکو بسیار سبک بوده و وزنی معادل 6.5 گرم دارد. در نتیجه استفاده و کاربری راحتی را برای کاربر به ارمغان می‌آورد.

علاوه بر اینکه می‎‌توانید از این هندزفری در خودرو استفاده کنید، می‌توانید آن را در باشگاه‌ها و زمان ورزش نیز مورد استفاده قرار دهید. با این حساب باید توجه داشته باشید که این هندزفری با باتری 55 میلی‌آمپرساعتی با یک بار شارژ کامل می‌تواند تا 5 ساعت مکالمه و گوش دادن به موسیقی را برای شما به ارمغان آورد.

هندزفری بلوتوث تسکو مدل TH 5328

هندزفری بلوتوث تسکو مدل TH 5328TSCO TH 5328 Bluetooth Handsfree

نوع اتصالبی سیم
رابطبلوتوث
قابلیت کنترل موسیقیدارد

هدست بلوتوثی تسکو مدل TH 5328 یکی از کاربردی‌ترین هدست‌ها و هندزفری‌های مورد استفاده است که می‌تواند در مکان‌های مختلف نیز مورد استفاده قرار بگیرد. درواقع هندزفری، همراه پایه‌ای طراحی شده است که امکان قرارگرفتن آن را بر روی میز، سطوح صاف و داخل خودرو، فراهم آورده است. درواقع کاربران این هندزفری می‌توانند در داخل خودرو پایه هندزفری را به درگاه تهویه هوا نیز متصل کنند و با خیال راحت از هندزفری بر روی گوشی خود استفاده کنند. بهره‌مندی از دکمه‌های کنترل موسیقی و برقراری تماس از دیگر ویژگی‌هایی است که این هندزفری برای کاربران خود به ارمغان آورده است. این محصول تنها 19 گرم وزن دارد و با این وزن اندک می‌تواند بسیار کاربردی نیز باشد.

همچنین خوب است اشاره کنیم هندزفری تسکو مدل TH 5328 از یک باتری 55 میلی‌آمپرساعتی سود می‌برد و می‌تواند تا 4 ساعت مکالمه و 3.5 ساعت پخش موسیقی را رقم بزند. علاوه بر این بر روی بدنه این وسیله جانبی چراغ LED مشاهده می‌شود که می‌تواند وضعیت شارژ آن را نیز نشان دهد. به گفته تسکو، برای شارژ کامل این دستگاه تنها دو ساعت زمان لازم خواهد بود. این هندزفری در سه ترکیب رنگ زیبای سفید به همراه طلایی، خاکستری و طلایی و همین‌طور رنگ مشکی قابل انتخاب خواهد بود.

هندزفری بلوتوث بروفن مدل BC1

هندزفری بلوتوث بروفن مدل BC1BOROFONE BC1 Bluetooth Handsfree

نوع اتصالبی سیم
رابط بلوتوث
دستور صوتیدارد

وقتی مشغول رانندگی هستید هندزفری‌های بلوتوثی یکی از کاربردی‌ترین وسایلی هستند که ممکن است امنیت شما را هنگام رانندگی ارتقا دهند. در این راستا هندزفری بروفن (Borofone) مدل BC1 که از طراحی ظریف و ارگونومیکی بهره می‌برد می‌تواند انتخابی مناسب را برای برقراری تماس تلفنی و گوش دادن به موسیقی در خودرو فراهم آورد. این هندزفری از طریق فناوری بلوتوث نسخه 4.1 می‌‎تواند به موبایل و تبلت متصل شود. همچنین اگر دستگاه شما از فناوری NFC پشتیبانی کند، می‌توانید بدین وسیله نیز بین دستگاه خود و هندزفری BC1  ارتباط برقرار کنید.

جالب است بدانید بهره‌مندی از دستور صوتی و همچنین قابلیت اتصال اتوماتیک از دیگر ویژگی‌های این هندزفری محسوب می‌شود. همچنین این محصول از باتری قوی و قدرتمندی بهره می‌برد که با یک بار شارژ می‌تواند به مدت 4 ساعت مداوم موسیقی پخش کند و همین‌طور در این مدت زمان می‌توانید با این هندزفری تماس تلفنی نیز داشته باشید. علاوه بر این، قابلیت حذف نویز در هنگام مکالمه، صدای HD و پشتیبانی از پروتکل‌های A2DP ،HSp ،AVRCP و … از دیگر مشخصه‌های این هندزفری محسوب می‌شود. همچنین خوب است اشاره کنیم که این هندزفری در رنگ‌های سفید، قرمز و مشکی نیز قابل انتخاب خواهد بود.

هندزفری بلوتوث جبرا مدل StealthJABRA Stealth Bluetooth Handsfree

نوع اتصالبی سیم
رابطبلوتوث,NFC
دستور صوتیدارد

شرکت جبرا (Jabra) یکی دیگر از شرکت‌های فعال در زمینه ساخت لوازم الکترونیکی است. این شرکت که در سال 1983 تاسیس شد، اکنون با تولید هندزفری‌های بلوتوثی زیبا با طراحی قابل توجه شناخته می‌شود. مدل Stealth نیز یکی از هدفون‌های بلوتوثی این کمپانی است که ویژگی‌های قابل قبولی دارد. همچنین این دستگاه علاوه بر بلوتوث می‌تواند از فناوری NFC نیز پشیبانی کند و بدین وسیله نیز به دستگاه‌های پشتیبانی کننده از این فناوری متصل گردد.

علاوه بر این جالب است بدانید که باتری این هندزفری می‌تواند تا 6 ساعت این وسیله را برای گوش دادن به مکالمات آماده به کار نگه دارد. همچنین هندزفری جبرا مدل Stealth از تنوع رنگ‌های مختلفی برخوردار بوده و می‌تواند انتظارات شما را از یک هندزفری خوش دست و ارگونومیک برآورده کند.

واکنش شما نسبت به این مطلب چیست؟

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

مجله پوبل مجله اینترنتی پوبل به عنوان مکانی برای افزایش دانش و سطح آگاهی شما دوستان عزیز راه‌اندازی شد. هدف ما در مجموعه پوبل آشنایی همه مردم با حوزه‌های تکنولوژی، سرگرمی، هنری، علمی، وسایل نقلیه و سایر موارد است. امیدواریم مطالب مجله اینترنتی پوبل به نیازهای شما پاسخ دهد و شما را بیشتر با فناوری های جدید و روز آشنا کند. به امید فردایی با دانش بیشتر و افزایش معلومات همه مردم ایران