چطور لایک‌های اینستاگرام را مخفی کنیم؟

اینستاگرام ابزارها و قابلیت های جدیدی در مدت اخیر ارائه کرده است و این نوشتار به آموزش مخفی کردن لایک اینستاگرام می پردازد. با ما باشید.

ژوئن 3, 2021 - 05:28
 0  229
چطور لایک‌های اینستاگرام را مخفی کنیم؟
حذف لایک اینستاگرام

معمولا اینستاگرام را به دلیل به روزرسانی های خوب آن که با سرویس ها و ابزارهای جدید و پرکاربرد و یا بهبودهای خوب در کاربری عادی ارائه می شود میشناسیم. به مانند دیگر قابلیت ها، امکان غیرفعال کردن لایک در اینستاگرام نیز به همین شیوه و به طور محدود در اختیار شماری از کاربران قرار گرفت و سپس در مدت زمان کوتاهی به کاربری عمومی و همگانی رسید. بر این اساس و در این بخش به آموزش مخفی کردن لایک اینستاگرام می پردازیم.

آموزش مخفی کردن لایک اینستاگرام

اینستاگرام با قابلیت جدید سه حالت کلی در ارتباط با لایک را در اختیار کاربران قرار می دهد. به واسطه این گزینه ها، کاربر می تواند تعداد لایک را به طور عمومی پنهان کرده یا همچنان به روال معمول ادامه دهند.

بعد از آموزش مخفی کردن لایک اینستاگرام، کاربران امکان مدیریت اطلاعات مربوط به تعداد لایک را خواهند داشت و اطلاعات دیگری نیز تنها در دسترس خودشان خواهد بود. اینستاگرام طی مدت اخیر در ارائه ابزارهای خصوصی و کنترل کننده اقدامات مفیدی انجام داده است که از جمله می توان به غیرفعال کردن کامنت یا ریپلای استوری نیز اشاره کرد.

حال اما این قابلیت به جدیدترین و ابتدایی ترین قابلیت اینستاگرام یعنی لایک رسیده است و حالا آموزش مخفی کردن لایک اینستاگرام نیز دنبال کنندگانی دارد که در این مقال در پی پاسخگویی به آن هستیم. آن سه امکان و وضعیتی که گفتیم درمورد لایک در اینستاگرام به شرح زیر است:

  1. مخفی شدن تعداد لایک اینستاگرام در پست های تمامی حساب های کاربری
  2. غیرفعال سازی نمایش لایک ها برای پست های خود
  3. یا حفظ وضعیت سابق نمایش لایک ها

حذف تعداد لایک اینستاگرام از پست های سابق

اگر پیش از این پستی را منتشر کرده اید حالا می توانید به سادگی تعداد لایک های آن را مخفی کنید. برای این کار روی دکمه سه نقطه بالای پست تپ کرده ، Hide Like Count را انتخاب کنید. همچنین در صورت تمایل می‌توانید دوباره با انتخاب گزینه سه نقطه و فشردن Unhide Like Count تعداد لایک‌ ها را دوباره نمایش دهید.

آموزش مخفی کردن لایک اینستاگرام چگونه است؟
آموزش غیرفعال کردن لایک در اینستاگرام

آموزش مخفی کردن لایک اینستاگرام در پست های جدید

اگر تمایل دارید پست جدیدی در اینستاگرام بدون نمایش تعداد لایک منتشر کنید باید به ترتیب تصویر زیر عمل کنید. تصویر مدنظر را از گالری یا دوربین دستگاه انتخاب کرده و بعد از ویرایش وارد بخشی برای تنظیمات پست مثل تگ و کپشن خواهید شد.

آموزش مخفی کردن لایک اینستاگرام چگونه است؟
آموزش غیرفعال کردن لایک در اینستاگرام

آخرین گزینه Advanced Settings یا تنظیمات پیشرفته نام دارد. روی این گزینه ضربه بزنید. حالا می‌ توانید اولین گزینه یعنی Hide Like and View Counts of This Post را فعال کنید. به این ترتیب تعداد لایک‌ ها نمایش داده نخواهد شد.

آموزش مخفی کردن لایک اینستاگرام در هم حساب ها

در صورتی که مایلید هیچ لایکی در پست های خود و دیگران ببینید یک راهکار دیگر وجود دارد. تنظیمات اینستاگرام را باز کرده وارد بخش Privacy و سپس Posts شوید. حالا کافیست گزینه Hide Like and View Counts را فعال کنید. به این ترتیب دیگر تعداد لایک پست‌ها و ویدیوهای سایر کاربران را مشاهده نخواهید کرد.

آموزش مخفی کردن لایک اینستاگرام چگونه است؟
آموزش غیرفعال کردن لایک در اینستاگرام

علاوه بر آنطور که از گزارش ها بر می آید باید انتظار قابلیت مشابهی را در مورد فیسبوک نیز داشته باشیم. در مدت اخیر شرکت فیسبوک بسیار فعال بوده و ضمن ارائه قابلیت ها و ابزارهای جدید برای اینستاگرام، واتساپ و فیسبوک، پلتفرم جدید هاتلاین فیسبوک نیز ارائه شده که به نظر باید رقیبی کلاب هاوس برای باشد.

آموزش مخفی کردن لایک اینستاگرام

آموزش مخفی کردن لایک اینستاگرام چگونه است؟
آموزش غیرفعال کردن لایک در اینستاگرام

گاها تعداد بالای لایک و کامنت های یک پست اینستاگرامی سبب می شود پست بهتر از چیزی که واقعا هست به نظر برسد. بررسی ها نشانگر این است که کاربران علاقه مند هستند که پست هایی که لایک بیشتری دارند را لایک کنند.

اینستاگرام حالا با نحوه غیرفعال کردن لایک اینستاگرام قصد دارد این وضعیت را مدیریت کند. اینستاگرام در بیانیه خود گفته که با این کار می کوشد توجهات را بیشتر به محتوا جلب کند تا تعداد لایک.

اینستاگرام اما چندی پیش از این آزمایش اولیه خود برای مخفی کردن تعداد لایک اینستاگرام در برخی حساب های کاربری را آغاز کرد. در آن آزمایش کاربران نمی توانستند تغییری در نوع نمایش تعداد لایک ها ایجاد کنند و باید به آنچه که اینستاگرام اعمال کرده بود راضی می بودند.

البته این مسئله و قابلیت جدید برای اینفلوئنسرهای اینستاگرام بسیار نگران کننده به نظر می رسد، چراکه کسب و کار این افراد وابستگی تامی به تعداد لایک و فالوور دارد. این مسئله در مورد قراردادهای تجاری این افراد دردسرساز خواهد بود. اما آنطور که به نظر می رسد این قرار است یک امر اختیاری باشد تا کاربران به میل خود آن را فعال یا غیرفعال کنند. به علاوه ابزارهای آماری شخصی در دسترس کاربران خواهد بود که با آن می توانند اطلاعات مربوط به تعداد لایک های خود را با طرف قرارداد خود به اشتراک بگذارند.

طبعا اکان شخصی سازی متناسب با تمایل و نیاز کاربران بهترین شیوه برای این موضوع است اما کمی بعید به نظر می رسد که در دنیای اینستاگرام و با اهمیتی که تعداد لایک دارد کسی حاضر به غیرفعال کردن قابلیت لایک باشد. درواقع این روزها رکوردهای اینستاگرامی در ابعاد و جنبه های گوناگونش طرفداران زیادی دارد و افراد به رکورد کامنت اینستاگرام، رکورد لایو اینستاگرام و بیشترین لایک در اینستاگرام اهمیت زیادی می دهند.

آموزش مخفی کردن لایک اینستاگرام چگونه است؟
آموزش غیرفعال کردن لایک در اینستاگرام

اما هستند بسیاری از کاربران به صورت بسیار محتاطانه در اینستاگرام فعالیت دارند و راغب نیستند که دیگران از حضور آنها در صفحات خاص و یا صفحه شخصی دیگر افراد مطلع شوند.

آموزش مخفی کردن لایک اینستاگرام سبب می شود که حریم خصوصی افراد تا حد بیشتری مورد اخترام و حفاظت باشد چون با همین لایک کردن و موارد اینچینی فالورهای شما می توانند در اکسپلور اینستاگرام مواردی که شما لایک کرده اید را ببینند و این می تواند چندان جالب نباشد.

فیسبوک دو سال پیش نیز امکان پنهان سازی تعداد لایک و ری اکشن نسبت به ویدیوها را به طور ازمایشی ارائه داد. البته نمی دانیم این آزمایش جدید در مورد دیگر بخش ها نیر اعمال خواهد شد یا خیر. به هر صورت باید منتظر فیسبوک و تصمیماتش در این باره باشیم.

نظر شما در خصوص آموزش مخفی کردن لایک اینستاگرام چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با پوبل در میان بگذارید.

واکنش شما نسبت به این مطلب چیست؟

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

مجله پوبل مجله اینترنتی پوبل به عنوان مکانی برای افزایش دانش و سطح آگاهی شما دوستان عزیز راه‌اندازی شد. هدف ما در مجموعه پوبل آشنایی همه مردم با حوزه‌های تکنولوژی، سرگرمی، هنری، علمی، وسایل نقلیه و سایر موارد است. امیدواریم مطالب مجله اینترنتی پوبل به نیازهای شما پاسخ دهد و شما را بیشتر با فناوری های جدید و روز آشنا کند. به امید فردایی با دانش بیشتر و افزایش معلومات همه مردم ایران