آژانس بین المللی انرژی می گوید مازاد نفت باز می گردد

به گزارش سایت تحلیلی بازار نفت و گاز ، آژانس بین المللی انرژی می گوید مازاد نفت باز می گردد. آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد، بازارهای جهانی نفت به مازاد عرضه بازگشته‌اند و در اوایل سال آینده با مازاد عرضه حتی بزرگ‌تری مواجه شده‌اند، زیرا نوع Omicron مانع سفرهای بین‌المللی می‌شود.

آژانس بین المللی انرژی می گوید مازاد نفت باز می گردد
قیمت نفت و گاز

به گزارش سایت تحلیلی بازار نفت و گاز ، آژانس بین المللی انرژی می گوید مازاد نفت باز می گردد. آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد، بازارهای جهانی نفت به مازاد عرضه بازگشته‌اند و در اوایل سال آینده با مازاد عرضه حتی بزرگ‌تری مواجه شده‌اند، زیرا نوع Omicron مانع سفرهای بین‌المللی می‌شود. برای تحلیل های بیشتر در حوزه نفت و گاز می توانید به آدرس https://iroilmarket.com مراجعه کنید.

نظر آژانس بین المللی

آژانس بین المللی انرژی گفت: عرضه در سراسر جهان از افزایش فعلی اوپک پلاس و فروش از ذخایر استراتژیک، به رکورد تولید در ایالات متحده، کانادا و برزیل در سال آینده افزایش می یابد. با توجه به کاهش تقاضای سوخت جت در میان سویه ویروس جدید، ذخایر جهانی نفت ممکن است در چند ماه اول سال 2022 با نرخ 1.7 میلیون بشکه در روز افزایش یابد.

این آژانس مستقر در پاریس در گزارش ماهانه خود گفت: "تسکین بسیار مورد نیاز برای بازارهای تنگ در راه است، زیرا عرضه جهانی نفت از این ماه از تقاضا پیشی خواهد گرفت." افزایش مداوم عرضه، همراه با کاهش تقاضا، تعادل ما را به میزان قابل توجهی کاهش داده است.

تحلیل قیمت نفت

قیمت نفت تا کنون در بحبوحه ظهور نوع جدید کووید حفظ شده است و در لندن کمی کمتر از 75 دلار در هر بشکه معامله می شود، زیرا مصرف سوخت هنوز آسیب بزرگی را متحمل نشده است. به طور کلی، آژانس بین‌المللی انرژی تأثیری خاموش فقط 100000 بشکه در روز بر مصرف سوخت سال آینده دارد زیرا کمپین‌های واکسیناسیون گسترش را محدود می‌کند.

در این بیانیه آمده است: «انتظار می‌رود افزایش موارد جدید کووید-19 بهبود تقاضای نفت را که در حال انجام است، موقتاً کند کند، اما متوقف نکند».

اما ترکیب عقب‌نشینی فصلی تقاضای سوخت، که با تأثیرات Omicron و همراه با عرضه مجدد افزایش یافته است، بازار را برای یک مازاد بالقوه در اوایل سال آینده آماده می‌کند. آژانس بین‌المللی انرژی پیش‌بینی تقاضای جهانی نفت در سه ماهه اول را 600 هزار بشکه در روز کاهش داد.

ائتلاف 23 کشور اوپک پلاس به رهبری عربستان سعودی و روسیه، با برخی از متقاعد کردن جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، موافقت کرده است تا بر بازگرداندن تولید متوقف شده در طول همه گیری جهانی ادامه دهد. در همین حال، ایالات متحده و سایر مصرف کنندگان قرار است پس از تصمیم گیری در مورد اینکه افزایش های اوپک به اندازه کافی پیش نرفت، بشکه ها را از ذخایر اضطراری آزاد کنند.

طبق گزارش آژانس بین‌المللی انرژی، در عین حال، تولیدکنندگان علاوه بر سازمان کشورهای صادرکننده نفت و شرکای آن، تولید خود را به بالاترین سطح تاریخ - یعنی ایالات متحده، برزیل و کانادا افزایش می‌دهند. تولید آمریکا در ماه نوامبر 340000 بشکه در روز جهش کرد، در حالی که افزایش قیمت‌ها در فراساحل ادامه داشت و قیمت‌های بالاتر به کاوشگران شیل امکان افزایش حفاری را داد.